Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A párom nem akar elvenni, de...

A párom nem akar elvenni, de most gyerekünk lesz. Kérhetem, hogy a gyerek az én vezetéknevemet kapja, akkor is, ha ő elismeri az apaságot?

Figyelt kérdés
Ha engem nem akar a nevére venni, a gyereket se hívják úgy, ahogy őt.

2016. okt. 20. 23:19
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
41%
Ne tedd. Mert ha mégis elvesz,akkor meg drága pénzért lehet csak megváltoztatni a gyerek nevét, aki viszont addigra valószínűleg megszokja a sajátot.
2016. okt. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
18%
Házasság előtti szex és együttélés, házasságon kívüli gyerek. Remélem nem vagytok vallásosak.
2016. okt. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
37%

Ugy tudom, hogy ha nem hazasok a szulok, akkor alapbol az anya nevet kapja a gyerek. Apasagi nyilatkozatot kell vinni ahhoz, hogy az apaet kapja. (Hazasoknak is friss hazassagi anyakönyvi kivonatot kell kerni a terhesseg vegen az okmanyirodaban.)

De tenyleg nem jo dacbol meghozni egy ilyen döntést.

2016. okt. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
70%

Valakinek elég radikális véleménye van arról, hogy a házasság intézménye nem tetszik mindenkinek.


Nekem pl az én apám 4 feleségét csalta meg és 14 törvénytelen és 10 törvényes gyereke van. Minden gyereke fél tőle, vagy megveti. Ő házas volt. Akinek csak ez jelenti, hogy valakinek csinál gyereket, hogy házasságot kössenek, az gondolkodjon ezen.


Munkatársam 25 éve együtt él az élettársával. Elutasítják a házasság intézményét. Hazudnak, feleslegesnek, megtévesztőnek tartják. Boldog 3 gyereket nevelnek. Értelmiségi mindkettő és nagyon sokat foglalkoznak a családdal.


Ezen is érdemes elgondolkodni.


Aki szerint a házasságon kívül nincs értelmes család, gondolja végig ezt még egyszer, mire jó a házasság. És milyen esetekben nem jó a házasság, majd CSAK utána döntsön arról, hogy érdemes-e ilyen témában nyilatkoznia.



Én sem örülök, hogy az én apám nevét viszem tovább. Erősen gondolkodom, hogy megváltoztatom. Társam családja normális. Annak örülnék, ha a gyerekeink is az ő elveik alapján lennének nevelve és ne kelljen az én átkozott nevemet tovább vinniük és szembesülni, milyen hulladék az én családom. Nagyanyámat képesek voltak bántalmazni karácsonykor az unoka tesóim.


Szóval ja. Én megértem, ha valaki nem akarja tovább vinni a nevét.

2016. okt. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
13%

1) meg lehet tenni.

2) mi az oka ennek a pasi részéről? A gyereket nem akarja, vagy csak a nevét odaadni?

3) név változatáson gondolkozott már a pasi?

2016. okt. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
21%
Hú ezt a feminista csürhét.
2016. okt. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem, mi ez a "nem akar a nevére venni"-ügy. Nincs neked saját neved? Sőt, házasságkötéskor is megmaradhat a sajátod, szóval ez így lila.


Miért akarsz vele összeházasodni, mert jön a gyerek? Csak azért semmi értelme. Ha össze akartok házasodni magatokért, akkor kell. Egyébként semmi értelme.

2016. okt. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
68%
18-as: Vélhetőleg fogalmad sincs arról, hogy a feminizmus azt jelenti, hogy egy nő éppen annyira értékes, mint egy férfi. Minden épeszű férfi is feminista. Mondom: épeszű.
2016. okt. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
69%

Gyerekneveléshez mért kéne, hogy elvegyem feleségül? Vagy már nincs köztetek jó kapcsolat? Bár akkor ezt írtad volna.

Ha neked ennyire fontos, hogy a gyerek házasságban szülessen meg, akkor nem kellett volna az előtt teherbe esned, és erről neked kellett volna gondoskodni, hogy ilyen ne történjen meg!

Ma már az élettársi viszony is felér egy házasságban éléssel. Ami nem jár majd pereskedéssel meg rengeteg pénzzel, ha fel akarják bontatni. Valószínűleg azért nem akar elvenni a párod, mert tudja, hogy ez lenne a vége a mentalitásodból ítélve. Hiszen ha nem adja be a derekát, akkor majd kib*szok vele!

Közösen kellene megbeszélnetek, hallgasd meg miért nem akar elvenni, szerintem gyereket is közösen, közös megegyezéssel csináltatok. Vagy ha nem, csak te akartad, akkor meg ne csodálkozz, ha így áll hozzá.

Nagy g*nyó dolog így zsarolni egy embert, hogy ameddig nem vesz el, addig nem lehet a nevén a gyerek. Én sem vennélek el ilyen hozzáállással az tuti!

Másrészről meg attól is függ, hogy te milyen esküvőt álmodtál meg magatoknak. Mert ha templomi és polgári nagy fehérruhás, 200 vendéges lakodalmat, akkor abba is bele kell gondolni, hogy ez millión felül van, és akkor ha már gyereket vársz, inkább a gyerekre kellene ezt elkölteni, nem pedig egy darab papir és egy aláírás miatt kellene. Házasodni gyerek után is lehet.

Ha megelégednél egy sima polgárival, utána egy ebéd, akkor pedig valószínűleg ez a hozzáállásod, amit a leendő apuka felé intézel, ez fogja vissza a párodat, hogy elkötelezze magát melletted. Vagy még korainak gondolja, de erről meg tudnod kéne, és akkor is tudnod kellett volna, mielőtt teherbe esel.

Mióta vagytok együtt? Terveztétek a gyereket?

Ja, és mielőtt vádaskodnátok, hogy tuti valami barom pasi vagyok, akkor mondom, hogy nő vagyok. Egy olyan nő, aki ha házasságban akarna gyereket, akkor először megvárja, hogy összeházasodjanak a párjával és utána esek teherbe. Vagy ha a párom házasságellenes, akkor elgondolkoznék, hogy akarom-e tovább ezt a kapcsolatot és akarok-e gyereket attól a pasitól.

De érzelmileg nem zsarolnom, mert abból neki is elege lesz, és 100%, hogy kidob a p*csába.

2016. okt. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim válasza:
37%

szia.

Igen kaphatja a te nevedet, valamilyen szinten megértem a te álláspontodat is. Engem úgy neveltek, hogy csak akkor lehet gyerekem ha már megvolt az esküvő és én ehhez is tartom magam, mert egy házasság keretein belül való csak gyerek. Nyilván ez csak az én véleményem. 24L

2016. okt. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!