Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Köteles vagyok a sógornőmnek...

Köteles vagyok a sógornőmnek odaadni a gyerekem kinőtt dolgait?

Figyelt kérdés

Anyósomnak a lánya a mindene. Sajnálatos módon elég közel lakunk egymáshoz, ők meg együtt laknak anyósomékkal.

Az ő lánya 5 hónappal kisebb az én lányomnál.

Már a terhesség alatt is sokszor elment 1-1 véletlen beszólás, hogy ez meg az milyen jó lesz majd nekik ha már nekünk nem kell.

Nem akartam bunkó lenni, így ezt akkor elengedtem a fülem mellett.

Viszont azóta szó szerint harcban állunk.

Hogy milyen szemét vagyok, hogy nem adom oda a kinőtt ruhákat, a babakocsit(vettünk másikat), játékokat stb.

A férjem is már számtalanszor ült le velük beszélni, hogy miért nem és állítsák le magukat mert nem vagyunk segélyszervezet. Akkor ideig óráig rendeződik a helyzet, de mindig újra kezdik.

Már a lehető legjobban próbálom őket kizárni az életünkből, de 100%-osan nem tehetem meg.

Az okok amiért nem adom oda a dolgokat: mi is szeretnènk mèg gyereket és neki nagyon jók lesznek még ezek a ruhák; általában új ruhákat veszünk amikre vigyázunk már amennyire lehet; illetve nem nekünk kell ellátni őket ruhával mi se kérünk senkitől segítséget.


2016. jún. 23. 08:48
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
72%
Az adakozás örökre vonatkozó dolog, a KÖLCSÖN időszakos, és vissza szeretném kapni, tudod, mint a bank és a hitel. Na most a kérdezőéknek még szükségük lesz ezekre a babaholmikra, tehát örökre semmiképpen sem szeretnének ezektől megválni, mert előbb-utóbb jön a kistesó.
2016. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
41%
Most már kisse elrugaszkodtunk az eredeti kerdestol, de ettol függetlenül en azt gondolom, h az etel arra valo, h megegyek, a ruha arra, h hordjak, stb. Ment mar jobban es rosszabbul is, úgyhogy jartam mindket oldalon, soha nem kertem, de elfogadtam, ha szivbol adtak es en is adtam keres nelkul, mert jo erzes segiteni es csinosnak latni egy kisgyereket, es latni, h ugyanugy, orul a macinak a pocakjan, ahogy az enyem örült annak idejen. Persze, sokan erőszakosak, elzárkózók v épp visszaélnek a segitseggel. Nyilvan en is azt a kort alakitom ki, akik ugy gondolkoznak, mint en. Fuggetlenul attol, h rokon-e vagy sem. De elbol elutasitani, h vkin segitsunk, mert ingyenelo, semmirekellő es oldja meg, mi meg hátradőlve nezzuk, h hogy küszködik, szerintem embertelen. Es nem is vagyok teljesen onzetlen egyebkent, hiszek abban, h Isten nem ver bottal es amit te adsz, mastol visszakapod. A jot es a rosszat is. Es nem feltetkenul uattol, akinek adtad...
2016. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 Snorri ***** válasza:
77%
Mi nem vagyunk gazdagok, első gyerkőcnél, amiket megvettünk, megvigyáztunk, azt igenis szeretnénk eltenni a következő gyerkőcnek, mert ne mondja senki, hogy a babaholmik olcsók. Ettől nem lesz senki rossz ember, ahogy páran írják. Lehet, hogy az ítélkező, és magukat különbnek tartó embereknek, akik itt utálkoznak, nem probléma, ha valamit kopottan kapnak vissza, vagy elhasználtan, de nekünk az, és nem szeretnénk újat venni ezért. Ennek ellenére amit nem lehet könnyen elhasználni, pl. mérleg, azt kölcsönadom, de mást nem. Ha már nem kell, akkor odaadom annak, akinek szüksége lesz rá. De például most egy barátnőm várandós, és neki csak kiszedtem pár ruhát, illetve tudok valakit, akinek már nem kell pár holmi, és azt elkérem neki.
2016. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
87%
Persze, de baleknak sem kell lenni. A szüleim is megelégelték, hogy egyes rokonok folyton csak kéregetnek...
2016. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
24%
Nem hat, baleknak se kell lenni en se vagyok Terez anya, de van egy arany kozeput. Na, ez nem jelenik meg a valaszok tobbsegeben, de meg az egymas valaszaira reagalasban sem. Mintha senki se ugyanazt a filmet nezne :-). Azert a senkinek semmit es a fosszatok ki batran kozott meg van par arnyalat :-)))
2016. jún. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
35%
Persze, van árnyalat, ezért írtam én azt, hogy én megválogatom, kinek lehet és kinek nem. Van, akinek bármit szívesen kölcsönadok, mert tudom, hogy vigyáz rá, és nem felejti el visszaadni, ha már nincs rá szüksége. Öcsémről például tudom, hogy mennyire feledékeny, ha kölcsön kap valamit, rá már figyelek, és emlékeztetem, hogy valamit kölcsönkért, és tartsa észben. Aztán vannak olyanok, akik bármit kölcsön kérnek, arra keresztet vethetek, így nekik csak olyat szabad kölcsön adni, amit nem sajnálok, ha elvész vagy tönkremegy. Vannak olyanok is, akiknek semmi sem elég. Vannak tipikusan olyan rokonaim kisvárosban, falun, akik úgy gondolják, hogy aki Pesten él, az jólétben él, közben ők ülnek a vagyonukon (több saját tulajdonú ház, több autó...), és sajnáltatják magukat. Van két unokatestvérem, testvérek, 3 házat örököltek ketten (nem a világ végén, ahol még élet sincs), és folyton csak siránkoztak, hogy mennyire rosszul élnek. Apám megmondta nekik, hogy adják el az örökséget és osszák el kettőjük között, vagy a 3 házból adják el az egyiket, nekik 2 akkor is elég, ha külön akarnak lakni.
2016. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
70%
46. Igen, egyet is ertek veled, hasonloan gondolom en is. Nem is annyira neked szolt ez, sot, epp azert kezdtunk el egymashoz beszelgetni, nert szot tudunk erteni egymassal. :-)
2016. jún. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
91%
Ha lenne rokonom és lenne gyereke, aki kicsivel kisebb az enyémnél, nyilván odaadnám a cuccokat, mert tudnám, hogy ha az övé lenne a nagyobb és az én gyerekem a kicsi, akkor ő is ideadná. Viszont ha azt látom, hogy egy tipikus ingyenélő az anyja nyakára szült egy gyereket és most kórencsál körbe a rokonságtól és eleve arra alapoz, hogy neki majd ez is ingyen lesz, akkor csakazértis beintenék, az ő érdeke is, hogy megtanulja a munka és a pénz értékét. Kérdező sógornője mintha kiszámolta volna, hogy öt hónappal a kérdező után kell szülni és akkor majd áramlik az ingyencucc, hát erre ráfázott.
2016. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
36%
Ok.miért nem lehet mindenféle kombinációtol mentesen megmondani: mi szeretnénk még gyereket,erre az esetre tartogatjuk a felszerelést,meg a ruhákat.
2016. jún. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
87%

Ez pofátlanság

Teljesen belekalkulálták,hogy a ti ruháitokon fog nevelődni a kölkük!

2016. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!