Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Köteles vagyok a sógornőmnek...

Köteles vagyok a sógornőmnek odaadni a gyerekem kinőtt dolgait?

Figyelt kérdés

Anyósomnak a lánya a mindene. Sajnálatos módon elég közel lakunk egymáshoz, ők meg együtt laknak anyósomékkal.

Az ő lánya 5 hónappal kisebb az én lányomnál.

Már a terhesség alatt is sokszor elment 1-1 véletlen beszólás, hogy ez meg az milyen jó lesz majd nekik ha már nekünk nem kell.

Nem akartam bunkó lenni, így ezt akkor elengedtem a fülem mellett.

Viszont azóta szó szerint harcban állunk.

Hogy milyen szemét vagyok, hogy nem adom oda a kinőtt ruhákat, a babakocsit(vettünk másikat), játékokat stb.

A férjem is már számtalanszor ült le velük beszélni, hogy miért nem és állítsák le magukat mert nem vagyunk segélyszervezet. Akkor ideig óráig rendeződik a helyzet, de mindig újra kezdik.

Már a lehető legjobban próbálom őket kizárni az életünkből, de 100%-osan nem tehetem meg.

Az okok amiért nem adom oda a dolgokat: mi is szeretnènk mèg gyereket és neki nagyon jók lesznek még ezek a ruhák; általában új ruhákat veszünk amikre vigyázunk már amennyire lehet; illetve nem nekünk kell ellátni őket ruhával mi se kérünk senkitől segítséget.


2016. jún. 23. 08:48
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy köteles. Kifizettétek és jó lenne a következő gyereknek. Minek vállal gyereket, ha mindent kunyerál hozzá ?
2016. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
19%
Nem kell segíteni. Legalább tudod, hogy többet ők sem fognak.
2016. jún. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
20%

A béke kedvéért ajánlanék egy köztes megoldást. Amíg anyatejes a baba,nem tudja úgy összekenni,hogy ne legyen rendesen kimosható. Ezeket,ha kinőtte a babád,szigorúan csak kölcsönbe,de oda merném adni-feltéve,ha annyira megbízhatók,hogy visszaadják. Amosdatókád,gyerekágy,azt nem.

Én is kaptam babaruhát kölcsönbe,vissza is adtam. Persze,hogy kizárólag rátok számítanak,az arcátlanság.

2016. jún. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
92%
Azért van különbség a segítség kérés és a pofátlan követelőzés között.
2016. jún. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagy köteles, és ne is add oda. A te következő gyermekednek kell! Ha ezt nem értik akkor nem... Ne foglalkozz velük. Gondolom ez ilyen közelségből nehéz, de akkor se.
2016. jún. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
19%

Nem vagy köteles odaadni. És nem is szép dolog ezt elvárni.

Ettől függetlenül én tuti odaadnám. Ruhákat nem tartogattuk és a második is újakat kapott. Bútorokat, kiságy, pelenkázó, stb. megtartottuk, mert az nagy kiadás lenne mindent újra beszerezni. De ruhákat nem szívesen tárolok úgy, hogy nem használjuk.

2016. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem, hogy bármilyen békés megoldás itt használható lenne. A sógornő gyakorlatilag követeli azt, amihez semmi köze, a kérdezőnek meg esze ágában sincs odaadni azt, ami az övé és még szüksége van rá. Ha nem hagyja abba, és továbbra is ennyire pofátlan, akkor bizony kénytelen leszel a szintjére süllyedni és bunkón visszaszólni, hogy szégyellje magát, és hagyjon békén titeket, nem a ti kötelességetek támogatni a gyerekét.
2016. jún. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk ugyan ez volt, 3 hó van a babáink között, mi is tervezzük a másodikat.

Én végül kölcsönbe odaadtam rengeteg mindent, amiket végül eladogatott a neten! Aztán mikor emiatt nem adtunk többet, kitört a polgárháború :/

2016. jún. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
76%

mondd meg neki,hogy szeretnétek még másik gyereket a jövőben, így nem szeretnétek elajándékozni a holmikat,hiszen még nektek is kelleni fog. és sajnálod,hogyha nem érti meg, hogy nem tőle sajnálod,hanem egyszerűen még nektek is kell.

amúgy a véleményem nekem az,hogy nem kötelező gyereket vállalni. ha annyira szarul állnak anyagilag,hogy anyósnál laknak és az alap felszereléseket nem tudják megvenni,akkor mi a fenének kellett gyerek? ne várja már el,hogy most mindenki az ő gyerekét fogja eltartani..ésszel kellett volna gyereket vállalni. oldja meg turiból meg használt dolgokból a felszereléseket. pofátlanság elvárni,hogy ti megveszitek drága pénzen és utána meg ingyen adjátok oda nekik.. ti ugyanúgy megdolgoztok a pénzetekért. ha nem tetszik akkor így járt. én akkor sem adnám oda,hogyha nem akarnék több gyereket. inkább eladnám később a ruhákat/felszereléseket.

2016. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
72%

utolsó vagyok. azt még kihagytam,hogyha most engedsz,akkor később is el fogja várni,hogy segítsétek.

tanulja meg ,hogy az a gyerek az övé és a párjáé, nem másé. nekik kell eltartani és megadni neki az alap dolgokat. nem másnak. ha most megkapja az összes felszerlést ingyen,akkor később is úgy lesz vele,hogy hát majd úgyis segítetek .

2016. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!