Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tanácstalan vagyok mit tegyek?!

Tanácstalan vagyok mit tegyek?!

Figyelt kérdés
22 éves nagybácsi vagyok, és úgymond előttem áll az élet, kiköltöztem Angliába hogy segítsek nővéremnek akinek 4 gyereke van, a férje egyetemen van (30 éves), nővérem dolgozik hogy el tudja tartani a családot és hogy tudja fizetni az albérletet, a gyerekekre viszont valakinek kell vigyázni. Sajnos elvállaltam, életem legpokolibb 11 hónapja volt, a legnagyobbik gyerek 4 éves, nagyon hisztérikus, szemtelen és zsarnok, a középső 3 éves, nagyon szófogadatlan és érzékeny lelkű (bármit is szólsz hozzá elkezd sértődötten sírni) az utolsó 2 pedig 1 éves ikrek, velük könnyebb dolgom van. 11 hónap után anyu leváltott és elkezdtem munka után keresni, semmilyen munkatapasztalattal 2 hónap alatt sikerült találni egy szezonális munkát, másfél hónap után szintén munkanélküli lettem és anyu márciusban vissza akar menni ami azt jelentette hogy nem lesz ki vigyázzon a gyerekekre. Én nem akarom újra elvállalni, szeretnék egyedülálló felnőtt életét élni, de úgy érzem hogy muszáj, mert akkor rossz helyzetbe kerülnének és a lelkiismeretem tönkretenne... Bárhogy is döntök rossz végét látom a helyzetet...

2017. jan. 23. 11:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez igazából "üzleti kérdés": lakhatásért és ellátásért bébiszitterként dolgozol. Ha ez nem felel meg neked, akkor keress másik munkát és albérletet/szobát.


Hogy ezen felül segíted-e a testvéredéket, az már más kérdés. Mi a helyzet a férj családjával? Meddig tart még neki a suli?

2017. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
91%
Ak***aélet, hogy én mennyire irigylem az olyan embereket, akik 4(!!) gyereket csinálnak bele a vakvilágba, ráadásul az otthonuktól több ezer kilométerre, aztán meg rálőcsölik az első útba eső családtagra a nevelésüket. Most komolyan: a nővérednek szemernyi szégyenérzete sincs, amiért nem is egy, hanem mindjárt két embert ugráltat, csak mert ő szült? Állna neki csatasorba a bánat, oldja meg.
2017. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
23%
Csak azért szuggerálod be magadnak, hogy ez lelkiismereti kérdés, mert kényelmes neked zsebpénzért, koszt-kvártélyért nővérednél bébiszitterkednek.
2017. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

A te életed múlik rajta, keress mihamarabb melót!!

És ne legyen azért lelkiismeret furdalásod hogy megint egy évig nem tudsz vigyázni a gyerekekre...a nővéred gyerekei!

Oldja meg ő a gyerek felügyeletet és ne mindig te rád hárítsa ezt a nagy felelőséget!!

2017. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen keress minél hamarabb munkát és ahogy lehet költözz el tőlük.Utána evidens lesz,hogy maguknak kell megoldani a gyerekek felügyeletét.

Egyébként szép dolog,hogy apuka egyetemre jár, de mellette azért vigyázhatna a gyerekeire ő is. Több ismerősöm van Angliában akik egyetem mellett dolgoznak 1-2 állásban is. Szóval csak nem lehetetlen.

Mindenképp lépj le és dolgozz,ahogy tudsz, ne vállald el a gyerekeket. Oldják meg

2017. jan. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
65%
"Én nem akarom újra elvállalni, szeretnék egyedülálló felnőtt életét élni" Egyelőre úgy néz ki, hogy Te is mástól várod a problémád megoldására a javaslatot, segítséget. Ha kinn nem találsz munkát, gyere haza és oldd meg itthon az életedet, mert amíg a nővéred nyakán élsz, joggal várja el, hogy cserébe besegíts!
2017. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

egyszer sem mondtam hogy zsebpénzért dolgozok mikor kimentem azt gondoltam hogy pár hónapot leszek csak náluk és utána talpraállok nulláról, a talpraállás nulláról megtörtént, csak a pénz nem lett elég és most melót keresek amin jelenleg csak ezen pörgök


sógornak 3 éve van hátra az egyetemből, jogász karon tanul ami sok tanulási időt jelent, levelezőiről semmit nem tudok.


a nagyobbik gyerek suliba jár, a középső oviba, reggel 9től du 3ig nyugalom van


erről beszéltem anyámmal ő is tanácstalan, de ő érzi hogy apám mellett akar maradni

2017. jan. 23. 13:38
 18/31 A kérdező kommentje:
16ik válaszoló csupán csak külső szemlélőre voltam kíváncsi hogy könnyítsek a döntésemen
2017. jan. 23. 13:42
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Kéne tudni, milyenek kint a fizetések egy olyan munkáért, amit a nővérednek végzel, és milyenek a lakhatási, étkezési költségek, amit cserébe kapsz.

Mert hátha jobban jönnél ki, ha másnak, fizetésért végeznéd ugyanezt. Akár iskolás gyerekkel, de csak délután. Hm?

2017. jan. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
azt a melót au pair-nek hívják de általában csak nő neműeket vesznek fel ilyesmire, nekem meg egyáltalán nincs hozzá érzékem, főleg egy neveletlen gyermekkel szemben, fogalmam sem volt hogy mibe vágtam bele anno, de van 2 hónapom hogy összeszedjek annyi pénzt hogy elköltözzek, de az igazi probléma az hogy az egyetlen pénzforrás nővérem munkája és valaki kell hogy vigyázzon a gyerekekre, és számítanak rám, és hagyjam ott aki számít rám?
2017. jan. 23. 13:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!