Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A férjem húga nem tud rendesen...

A férjem húga nem tud rendesen vigyázni a gyerekünkre, de a férjem őt védi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mostanában sokszor rá kell bíznunk, de csak árt a kisfiúnknak,mert nincs türelme hozzá .pl.hogy éjszaka ne járkáljon azt mondja neki,hogy kint van a folyosón egy nagy kígyó.A gyerek meg már otthon is sír ha leoltjuk a villanyt,mert fél a kígyótól.Meg olyanokat mond neki,hogy ne nyúlj a sütőhöz,mert meghalsz.Egyszer az abortuszról beszélt a barátnőjével,és mikor a fiam megkérdezte,hogy mi az,ő szépen elmagyarázta...Mondtam már a férjemnek,hogy kérdezzünk meg mást,hogy nem tud-e vigyázni rá,de azt mondja,minek,húgánál van a legjobb helyen...Elfogult iránta.De szerintem nem normális...

2016. dec. 11. 18:25
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
17%
Csak én nem értem mi a baja a Kérdezőnek? Az abortusz tényleg azt jelenti, amit mondott. Az a kígyó pedig tényleg létezik, Világkígyónak nevezik és körbe veszi a világunkat, a Föld az ő tojásából született. Örülhetnél hogy valaki felvilágosítja a gyerekedet.
2016. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
39%

A te gyereked is, kérjetek fel valakit akinek ez a munkája.


Szerintem semmi extra agy dolgot nem csinál a férjed húga. Az abortuszt normálisan magyarázta el, ha úgy nyúl a sütőhöz akkor valóban meghalhat. A kígyót meg majd elfelejti.

2016. dec. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
83%
És mi lenne, ha keresnél másik munkát és te vigyáznál esténként a 4 éves fiadra. Lehet azért mászkál éjszaka, mert mégse az otthonában van a szüleivel.27 évesen azért elég keményen a közepében találta magát. Én is vigyáztam a bátyám gyerekeire sokat, bár éjszaka nem, de nekem is voltak bakiaim. És igen marha fárasztó volt, még gyereket gondolatban se akartam, de elvállaltam, szerettem a gyerekeket, de amikor haza mentem a saját gyerektelen házamba, hát megkönnyebbültem.Már van 2 fiam és ha rábizom a pótnagyira, akkor ha nem valami tényleg durvát csinál, hát nyelek, mert hatalmas segitség, pedig én ritán és csak 1 2 órára adom oda őket. Gondolom te se azért dolgozol éjjel, mert felvet titeket a pénz. Amúgy egy idegen se biztos, hogy jobb lenne.
2016. dec. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
50%
Hozassatok au-pairt Ázsiából.
2016. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg nem a lehető legjobban reagálja le a helyzeteket, de nem ismerjük a teljes sztorit, szerintem a te hozzáállásod sem teljesen oké.


Főleg ez a mondat szúrt szemet: "nem óhajt átfáradni hozzánk" , ebben világosan benne van, hogy te elvárnád, hogy nálatok vigyázzon a picire. Pedig ez aztán tényleg túlzás lenne, ha rendszeresen ingyen vigyáz rá (egész éjszakára!), hogy még azt is elvárd, hogy elmenjen otthonról miattatok.


Itt ő tesz nektek szívességet. De lehet, hogy semmi kedve hozzá, csak jófejségből nem akarja azt mondani a férjednek, hogy nem vállalja, inkább keressetek fizetős bébiszittert. Ha meg nincs kedve ahhoz, hogy éjjelente vigyázzon egy 4 éves gyerekre, akkor nem lesz vele türelmes - akkor ahelyett, hogy ötödszörre is szépen elmagyarázná, hogy miért nem szabad a sütőhöz nyúlni, elintézi azzal, hogy "meghalsz". Bevált? Be. Hozzányúlt a gyerek a sütőhöz? Nem. Valószínűleg azért választ drasztikusabb módszereket, mert biztosra akar menni, gondold bele mit érezne, ha az ő felügyelete alatt égetné meg magát csúnyán a gyerek. Lehet, hogy próbálta szép szóval is, de arra nem figyelt a gyerek és csakazértis nyúlkált. Nem ismerjük a háttérinfókat. Ugyanez a kimászkálással is - gondolom a sógornőd is dolgozik,


Szóval ha elégedetlenek vagytok vele, akkor szerintem ne őt szidjátok, hanem keressetek jobb megoldást. Ő ezt hajlandó nyújtani ingyen. És ha nem is a legjobb ember a gyereknevelésre, elvállalja, vigyáz rá. Ez van, vagy elfogadjátok, vagy fizettek bébiszittert. Ha a férjed nem akarja, legyél erőszakosabb, nem csak az ő gyereke, ne csak ő döntsön, mondd meg hogy a kérésére megpróbáltátok a húgával, de te nem akarod, mert félreneveli, most próbáljátok meg bébiszitterrel.


Nekem amúgy furcsa, amit az abortuszról írsz. Honnan tudod, hogy ezt mondta neki? Elmesélte neked a sógornőd, hogy így adta elő a gyereknek? Az nekem kicsit provókációnak tűnik, mintha azt mondaná, "látod, ilyeneket mesélek neki ha nálam van, ha nem akarod ezt, vidd máshova".

Vagy a 4 éves gyerek adta elő így szó szerint? Azt kötve hiszem...


A munkátokon amúgy nem tudtok változtatni? Azt írod, "sokszor" nincs otthon éjszaka egyikőtök se, az nagyon nem jó egy 4 éves gyerek mellett. Nem csodálom, hogy a sógornőd nem rajong azért, hogy gyakran, sokszor a gyerekkel kell töltenie az éjszakát, hiszen gondolom lenne más, amit szívesebben csinálna.


Valamelyikőtök nem tud munkahelyet váltani? Még ha némileg kevesebbet is keresnétek, legalább nem kéne a gyereket ide-oda hurcolni, bébiszittert sem fizetni (az sok pénzt felemésztene ám!), és a sógornőd sem mondana neki hülyeségeket.


De tényleg, ha a bébiszitterre lenne pénzetek (egy éjszaka akár 10 ezer ft-ba is kerülhet), akkor szerintem van annyi bevételetek, hogy valamelyikőtök másik munkát keressen akár kicsit rosszabb fizetésért, vagy legalább ne vállaljatok mindketten ennyi éjszakai műszakot. Sokkal jobb lenne a gyereknek.


Itt a legnagyobb probléma nem a sógornőd, hanem a munkarendetek, én elsősorban ezen próbálnék változtatni, és akkor rögtön megoldódna az egész béiszitter-kérdés is...

2016. dec. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
71%
Jó hát a sógornőd tényleg nem egy észkombájn, de muszáj lesz meggyőznöd a férjedet, hogy ez az állapot nem normális. mármint az, hogy a négyéves gyereketek nélkületek tölti az éjszakát. A sógornőd itt a legkisebb probléma. Sürgősen oldjátok meg, hogy legalább az egyikőtök otthon legyen éjjel, ne kelljen egy ilyen pici gyereknek napi szinten az otthonától távol aludnia.
2016. dec. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
98%
25-ös vagyok, az előző kommentem 3. bekezdésében nem fejeztem be egy mondatot. Szóval gondolom a sógornőd is dolgozik, fáradt, nem hiányzik neki, hogy a gyerek éjszaka mászkáljon. Lehet, hogy sógornődnél sokkal többet kimászkál, mint nálatok, és hisztisebb is, a gyerekek máshogy viselkednek más-más környezetben.
2016. dec. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
62%
Szobakennel
2016. dec. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy ha fizetnétek neki, "rendesen" vigyázna a gyerekre
2016. dec. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem meg az nem normális, hogy éjszaka felkel enni, inni. Persze nem így kéne leszoktatni, ijesztegetéssel, de nem várható el, hogy más tanítsa meg neki, amiket neked kellett volna. Arról meg nem tehet, hogy nem ért a gyerekekhez.
2016. dec. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!