Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Valakinél volt hasonló, hogy...

Valakinél volt hasonló, hogy egyik szülődtől elszedte az öröksége részét/vagy hasonló a testvére és még kérkedett is vele?

Figyelt kérdés

Apám világéletében kedves, normális ember volt, aki beletörődött mindenbe, a bátyja egy kicsit erőszakosabb, elkényeztetett, rámenősebb.

Amikor meghalt nagymamám, az édesanyjuk, lényegében az apám pár bútoron kívül semmit nem örökölt. Testvére kiharcolta, elintézte, hogy övé legyen a nagyi háza, dolgai. Nem akarom részletezni, nem szép sztori.

Apámnak inkább az fájt, hogy régi fotók, festmények is az övé lettek, és egy darab régi fotót nem hajlandó odaadni apámnak, mert az az övé, ül rajtuk, meg külföldi oldalakon adogatja el őket, igen a fotókat is. Most párat visszavásároltam tőle, a fotók közül is. Tudom, hülye vagyok. Az unokatestvéremnek vett egy lakást, miután eladta a nagyi házát.

Amit ki akarok hozni ebből, és ami bánt még, hogy családi összejöveteleken pont ez az unokatesó kérkedik mindig a lakásával, hogy neki már 22 évesen saját lakása van. Nálatok volt hasonló a családban?


2017. okt. 10. 12:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
A történet eleje nem stimmel, mert olyan nincs, hogy az egyik gyerek visz mindent, a másik meg semmit, kivéve, ha a szülö vagy így végrendelkezett, vagy eltartási szerzödése volt az egyik gyerekkel - ami nem a gyyerek hibája, hanem a szülö döntése és valószínüleg nem ok nélkül történt.
2017. okt. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy a rosszat fogják feltételezni. Szomorú. Mindegy, azért köszönöm a "választ". Nem akartam részletesen leírni, miért így történt.
2017. okt. 10. 12:53
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk ez volt. Igen, apám testvére eltartási szerződést kötött még a nagyszülőkkel életükben. És volt oka, igen, hogy számító, manipulatív banda az egész családjuk. Idős embereket nagyon könnyű befolyásolni.
2017. okt. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem saját élmény, de baráti társaságban igen, előfordult. Az egyetlen dolog amit tenni tudsz és tenni érdemes, hogy túllépsz rajta és nem foglalkozol vele, mert azon kívül, hogy magadnak fájdalmat és bosszúságot okozol, nem fogsz előrébb jutni. A kérkedő unokatestvérnek ilyen szituációban simán beszúrnám, hogy persze, könnyű saját lakásban élni a nagyi örökségéből, de ennyi.
2017. okt. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Sose ertettem mire fel kerkedik valaki azzal amit KAPOTT ahelyett, amit SZERZETT. 22 evesen kaptal egy lakast? Ok, az nem a te erdemed, hanem a szuleide, arra legy buszke amit magad elersz.
2017. okt. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk még durvább a helyzet. Hárman vagyunk lánytestvérek. Ketten ikerek, a nővérünk 10 évvel idősebb nálunk. Amikor a nővérünk 25 éves lett és férjhez ment megkapta a szüleink egyik nyaralóját, ami fel lett neki komplett újjítva lakóháznak. Ekkor mi az ikertestvéremmel 15 évesek voltunk. A nővérünk megkapta ezt a házat, mondván neki most van rá szüksége nekünk meg még vagy 10 évig nincs. A szüleinknek van egy nagy házuk, meg két nyaralójuk. Az egyik nyaraló a Balatonnál, a másik Pest mellett, ez lett annó a nővérünké. Aztán amikor én 22 évesen férjhez mentem már nem volt mit adni nekem sem meg az ikremnek sem. A Balatoni nyaralót mindenki használja, eladni senki sem akarja és ott lakni sem lehet. A szüleim nagy háza pedig most lett eladva, ők egy kisebb lakásba költöztek és ezt kapjátok ki: Mind a 3-an egyenlő arányban kaptunk pénzt a nagy ház árából. Magyarul a nővérünk kapott egy komplett felújított házat és még a szüleink nagy házát is 3-an örököljük, ill. a Balatoni nyaraló is mindhármunké lesz. És a nővérünk szeme se rebben, pedig mindhármunknak van már gyermeke is.
2017. okt. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Kérkedés nálunk nem volt, mert utána ott játszották a fejük, hogy jaj, hát adnak belőle, nem úgy gondolták, ők nem olyanooooooooook...


Nagybátyám volt nagyanyám kedvenc gyereke. Ami okot látok rá az, hogy ő az elsőszülött, "szebb" objektíven, mint apám és ugyanolyan számító g..i természete van, mint nagyanyámnak. Mert hogy apám jobban méltó lett volna a szeretetre, az biztos... mindig ő ugrált segíteni, mindig ő pénzelte nagyanyámat (jó nagy balek volt, tény és való)... csak épp apámat a háta mögött kiröhögte, és a pénzt folyamatosan küldte a nagybátyámnak. A halála előtt is egy durvább összeget odaadott nagybátyámnak, ergo tudatosan kisemmizték apámat. Összesen a háza árának a felét kapta meg, a többi örökség már előzetesen a nagybátyámékhoz vándorolt.

Sőt... ami a leggusztustalanabb volt... mi nem voltunk nagyanyámmal jó kapcsolatban, de azért nekem égett a pofámról az ő helyükben, amikor rögtön a helyi halotti tor után közvetlenül elkezdték kipakolni a lakást mint vmi hullarablók. Akármennyire is gyűlöltem a szipirtyót, ehhez nem lett volna gyomrom (utána mi mentünk egyszer takarítani... pl. volt egy csomó tök jó könyve nagyanyámnak, de amikor megérkeztünk, kb. 3-at találtam, ami egyáltalán olyan állapotban volt, hogy nem volt penészes és nem tapadt hozzá a falhoz... 200-300 normális könyv min. volt előtte ott). Így a kisebb ingóságoknak is a nagy része, legalábbis a használható/eladhatóké náluk kötött ki. (arról nem is beszélve, hogy nagybátyám felesége utána, amikor kérdőre vontuk őket a pénzes sztorival kapcsolatban, megvádolta anyát, hogy ELLOPOTT a házból egy szépséges tálat, amit ő nézett ki magának és ő ÉRDEMELT volna meg... az egy dolog, hogy amennyi cuccot kipakoltak, simán a mienk lehetett volna... de Ő MAGA csomagolt nekünk benne süteményt :D tehát ő adta oda, és nem mi maguk vittük el)

2017. okt. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nálunk egy családi összejövetelen valaki azzal kérkedne, hogy huszon X évesen már lakása van, miközben MINDENKI tudja, hogy nem saját erejéből szerezte, hanem kapta, ráadásul ilyen úton, akkor nemhogy senki nem beszélgetne vele, de olyan csúnyán nézne rá az egész család, hogy ott helyben felgyulladna. S valószínűleg utána "elfelejtenénk" meghívni a családi bulikra.

Amit apád testvére tett, azt pedig nálunk egyáltalán nem toleráljuk. Az ilyen rokonok nekünk csak rokonok, de nem a családunk.

Volt egyébként ilyen nálunk, dédimamám az utolsó éveiben nagyon lerobbant, a nagyapám testvéréék pedig azért jártak oda hozzá havonta 1x, hogy pénzt kéregessenek tőle meg elkunyerálják a régi, drága ékszereit, de persze mindig úgy tettek, mintha ételt vinnének a dédinek. És tudod, mit vittek a 85 éves mamikának minden alkalommal? TESZKÓS CSIPSZET meg cukorkát meg ilyen hülyeségeket... Szegény meg adta tovább nekünk, a gyerekeknek, mert nem tudott mit kezdeni vele.

A kerti munkákat, a favágást, a gyümölcsszedést, a kerítést, mindent mi csináltunk, mi vittünk neki rendes élelmet, mi tartottuk rendben a lakását, mi intéztük neki az orvost meg a gyógyszereket, mi beszélgettünk vele, mi köszöntöttük fel, sőt, amikor már nem hagyhattuk egyedül, akkor mi gondoskodtunk neki az otthonról és az ápolónőről. Oda bezzeg már nem mentek látogatni a papa testvéréék, minket hívogattak, hogy megvan e még a dédi, mert már kéne a ház...

Miután meghalt, a temetést mindent szintén mi intéztünk, mi fizettünk, mi gyászoltunk, a tesóék meg egyezkedtek a szállítókkal, hogy vihessék a bútorokat...

Mi még egyszer ellátogattunk a házba, körbejártam a kertet, a lakást, semmit nem hoztunk el és nem is akartunk, egyetlen egy darab borostyán karkötőt tettem zsebre (persze azt is titokban kellett), amit kicsi koromban mindig felvehettem, ha a dédinél játszottam. Ennyi emlékem maradt tőle, mert azok a nyomorékok azonnal rátették a kezüket mindenre és eladták. A házat, a telket, a bútorokat, a ruháit, az ékszereit, az edényeit, minden ment a fenébe. Még maguknak sem tartottak meg semmit, csak pénzé tették.

Emiatt természetesen nem tartjuk velük a kapcsolatot. Nekem ezek a hiénák nem a családom, ennyi. Úgyhogy én megértem apukád fájdalmát.

2017. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
... és igen, a dédi már nem volt beszámítható, simán aláíratták vele a papírokat, és még csak el sem tudta nekünk mondani, mert elfelejtette...
2017. okt. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

én meg 10 évet melóztam a családi közösbe aztán kihozták, hogy nem ők lógnak nekem 35 millával hanem még én nekik..

jó nem?

2017. okt. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!