Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A párom nem akar elvenni, de...

A párom nem akar elvenni, de most gyerekünk lesz. Kérhetem, hogy a gyerek az én vezetéknevemet kapja, akkor is, ha ő elismeri az apaságot?

Figyelt kérdés
Ha engem nem akar a nevére venni, a gyereket se hívják úgy, ahogy őt.

2016. okt. 20. 23:19
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
48%
Most komolyan, nem tök mindegy hogy elvesz-e vagy sem? Ez a tipikusan a nincs semmi probléma ezért csináljunk egyet esete.
2016. okt. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom már gyerek előtt is fenn állt a probléma: a kérdező akart házasodni, a párja nem...

Nos, én úgy vagyok/ voltam vele, ha házvezető nőnek, ágyasnak, meg gyereket szülni jó vagyok, de elvenni már köszi nem akar, akkor nem is szülök neki gyereket.

2016. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
90%

Itt a gyerek neve csak egy sokadlagos tünet. Erősen javaslom a párterápiát, mert a kapcsolatotok, a leírás alapján ingatag alapokon áll.

Egy újszülött a legstabilabb kapcsolatot is megingatja - nálatok segítség nélkül jó eséllyel szakítás lesz rövid időn belül.

2016. okt. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
66%

Tudom hogy nehéz de csak olyan helyzetben erdemes belemenni , ha minden tisztázható egy beszelgetes alatt : szandekok , érzelmek , anyagiak, házasodási kedv.

Ha nem tisztázható , akkor valamelyik fél a zavarosban halászik, azaz még " élni " , " keresgélni " akar .

Sajnos azt hiszik sokan h majd jobbul , megérik es beérik magától a helyzet, de ez legtöbbször nem igy törtenik , azert annyi szenvedés

Szerintem minden kapcsolatban vannak konkrét jelzések a pasi szándékairól de a nö mindog remeli h majd ez valtozik .

En 40 eves nökent hiszek a tisztazó beszelgetesekben es merni kell belevágni egy ilyenbe

2016. okt. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon sajnalom azt a kis ártatlan lényt , aki erre születik , nem az örömre , szeretetre, boldogságra hanem egy ilyen sértett egók harcába, megkeseredettségbe.

Mi a célod mint anya ? Egy újabb lélek megnyomoritása?

2016. okt. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
59%
nem az a baj hogy a kérdező egy papír miatt hisztizik, hanem hogy neki más a nézete/elvárása mintn a férjének és erre szül egy gyereket. Ezt a gyerek előtt kellett volna tisztázni. és amúgy a csak egy papírra én mindig azt felelem, hogy ha csak egy papír akkor miért olyan nehéz ezt meglépni? Félnek a kötelezettségtől,de ma már ez vicc hisz élettársként ugyanolyan kötelezettségeik vannak lassan mint egy házastársnak, akkor meg minek ennyire ellenállni :D
2016. okt. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
39%
Én sem vennélek el!
2016. okt. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
78%

tök mindegy szerintem,úgysem maradtok együtt, nem együtt fogjátok felnevelni azt a gyereket az 100%.

előbb gyereket csináltok, mint hogy normálisan tudjatok kommunikálni egymással?

ez alap dolog egy kapcsolatban hogy beszélünk a jövőről.. én pár hónapja voltam a párommal,amikor tisztáztuk,hogy ki mit akar a jövőben(házasság,gyerek,összeköltözés stb...).

a párom tisztában volt vele,hogy én csakis akkor szeretnék gyereket,ha együtt élünk és házasok vagyunk.. elfogadta ezt .

de én is engedtem bizonyos dolgokban neki.

el nem tudom képzeelni,hogy előbb bevállalom a gyereket aztán bukik ki,hogy én házasodni akarok,ő meg nem..

azt meg amúgy nem is értem,hogyha te házasodni akartál gyerek előtt, akkor miért estél teherbe úgy,hogy nem vagytok házasok és nincs is kinézőben az esküvő? ha ennyire ragaszkodsz az elveidhez,akkor korábban kellett volna cselekedni,nem most,hogy úton van a gyerek.

ha fontos neked ez a kapcsolat és te is az vagy neki,akkor próbáljátok meg felnőtt ember módjára megbeszélni ezt. mert megint csak a gyerek fogja megszívni,hogy csonka családba születik két marakodó szülő közé..

2016. okt. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
15%

#36, tudod van akinek elvei is vannak, nem csak opportunizmmusa.

(Az opportunista megalkuvó, kiegyezésre hajlandó, a mindenkori helyzethez viselkedésével alkalmazkodó, a pillanatnyi előnyökért a fontosabb célokat eláruló, önző és elvtelen személy.)

2016. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim válasza:
28%

Kérheted!!

Nálunk pl 12 éve voltunk együtt mikor a 3.gyerekünk megszületett és amikor vele voltam babás közben vett el a párom!Nem volt fontos egyikünknek sem a papír ,így is szeretjük egymást meg papir nèlkül is!!

2016. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!