Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti szoktatok nyaralásból...

Ti szoktatok nyaralásból "ajándékot/emléket" hozni felnőtt családtagaitoknak?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy nyaralunk,ès Anyám írt egy SMS-t, hogy mindenképp vegyünk valamit sógornőmnek, mert tavaly is milyen rosszul esett neki, hogy a nászútról nem hoztunk neki semmit...

Azóta csak lesek ki a fejemből, mert nem értem, mièrt kellene nekem a nyaralásról, pláne a nászútról ajándékot hozni? Meg emléket? Hát mit akar ö az én nyaralásomra emlékezni?!?


Persze szoktunk hozni, általában helyi jellegzetességet, italt, kaja, füszerek, kagyló, ilyesmiket, gyerekeknek 1-1 apróság,de magunknak se vásárolok pl hütömágnest meg ilyen biszbaszokat.



2016. júl. 14. 14:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
6%
nászutat én se vágom, de szokás valamit hozni a nyaralásról lévén hogy te ki tudsz az adott helyre menni(főleg ha külföldre megy az ember) miközben pl a másiknak a Balcsira sem futja, meg eleve nálunk ez szokás, tudod a szeretet meg minden. Az a fura hogy te ezt furcsállod. De viszont taplóság szóvá tenni és elvárni ezt a másiktól, én sosem mondtam senkinek hogy miééért nem hoztál valamiiiit:D ha akar hoz , ha nem akar nem hoz, ez tiszta sor.
2016. júl. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én szoktam. A szüleimnek mindig valamit ami kapcsolódik az országhoz. Pl. Belgiumból, Svájból különleges csokit, Milánóból sálat/táskát, stb. A közeli barátaimnak is szoktam, rokonoknak nem igazán. Van amikor feladok helyben képeslapot az olyan hangulatos az internet világában.


A ti esetetekben mit szeretett volna? Én volt amikor megkértem valakit hogy vegyen valamit mert nálunk nem lehet kapni. Egy képeslapot vehettél volna vagy hűtőmágnest, akármit. Nem foglal helyet a bőröndben. Én magamnak mindig veszek egy könyvet minden országban, beleírom a dátumot és az országot.

2016. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem nem szoros a kapcsolatom a családommal, évente egyszer találkozunk, így nem szoktam, pedig rengeteget utazom. Külföldön élek, innen szoktam nekik helyi apróságokat vinni.


A közelebbi barátaimnak pedig mindig hozok valami apróságot, kulcstartót, felespoharat, öngyújtót, egyiküknek mindig hűtőmágnest (gyűjti), ilyesmit. Szívesen hozom, ők is örülnek neki, de nem várják el, ha n em kapnak semmit akkor is örülnek nekem és várják az élménybeszámolót.. Ez egy gesztus, de nem alapdolog. Ha valaki nekiállna balhézni, hogy miért nem kapott semmit, biztos kiosztanám és nem hoznék neki többé semmit..

2016. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mint írtam szoktunk hozni... Általában ehető/iható dolgokat, amik helyi specialitások!
2016. júl. 14. 14:59
 5/16 A kérdező kommentje:

Ök is járnak tesómmal évi 1x minimum külföldre, és soha semmit nem hoztak még se nekünk, se a szüleinknek.

Ja, de! Tavaly a fiamnak hoztak egy homokozó formát, amit a görög tengerparton találtak.

2016. júl. 14. 15:02
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez vicces tényleg. Amikor 10-12 évesen osztálykirándulásokra jártunk, én is kötelességemnek éreztem, hogy mindenhonnan hozzak valami emléket. Aztán apám elmagyarázta, hogy semmi szükség nincs ilyen bazári hülyeségekre. Azóta is ehhez tartom magam. Nyilván ha látok valamit, aminek tudom, hogy valaki örülne, meg hasznos, és mondjuk otthon nem annyira lehet kapni, akkor hozok. De sógornőnek ajándékot azért, mert rosszul esik neki, ha nem... Még furább, hogy ő meg is említi bárkinek, hogy ez rosszul esik neki? Furcsa értékrendje lehet, de hát van ennél rosszabb is.
2016. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szoktam, igen. Tudom, a hűtőmágnes snassz, ettől függetlenül szoktam hozni azt is, különlegességeket, nem gagyi festett gipszet vagy műanyagot. Jól néz ki, és viszonylag olcsó, elég nagy a famíliánk.:-)
2016. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. És én is utálom. Megy a kukába. Nekem tényleg nem emlék, csak egy porfogó.
2016. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Naszutrol nem, de amúgy igen. Mondjuk én nem disztargyat -kivéve annak, akiről tudom, hogy oda van az ilyen giccses cuccokert -hanem edesseget
2016. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi szoktunk hozni egy-egy kis jellegzetes dísztárgyat a szülőknek, testvéreknek.
2016. júl. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!