Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Amerikában meghalt rokon...

Amerikában meghalt rokon temetésére tényleg tiszteletlenség lenne így menni?

Figyelt kérdés

A párom testvére elhunyt amerikában, ott fogjuk eltemetni, ami tetemes összeg, hitelből fogunk kiutazni stb, mert csak így tehetjük meg. Ez fel fog emészteni pár napot odakinnt, így hát én ugy gondoltam, hogy ha már kint vagyunk akkor egy kis városnézés stb, hát mégis csak amerika ahova valószínűleg soha többet nem fogunk tudni kijutni. Sajnálatos ez, meséltem a barátnőmnek az "ötletet" (páromnak még nem) és azt mondta, hogy szerinte ez tiszteletlenség lenne és hogy jut eszembe ilyen?

Most őszintén, mi a véleményetek? Szerintetek sem ott van a helye ilyenkor annak, hogy a temetés után maradjunk egy pár napot és körülnézzünk?

Kiváncsi vagyok a véleményekre, mert addig fel sem merem vetni a páromnak.....

Köszönöm!


2017. máj. 21. 22:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%

Te jó ég, hitelt felvenni egy nem is ismert, nem is kedvelt ember miatt.

Ha már ott vagytok, nézzetek meg mindent, egyáltalán nem tiszteletlenség, most komolyan, ki az, aki kimegy Amerikába életében először és van ideje és nem néz szét? Barátnődnek savanyú a szőlő??

2017. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 acelsziv ***** válasza:
37%

Ez az egész amit leírtál az elmebaj netovábbja.

Hitelt fölvenni ilyesmire. A párod se százas az biztos...

2017. máj. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha haza akarta magát hozatni, akkor miért nem intézkedett evégett még életében? A párod körbejárta egyáltalán a lehetőségeket? Vegye fel a bátyja egykori lakóhelye szerinti magyar konzulátussal a kapcsolatot és kérjen segítséget az ügyintézésben, mert lehet, hogy ki se kell menni, el lehet innen intézni mindent, hanem a hamvakat haza lehet hozatni. Egyébként meg hogy gondoltad, hogy ha a párod ennyire oda van a testvére halálától, akkor nyaralgatni lesz kedve a temetés után?

Egyébként meg: van más örökös? Mert ha nincs, akkor nyilván a párod örököl is utána, ha mást nem is, a személyes cuccait és bankszámlán lévő összeget, gondolom, csak élt valamiből. ha van más örökös, akkor meg nem egyedül kell viselnie a költségeket.

2017. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ami pénzt felvesztek az utazásra abból nem lehetne hazahozatni a hamvakat?
2017. máj. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
54%

Hát én kiszálltam volna ebből a buliból, az biztos!

Testvére, nem testvére, az eszem megáll, hogy még halála után is költséget és adósságot akar csinálni másnak.

Ha a kedves elhunytnak oly fontos lett volna, hogy magyar földben nyugodjon, akkor még életében utánajárhatott volna, holttestének/hamvainak cirka mennyi a hazaszállítási költsége. Ezt az összeget (akár bankszámlán, akár kp-ban, akár más módon) félre rakhatta volna és tájékoztathatta volna testvérét, hogy ez a végakarata, és ott van rá a fedezet.

Ez lett volna korrekt.

Én a kérdező helyében nem mennék a temetésre. Akkor sem, ha ez szakítópróbája lenne a kapcsolatnak. Menjen a testvér egyedül, úgyis ő örököl utána, remélhetőleg legalább erre a költségre elég lesz, ami marad az elhunyt után.

2017. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha már kimentek szerintem alap, hogy maradtok még pár napot körülnézni. Ilyen távolságból senki nem fogja tiszteletlenségnek venni. Azonban ha akkor anyagi megterhelés számotokra, akkor utazzon egyedül a férjed. Valahol írtad kérdező, hogy menned "kell". Nem kell. Nem is ismerted az elhunytat. Attól még, hogy házasok Vagytok, ilyen esetben nem kell az óceánt átszelned vele, főleg, hogy a férjed tényleg csak a temetésre akar menni nem kint maradni hetekig. Mondjuk annyira nem gáz a hitel szerintem abban az a esetben ha a hitelt utána könnyedén fizetitek vissza, azonban ha ez a mindennapokra jócskán kihat akkor felelőtlenség.
2017. máj. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is a hamvasztásra és a hamvak hazahpzatalára gondoltam, de végakarata szerint őt ne hamvassza senki........

Élő rokonai a párom és az apósom (a közeli) és még egy testvér de ő lemondott a párom javára.

Még nem tudunk semmiféle konkrét örökségről/pénzről..

Valószínű igazatok van, hogy menjen csak a párom, mert a hitel nekünk elég megterhelő, így is van adósságunk és épp, hogy megvagyunk egy hónapban.. A repjegy alapból 300k huf....

A férjemnek elmondása szerint szüksége van most a támogatásra, de megmondtam már neki ma, hogy én ezért nem fogom magam mégjobban adósságba verni. Szörnyű ez az egész..

2017. máj. 22. 22:14
 18/21 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, hogy normál esetben illetlenség, de most nem csak hogy másik országba mész, hanem másik kontinensre! Egy olyan helyre, ami tele van látványossággal és olyan dolgokkal, amik itt nincsenek. És hitelt is felveszel. Egész életedben bánnád, ha ezt kihagynád, csak az illem miatt. Legalább a párod is talán jobb kedvre derül egy kicsit.
2017. máj. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Már miért lenne illetlenség??? Nyilván nem nagy partykat vagy kaszinózást terveztek...


Abban az esetben, ha a párom csak egyszer találkozott volna az elhunyttal, el sem várnám tőle, hogy eljöjjön a temetésre, nem hogy hitelt is vegyünk fel együtt...



És ki fogja kint látogatni/gondozni a sírt? Plusz ott is biztos bizonyos időnként meg kell váltani a sírhelyet.

2017. máj. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A barátnőd irigy.

Felejtsd el.

Abszolút normális, hogy meg akarjátok ismerni azt a várost, legalábbis egy részét, ahol az elhunyt élt.

A barátnőd ostoba. Cseréld le.

Ráadásul a bolygó másik végén van, és az a realitás, hogy ha már százezreket költötök, hogy elkísérjétek a rokont az utolsó útjára, néhány napot még ott töltsetek, ahova egyébként lehet, sose jutottatok volna el. Az ember ilyenkor kicsit elérzékenyül, hogy lehet, hogy ő is így gondolná.

2017. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!