Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A párom nem akar elvenni, de...

A párom nem akar elvenni, de most gyerekünk lesz. Kérhetem, hogy a gyerek az én vezetéknevemet kapja, akkor is, ha ő elismeri az apaságot?

Figyelt kérdés
Ha engem nem akar a nevére venni, a gyereket se hívják úgy, ahogy őt.

2016. okt. 20. 23:19
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim válasza:
23%

Most olvastam végig hát hogy micsoda parasztok léteznek anyám!!!!😈😈😈

Akinek nem inge ne vegye magára!!

2016. okt. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
58%
41-es: üdv a gyakorikérdéseken, új lehetsz még itt :D
2016. okt. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
65%

Hát én most csak az első oldalon lévő kommenteket olvastam, úgyhogy lehet, hogy kicsit ki fogok lógni a sorból, de akkor is leírom a véleményemet.


Én alaphoz házasság párti vagyok, sőt férjnél vagyok több, mint 4 éve. DE! Nem gondolom azt, hogy azért, mert nem vesz el, azért ne vehetné nevére a gyereket. Sőt továbbmegyek, szerintem ez kicsinyes bosszú. És nem tudom, hogy jó ötlet-e zsarolással kicsikarni, hogy feleségül vegyen, nem tudom, milyen lenne egy ilyen házasság. Én is mindig vágytam rá, de ha nem vett volna el, valószínűleg akkor sem hagyom el.

2016. okt. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
39%
Ha egy férfi nem akar házasságot, akkor nem kell erőltetni a kapcsolatot. Mert manapság a férfiaknak nagyon jó dolguk van. Elkötelezettség nélküli szex, kaja, pia, szabadság!! Én nem vállalnék gyereket házasságon kívül!
2016. okt. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
36%

A férfiaknak ebben pont ugyanannyira van "jó dolguk" mint a nőknek, mindkét nem szabadon eldöntheti, hogy élettársi vagy házastársi kapcsolatban akar élni.

(ne hidd, hogy akkora különbség van ma a gyakorlatban a 2 között, ez inkább elvi kérdés... bár az átlag házasság ma Magyarországon 13 évig tart... mi meg 19 éve élünk együtt...)

2016. okt. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
73%

Őszintén kérdező mondd meg, miért lenne neked jó, ha zsarolással, hisztizéssel kibuliznál magadnak egy esküvőt, amihez a párod 100%, hogy nem vágna jó pofát még az esküvő napján sem?

Mellesleg sajnálom azt a szerencsétlen gyereked, hogy egy ilyen "családba" kell megszületnie.

2016. okt. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 Eva Hagop ***** válasza:
7%
En a sajat vezeteknevemet adnam a gyereknek.
2016. okt. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó, ha nem nevezel meg apát, meg az apa sem jelentkezik a jogaiért, na akkor simán megteheted.
2016. okt. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
51%
a házasságban nem a papír a lényeg(üzenem azoknak akik mint egy mantrát ismétlik hogy papír nélkül is szeretjük egymást), mi is szerettük egymást a papír nélkül is,de itt egyrészt érzi a másik fél hogy a partnere is hajlandó elkötelezni magát (mivel ez egy lelki dolog, ha hajlandó elvenni akkor a személy készen áll a világ felé kikürtölni a kapcsolatot és magasabb szintre került a kapcsolat) másrészt nem kell győzködniük magukat és a környezetüket nap mint nap hogy papír nélkül is szeretjük egymást(őszintén ezzel csak magukat hülyítik, mert az egyik fél biztos csak elfogadja hogy a másik nem akarja de valójában vágyik rá) és végül akkor is ha az egyik fél nem vágyik rá,de a másik elfogadja akkor megkezdődik a kompromisszum, elfogadás a kapcsolatban ami fontos hisz igazodni kell a másikhoz az életben és néha engedni neki, ez a kapcsolat lényege.
2016. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
52%
#49 "(mivel ez egy lelki dolog, ha hajlandó elvenni akkor a személy készen áll a világ felé kikürtölni a kapcsolatot és magasabb szintre került a kapcsolat)" - most komolyan, manapság, amikor az emberek éveket együtt élnek házasság előtt is, szerinted mégis kik azok, akinek a házasságkötéskor lesz kikürtölve bármi is? (leszámítva tán az anyakönyvvezetőt, ha nem ismerősük)
2016. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!