Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Most komolyan velem van a...

Most komolyan velem van a baj? Én vagyok lemaradva?

Figyelt kérdés
Na az van hogy a baratom tesojanak a lanya 7 éves, egyke. Most kitalaltak hogy vesznek neki egy 4000 gr. értéku tabot..Tobb mint 40.000 ft, ha jol szamolom. Mikor mondtam baratomnak hogy ezzel fogjak elb*szni mert most még tanulnia kellene, akkor még ő káromkodott le hogy jajj hogy beszélek én rola.. oké nem szolhatok bele tudom de hol kell egy 7 éves pulyanak tabot venni? hat konyorgom..az a dolga hogy tanuljon meg jatszon de ne igy..vagy én vagyok ennyire lemaradva? Komolyan mar ennyi idosen taboznak a gyerek? Nem ertem.. és még ő van most megsértve mikor én csak jot akarok hogy ne neveljenek belole egy elkényesztetett hisztigépet..

2016. júl. 29. 09:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%

A középutat látom járhatónak. Az én fiam is 7 éves, a lányom 9, taboznak vagy 2 éve, bár sajátjuk nincs, a családi kütyüvel játszanak, ami mindenkié. Emellett számítógépeznek is, a lányom pl. blogot ír a maga kis világáról, képeket keres hozzá stb.

Ami nálunk bevált, az az időkorlát. Iskolaidőben napi félóra, szünetben napi 1-1,5 óra. Jó, van, hogy túllépik egy kicsit.

2016. júl. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg le leszek pontozva, de én bizony egyetértek veled, kérdező. Hogy lehet az, hogy mi még olyan jól megvoltunk gyerekkorunkban mobil, tab vagy akár számítógép nélkül, most már 7 évesen is kell ilyent venni a gyereknek?

Egyébként a legutolsó válasz, a középutas megoldás áll hozzám legközelebb.

2016. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
13-as. Igen,igazad van. Még csak 17 éves vagyok, de fiatalkorom ellenére nekem teljesen más volt a gyermekkorom. Barátnőimmel jártunk egymásnál barbie babázni,főzőcskéztünk, boltost játszottunk, bújócskáztunk, volt,hogy még sötétben is, stb. Télen szánkóztunk, mikor suli volt alig vártuk hogy vége legyen hogy az úton is tudjunk játszani,stb. És a mai gyerekeket elnézve, hát elszomorít a dolog. Nekik miért nem jók már ezek az internet nélküli játékok? Saját tesómon látom,mennyire elhúzza őket ez a dolog. Pár éve még ő is játszott a barátaival, volt hogy reggeltől már az este fürödni jött haza, ma pedig? Még ha itt is van a barátnője akkor is telefonoznak, pedig még csak 10 éves. És én épp ezt nem szeretném a kis csajnak sem, mert imádom tényleg, de ez teljesen lehúzza majd..
2016. júl. 29. 12:37
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem is az a baj, hogy vesznek-e a gyereknek tabot vagy sem, hanem az, hogy ti - úgy látszik - nem illetek össze a barátoddal, jobb lenne, ha komolyan elgondolkoznál rajta.Képzeld el, ha a ti gyereketeknek ő tabot akar venni, te pedig más elvek szerint szeretnéd nevelni. Az ilyet, hogy ki mennyire illik a társához, ilyenekből lehet leszűrni, és persze a politikai nézeteknek is hasonlóknak kell lennie, de még ez sem stimmel, akkor inkább keress egy olyan fiút, akivel egyeznek a nézeteitek. - Persze az sem mindegy, hogy milyen hangnemben mondtad, amit mondtál, és vehetnél a gyereknek könyveket a tab mellé - ha már helyette nem tudsz.
2016. júl. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!