Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tanácstalan vagyok mit tegyek?!

Tanácstalan vagyok mit tegyek?!

Figyelt kérdés
22 éves nagybácsi vagyok, és úgymond előttem áll az élet, kiköltöztem Angliába hogy segítsek nővéremnek akinek 4 gyereke van, a férje egyetemen van (30 éves), nővérem dolgozik hogy el tudja tartani a családot és hogy tudja fizetni az albérletet, a gyerekekre viszont valakinek kell vigyázni. Sajnos elvállaltam, életem legpokolibb 11 hónapja volt, a legnagyobbik gyerek 4 éves, nagyon hisztérikus, szemtelen és zsarnok, a középső 3 éves, nagyon szófogadatlan és érzékeny lelkű (bármit is szólsz hozzá elkezd sértődötten sírni) az utolsó 2 pedig 1 éves ikrek, velük könnyebb dolgom van. 11 hónap után anyu leváltott és elkezdtem munka után keresni, semmilyen munkatapasztalattal 2 hónap alatt sikerült találni egy szezonális munkát, másfél hónap után szintén munkanélküli lettem és anyu márciusban vissza akar menni ami azt jelentette hogy nem lesz ki vigyázzon a gyerekekre. Én nem akarom újra elvállalni, szeretnék egyedülálló felnőtt életét élni, de úgy érzem hogy muszáj, mert akkor rossz helyzetbe kerülnének és a lelkiismeretem tönkretenne... Bárhogy is döntök rossz végét látom a helyzetet...

2017. jan. 23. 11:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
20: Miért számít rád, az a kérdés. Hát eddig nem szóltál neki, hogy más terveid vannak és ez neked nem opció? Ha nem tud erről, még jó, hogy számít rád... számítani is fog, amíg nem világosítod fel!:)
2017. jan. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ott, ne csinálj ebből lelkiismereti kérdést.

Szép dolog hogy apuka tanul, de ha nem tudnak megélni, akkor neki kell áldozatokat hoznia első körben, nem másoknak.

Ő csinált 4 gyereket, nem te.

Nem is értem, ezt hogy gondolták, ő teljes nyugalommal tnaulgat, közben az asszony tartja a családot, és a családtól várják a segítséget? Anyám borogass.

Éld a saját életed, ők meg szépen vállalják a felelősséget a saját gyerekeikért.

2017. jan. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok

Olvasva a válaszod, nekem akkor az lenne a tanácsom, hogy helyben keress munkát, hogy legyen 3 havi bérpapírod, amivel albit kapsz másutt.

A nővéredék pedig a férj családján keresztül oldják meg a problémát, ti már derekasan kivettétek a részeteket.

Aztán, ha lesz jövedelmed, teljesen tudsz tőlük függetlenedni, akár az ország másik felében is.

2017. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
98%

De a nővéred miért számít rád? Neked szült 4 gyereket?

A férjével mi a helyzet? Ő nem szeretne dolgozni? Mert így most a nővéred tulajdonképpen 5 gyereket tart el a te segítségeddel.

2017. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Beszéltél már a nővéreddel? Ő mit mond?
2017. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem apukának kellene áldozatot hozni a gyerekeiért, nem neked! Mire vállaltak 4 gyereket? Menjen el dolgozni és ha tud mellette tanulni hajrá, ha nem akkor így járt... Te meg ha nem találsz munkát, gyere haza vmi gyári meló itt is akad,
2017. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
89%
Kedves kérdező! A nővéred nem "számít rád", hanem konkrétan élősködik rajtad és egész családodon, a léhűtő férjével és az égedelem kölykeivel együtt. Én a helyedben már rég megmondtam volna neki, hogy hova dugja fel a kölykeit, na pont oda, ahonnan ki sem kellett volna pottyanniuk, ha ennyire nem tudnak mit kezdeni velük. Egyszerűen elképesztőnek tartom, hogy felelőtlen, egoista és parazita emberek felelőtlenül szaporodnak és még ők keltenek lelkifurdalást a hozzátartozóikban, holott normális embernek az ő helyükben le kellene hogy süljön a bőr a képéről, nem még tartani a markukat. Hú, de felhúztam magam! Ha nem hagyod ott ezt a bagázst, akkor meg is érdemled.
2017. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem előtt mit csinált a férj? Nem tett félre pénzt?

Inkább Te vagy egyetemista korban kettőtök közt, inkább ő kéne "segítsen" téged, nem?

2017. jan. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 pgyomber ***** válasza:
100%

Valóban beszállhatna a dologba a férj családja is...

Vagy a sógorod halaszthatna az egyetemből - úgy 3 évet, hogy az 1 évesek is ovisak legyenek...

Ha Nővérednek nem lenne öccse, akkor mit lépnének?


Addig pedig néha próbálj meg kikapcsolni is néha abban a minimális időben, ami egy fél bölcsődei csoport felügyelete mellett egyátalán marad.


Nyilván ez hülyén hangzik, de ha minden szabad pillanatodban az álláskeresésen pörögsz, lehet, hgy még tehetetlenebbnek és bosszúsabbnak érzed magad, ami nem segít az 1. 2. illetve x. dackorszakát élő gyerekek felügyeletében...

2017. jan. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Menj, keress munkát, és a megkeresett pénzből adj nekik.

Abból keressenek egy bébisintért, ne a te életed tegyék tönkre.Mellesleg neveljék meg a majmaikat.

2017. jan. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!