Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Valakinél volt hasonló, hogy...

Valakinél volt hasonló, hogy egyik szülődtől elszedte az öröksége részét/vagy hasonló a testvére és még kérkedett is vele?

Figyelt kérdés

Apám világéletében kedves, normális ember volt, aki beletörődött mindenbe, a bátyja egy kicsit erőszakosabb, elkényeztetett, rámenősebb.

Amikor meghalt nagymamám, az édesanyjuk, lényegében az apám pár bútoron kívül semmit nem örökölt. Testvére kiharcolta, elintézte, hogy övé legyen a nagyi háza, dolgai. Nem akarom részletezni, nem szép sztori.

Apámnak inkább az fájt, hogy régi fotók, festmények is az övé lettek, és egy darab régi fotót nem hajlandó odaadni apámnak, mert az az övé, ül rajtuk, meg külföldi oldalakon adogatja el őket, igen a fotókat is. Most párat visszavásároltam tőle, a fotók közül is. Tudom, hülye vagyok. Az unokatestvéremnek vett egy lakást, miután eladta a nagyi házát.

Amit ki akarok hozni ebből, és ami bánt még, hogy családi összejöveteleken pont ez az unokatesó kérkedik mindig a lakásával, hogy neki már 22 évesen saját lakása van. Nálatok volt hasonló a családban?


2017. okt. 10. 12:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon sajnálok mindenkit, aki így járt. A rendes emberek mindig megszívják.

A mi családunkban is volt ilyen, anyám nem kapott semmit, a nagynénémnek a nevére irattak egy kis házat. A nagyszüleim kérték, hogy ha eladja a házat, akkor adjon a pénzből. Lehet tippelni, hogy mennyit kaptunk belőle. Én nagyon örülök, hogy nincs testvérem. Ami a 22 éves kérkedő parasztot illeti, hát én simán közölném vele, hogy majd én is lopok magamnak egy lakást alkalomadtán, mint ők. Bár én igazából megszakítanék minden kapcsolatot az ilyen féreg népséggel.

2017. okt. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen, férjemet és a lánytesóját semmizte ki az anyja és a fiútesó közösen. Az apával aláirattak (már beteg volt) egy ajándékozási szerződést, és az anya (akit nem annyira neveznék annak) is arra a fiúra iratja a saját részét. Egyébként ügyvéd mondta, nyugodtan a halálesettől (és a nem örökléstől) számítva évig meg lehet támadni ezt. Mi leszarjuk, a véleményem megvan róluk, gondolom sejtik is, mert az arcomra van írva... ha szerencsénk lesz a sors nem marad adósa nekik. Ez van vannak hülye szülők... az én igazságérzetem is háborgott, hogy lehet gyerek közül egyet ajnározni. Ez van.
2017. okt. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12-es vagyok (10 évig) lehet támadni.
2017. okt. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%
6-os vagyok. A 12-esnek... Nekünk valahol a sors visszaadta, mert az ikertestvérem Németországba ment férjhez és amint lehetett szerzett is itt kint munkát az én férjemnek is. Már több mint 4 éve kint vagyunk és a gyerekeink itt járnak iskolába. A névéremet meg majd meg eszi a fene, hogy az ő gyerekei csak Magyarországon tudnak jövőt építeni nem itt kint De mi meg őgy vagyunk vele az ikertesómmal, hogy ő meg más lehetőséget kapott az álettől. Úgyhogy valahol visszaadja a sors igen, én hiszek ebben...
2017. okt. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem is besegített a sors. Noha Magyarországon. Semmit sem örököltem, ma Hollandiában élek - sokkal jobban, mint ők, akik otthon mindent kibuliztak maguknak...
2017. okt. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Na, ilyesmi miatt nem tartom semelyik rokonommal sem a kapcsolatot!

Nem érdekel senki, ebül szerzett vagyona.

2017. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kérdező,erről --erről regényeket lehetne írni és sok-sok ügyvédnek adnak megélhetést a hasonló esetek.

Csak az én szűkebb-tágabb családomban 3 ilyen eset van.

2017. okt. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

első válaszoló és a többiek

a szellemi hanyatlás nem úgy következik be, hogy egyik nap még minden oké,másik nap meg elborul az agy és gondokság alá vétel,ez egy hosszú folyamat

és az ügyes rokon akkor forgatja ki áldozatát,amikor már elkezdődött a leépülési folyamat ,de még nincsen papír róla

az idősek sajnos olyan becsaphatóak és manipulatívak,mint a gyerekek, nem véletlen mondják,h második gyerekkor

2017. okt. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

ebből a témából phd-zni tudnék

van két tesó,két unokatesóm

2 év van köztük

a lány kapott 1 milliót a szüleitől ,a fiú 100.000-et(akkoriban 1 millából a vidéki városunkban komplett házat vettél)

2017. okt. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!