Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tanácstalan vagyok mit tegyek?!

Tanácstalan vagyok mit tegyek?!

Figyelt kérdés
22 éves nagybácsi vagyok, és úgymond előttem áll az élet, kiköltöztem Angliába hogy segítsek nővéremnek akinek 4 gyereke van, a férje egyetemen van (30 éves), nővérem dolgozik hogy el tudja tartani a családot és hogy tudja fizetni az albérletet, a gyerekekre viszont valakinek kell vigyázni. Sajnos elvállaltam, életem legpokolibb 11 hónapja volt, a legnagyobbik gyerek 4 éves, nagyon hisztérikus, szemtelen és zsarnok, a középső 3 éves, nagyon szófogadatlan és érzékeny lelkű (bármit is szólsz hozzá elkezd sértődötten sírni) az utolsó 2 pedig 1 éves ikrek, velük könnyebb dolgom van. 11 hónap után anyu leváltott és elkezdtem munka után keresni, semmilyen munkatapasztalattal 2 hónap alatt sikerült találni egy szezonális munkát, másfél hónap után szintén munkanélküli lettem és anyu márciusban vissza akar menni ami azt jelentette hogy nem lesz ki vigyázzon a gyerekekre. Én nem akarom újra elvállalni, szeretnék egyedülálló felnőtt életét élni, de úgy érzem hogy muszáj, mert akkor rossz helyzetbe kerülnének és a lelkiismeretem tönkretenne... Bárhogy is döntök rossz végét látom a helyzetet...

2017. jan. 23. 11:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Keresel magadnak munkát, a testvéred meg megoldja a gyerekei felügyeletét önmaga
2017. jan. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy köteles a saját életed feláldozni a nővéredék gyerekeiért. Biztosan átgondolták, hogyan képzelik el 4 gyerek nevelését, ne csinálj ebből problémát. Feltételezem, az Egyesült Királyságban is kapnak támogatást a nagycsaládok, így az egyik szülő nyugodtan otthon maradhatna. Ha mégis vállalnád a gyerekeket, ami nem jó ötelet, mert a leírásod alapján nem értesz hozzájuk, akkor úgy illik, hogy nővéredék honorálják a munkádat.
2017. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a megoldás, keress minél hamarabb valamilyen munkát. Ha segíteni akarod a testvéredet azt megteheted pénzzel is.

De amúgy meg nem itt kéne tanácsot kérj, beszélj legalább anyáddal. Ő mért nem marad tovább? Ha ennyire nem megy kint az állástalálás akkor miért maradsz kint?

2017. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Anyám cukorbeteg, és haza kell mennie éves vizsgálatra, visszajönni meg nem akar mert a 2 gyerek borzasztóan viselkedik, plusz apám otthon egyedül van. A probléma az hogy a támogatás nem elég az albérletet sem pedig a karjára, a fizetése pedig pont elég arra. A melókeresés azért nehéz mert a tapasztalatlanokat nem szívesen veszik fel valahová, most hogy volt melóm, időpontom van az ügynökségnél hogy frissítsem az önéletrajzomat.
2017. jan. 23. 12:09
 5/31 A kérdező kommentje:
Karjára - kajára
2017. jan. 23. 12:11
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj haza... ha pedig kint maradsz, fuggetlenitsd magad a noveredektol mert ha naluk laksz akkor nem leszel fuggetlen.
2017. jan. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
99%

Keress munkát a nővéredéktől 100 km-el arrébb és a munkahelyed közelében keress lakhatást.

Most arról nem akarok véleményt mondani, hogy mennyire tartom felelőtlennek azt az emberpárt, aki egy jövedelemre 4 gyereket hoz a világra és azt az egy jövedelmet is csak úgy tudják biztosítani, hogy az egész család haptákban áll a kezelhetetlen gyerekek mellett.

Talán most már a férj családja is besegíthetne a gyerekek mellett - hiszen a férj miatt (aki nem dolgozik, tanul) - vannak (többek között!) ilyen helyzetben.

Szép-szép, hogy család, meg összetartás és hasonlók, de neked is egy életed van, ne legyél már pesztonka 22 éves férfi létedre a nővérednél!

Gondolkodj!

2017. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
a felelőtlenségről én is teljes mértékben egyetértek, borzasztóan dühítő, de a véleményemet megtartom magamnak mert velük lakom, albit általában csak akkor engednek bérelni ha van 3 havi fizetési bizonyítványom, ugyanis nagyon körülményesek itt az angolok.
2017. jan. 23. 12:26
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez igazából "üzleti kérdés": lakhatásért és ellátásért bébiszitterként dolgozol. Ha ez nem felel meg neked, akkor keress másik munkát és albérletet/szobát.


Hogy ezen felül segíted-e a testvéredéket, az már más kérdés. Mi a helyzet a férj családjával? Meddig tart még neki a suli?

2017. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem kéne beszélj erről a testvéreddel, ők vállalták a gyereket ha valakinek áldozatot kell hozzon az mért pont te vagy? A férje is halaszthatna az egyetemen, vagy átmehetne levelezőre.

Óvoda, bölcsőde mért nem játszik?

2017. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!