Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A férjem húga nem tud rendesen...

A férjem húga nem tud rendesen vigyázni a gyerekünkre, de a férjem őt védi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mostanában sokszor rá kell bíznunk, de csak árt a kisfiúnknak,mert nincs türelme hozzá .pl.hogy éjszaka ne járkáljon azt mondja neki,hogy kint van a folyosón egy nagy kígyó.A gyerek meg már otthon is sír ha leoltjuk a villanyt,mert fél a kígyótól.Meg olyanokat mond neki,hogy ne nyúlj a sütőhöz,mert meghalsz.Egyszer az abortuszról beszélt a barátnőjével,és mikor a fiam megkérdezte,hogy mi az,ő szépen elmagyarázta...Mondtam már a férjemnek,hogy kérdezzünk meg mást,hogy nem tud-e vigyázni rá,de azt mondja,minek,húgánál van a legjobb helyen...Elfogult iránta.De szerintem nem normális...

2016. dec. 11. 18:25
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat,főleg a 25-ös és 27-es válaszolónak. Sajnos a közeljövőben nem tudunk munkahelyet váltani, úgysem tudjuk megoldani,hogy külön-külön osszanak be mert nem egy helyen dolgozunk. Azért nem minden este vagyunk távol,havonta maximum 2-3 alkalom van,mikor egyikőnk sincs otthon. Az abortuszt pedig nem szóról szóra így mondta el, a fiam kérdéseiből raktam így össze. Amikor hazahoztuk rögtön kérdezte,hogy miért szívják ki a kisbabát a terhes nőkből? X néni azt mondta darabokban kiszívják. Attól meghal a baba? stb. Ilyen kérdéseket tett fel. Megértem,hogy a sógornőmnek is vannak gondjai,de ha nem akar vigyázni rá miért nem mondja meg és kész? Senki nem kényszeríti.
2016. dec. 11. 20:17
 32/43 anonim ***** válasza:
77%

Titeket sem kényszerít senki, hogy rábízzátok... Gondolom nem egy éjszaka történt az összes kígyós, abortuszos, sütős történet...


A férjeddel beszéld ezt meg. A sógornődnek pedig legyél nagyon hálás.

2016. dec. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
91%
Én vagyok aki vigyázott a bátyja gyerekeire. Én sokszor háttérbe tettem az otthoni munkákat, mert korán reggel odamentem utána melózni, szombatonként néha 8 órát is vigyáztam rájuk. És azért nem mondtam nemet, mert akik vigyáztak addig rájuk, azokkal volt gond, a sógornőm bár nem dolgozott, de idegileg teljesen ki volt, ezért nem mondtam nemet. Na a te sógornőd, hogy mondjon nemet, amikor a megélhetésetek múlik rajta. Amúgy megkérdezhetem, hogy ugyan szerinted ki vállalná el, hogy egy 4 éves gyerekre heti 3 éjszakát vigyázz csak úgy? Arról nem beszélve, hogy tényleg a gyereknek az lesz inkább a probléma, hogy nem veletek van.
2016. dec. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
81%
Bocsi, olvasom, hogy havonta. De igy is sokszor rábizzátok, úgyhogy mindegy. Egyébként oviba nem jár?
2016. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
77%
Azért nem mondja meg, mert kerüli a konfliktust. Nem akar szärarcnak tűnni a szemetekben.
2016. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
91%

Én megvédeném a lányt: imádom az unokahúgomat, nagyon-nagyon sokat vigyázok rá, éjszaka is, szóval tapasztalatból mondom, hogy NAGYON nehéz. Sokkal nehezebb, mint saját gyerekre vigyázni.

Miért? Na, hát pont azért - többek között -, amin te felháborodtál: elvileg semmi jogom nevelni, rászólni, "kioktatni", megpróbálni bármi szokásán változtatni, mert nem én vagyok az anyja.

Ugyanakkor velem van, az én felelősségem, és nekem kell "elviselni", "megküzdeni vele". Ezt nem rossz értelemben mondom; aki már vigyázott gyerekre, érti szerintem, hogy mire gondolok.

Szóval ne neveljem, ne erőltessem a saját nézeteimet, mert nem az én gyerekem, ugyanakkor rendszeresen velem van, a problémák nálam is felmerülnek, hát mit csináljak?

Megharagudhat a szülő, ha adok neki csokit, megharagudhat, ha rászólok a kis szeme fényére, vagy ha nem engedem, hogy este TV-zzen, de azért is, ha engedem... Mindent nem lehet előre megbeszélni, a szituációk felmerülnek, és helyben kell rögtönözni. Utólag meg vagy "átmentél a vizsgán", vagy nem.


A példáid nyilván szélsőségesek, én biztos nem így csinálnám egy gyerekkel, de ítélkezni nem fogok. Amúgy sem hiszem, hogy minden alkalommal, mikor vele van, kígyókkal ijesztgeti meg terrorban tartja; azért ne akard szörnyetegnek beállítani. Voltak rossz döntései, ez tény.


De dolga amúgy ingyen rendszeresen vigyázni más gyerekére? Szívesen csinálja? Nem lenne más dolga? (Nem kötelessége, hanem valami, amit szívesebben csinálna...).

Kellene-e hozzátok mennie neki inkább? Na, hát ez az abszolút NEM, úgyhogy ezt a részét az argumentációdnak felejtsd is el folyton. Nem hivatásos, fizetett bébiszitterről beszélünk, hanem egy fiatal családtagról, aki szívességet tesz nektek.

2016. dec. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
85%

*folyton helyett felejtsd is el rögtön akart lenni.


Még hozzátenném, hogy a gyerekeknek is elég élénk ám a fantáziájuk. Nem azt akarom mondani, hogy hazudik a fiad, de a dolgok kiszínezése nagyon is jellemző a négyévesekre.

Nem biztos, hogy minden pontosan úgy történt, ahogy ő azt elmeséli.

2016. dec. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
62%

"havonta maximum 2-3 alkalom van,mikor egyikőnk sincs otthon."


"Mostanában sokszor rá kell bíznunk,"


WUT?

2016. dec. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
23%

Nagyjából leírtak már mindent. Én csak annyit tennék hozzá, hogy ezt is írtad: "a közeljövőben nem tudunk munkahelyet váltani". Nos, eleve úgy kellett volna a gyerekvállalásba belevágni, hogy legalább egyikőtöknek már ilyen munkahelye van. De ha nem is úgy alakult (nem csak tervezetten jöhet egy baba), akkor is 3 éved volt, hogy találj helyette egy kisgyerek mellett vállalható másik állást. Vagy ha végképp nem megy, vállaltok második babát, aztán még 3 évre el van tolva a probléma.

Szóval itt minden más jobb lett volna, mint az abortuszt magyarázó, halállal és kígyóval ijesztgetős ingyen bébiszitter rokon.


És az a baj, hogy ami félelmet már eddig beleültetett a sógornőd, azt se lesz könnyű kinevelni belőle. Ha még 1-2 évig ez megy, csak több lesz a gyerek problémája.

2016. dec. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem védeni akarom a sógornőt, vigyáztam èn is gyerekre. Az a kisfiú akit addig egy angyalnak hittem amíg nem kellett rá vigyáznom, teljesen az ellentéte volt. A jó édes anyja nem volt vele tisztában, hogy káromkodik, hisztizik, akaratos ès ha valami nem úgy volt ahogy ő akarta akkor megütött vagy hozzám vágott valamit. Nem azt mondom, hogy a te gyereked is ilyen, de nyilván engedetlenebb és hisztisebb mint otthon. A sógornő is dolgozik gondolom, nyilván fáradt, elhiszem hogy semmi türelme neveli a ti gyereketeket.

A sütős eset sem hiszem, hogy úgy volt ahogy előadtad, ha a gyerek századszorra sem fogja fel, hogy ne nyúljon oda, az bizony idegesìtő tud lenni. Ha meg megégeti a kezèt akkor nekiestek a sógornőnek, hogy nem figyelt rá.

Keressetek egy hivatásos bèbiszittert, mindenkinek megkönnyebbülès lesz!

2016. dec. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!