Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Annyira irigylem unokatesomat,...

Annyira irigylem unokatesomat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyidosek vagyunk, mindketten tizenkettedikesek. Neki a szulei mar nezik a hazat Budapesten, hogy hol lakjon amikor tovabbtanul, nekem meg max berelt lakas johet szoba, amibe egy kicsit belesegitenek... Mindenbol a legujabbat kapja, minden a feneke ala van rakva. Jogsit is amint lerakja, megkapja a garazsukban allo 5-6 eves Volkswagent. En kocsirol sem merek almodozni meg.

Szoktunk nyaralni egyutt, ok altalaban a legjobb szallodakba mennek, mi meg egy olcsobba.

Annyira utalom ezt, sokkal jobb elete van mint nekem.

Tanulasban sem erzem magam szerencsesebbnek. Regota orvosi palya az almom, emelt biosz kemiazom, a varos legjobb sulijaban evfolyamelso, de sirogorcs tor ram, ha az erettsegire gondolok... Ha nem vesznek fel az allamilag tamogatottra az orvosi egyetemen, korulbelul ugrott a jovom, mert szuleim tuti nem tudnak es nem is akarom, hogy finanszirozzanak felevente

az egymilliokat.

Persze az o szuleinek ez siman menne. Unokatesomnal csak az a fontos, hogy felvegyek valahova, mert amugy nem egy eszleny, es nem is torekedik arra, hogy jobbak legyenek a jegyei. Na mindegy, szerintem 280 pontot nem nehez osszehozni, hogy felvegyenek valami egyetemi karra, mert boven van penzuk felevente par szazezret kifizetni.. Remelem ertitek mire akarok kiterni.

Mit tegyek, hogy ne legyek irigy ra? :(


2017. okt. 23. 19:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

"havonta beleadnak 40-50k-t majd, a tobbit nekem kell valahogy osszehoznom diakmelobol egyetem mellett"


Akkor minek akarsz egyáltalán albérletet? Ha kollégista leszel, még dolgoznod se nagyon kell. Én pl. 50-60 ezret költök havonta (ebben benne van a kollégiumi díj).

2017. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne masokkal torodj hanem elemt bioszt kemiat tanuld ezerrel mert akarmilyen okosnak hiszed magad ezeken azert nagyon sok okos ismerosom hasalt el. Ja es ha annyira irigyled masok penzet (amiert jo esetben valaki mas megdolgozott) akkor szerezz magadnak (nem leszel tole boldogabbb) es akkor mar azt is elmondhatod hogy elerted a celodat (ami mar boldogabba tesz). Sok sikert ne vedd bantasnak amit irtam.
2017. okt. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%
Mi ez a picsulás? Sírsz hogy olcsó a szálloda?? Gecc milyen emberek vannak!
2017. okt. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem sokat segítettetek kérdezőnek. Alapból ő is tudja hogy ne legyen irigy, csak a módját nem.Szerintem nem is az a baja hogy irigy, hanem igazszágtalannak érzi az életet.Ez azt mutatja, hogy most kezd felnőni és meglátni az élet igazságtalan oldalait!Nincs ezzel semmi baj.

Neki azt írnám, minden családban van ilyen különbség, ez nem jó, de ezzel együtt kell léteznünk.Unokatesónak hosszú távon nem biztos hogy több mindene lesz, de ha igen, akkor se érzi magát benne jobban, mint te, aki önerőből megcsinálod.Hidd el, az okoz örömöt, amikor te csinálsz meg valamit és nem készen kapod.Többre nézed, többre és jobban megbecsülöd, leendő párod is többre tart majd, gyerekeid is.

Az életed minőségibb lesz, bár küzdelmes.Megnő az önmagadba vetett hited, tűrőképességed, gyerekeidnek is jó példa leszel. Ezek nem mondhatók el arról, aki mindent készen kap.Lelkileg, érzelmileg te leszel gazdagabb.

Ne figyeld mindig, ne hasonlítgass.Örülj annak, amit elértél.Tapasztalatból írom ezeket.

2017. okt. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, örülj annak amid van, és amit elérhetsz. Nagyon sok gyerek, fiatal hidd el téged irigyelne!Mert nekik még annyi sem jut, mint neked.

Értékeld, hogy fiatal vagy, hogy jó eszed van és könnyen tanulsz, hogy évfolyamelső vagy, a legjobb suliba járhattál, hogy könnyű érettségire számíthatsz, hogy valószínűleg orvos leszel, de ha nem, valami más jó diplomád lesz. Értékeld hogy nem kell koliban laknod majd, hanem bérelt lakásban, hogy a szüleid tudnak támogatni valamennyivel,hogy gyerekkorodban elvittek nyaralni, hogy jobb jellem vagy mint unokatesó, mert tanultál rendesen, van benned törekvés, akarat.

És még biztos vannak pozitív dolgok benned.Ezeket tartsd szem előtt, és ne azt, neki mi van.Sokaknak te is irigylésre méltó lehetnél.

2017. okt. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Jó tudni, hogy valaki, aki orvosnak készül, ennyire irigy. Mi mindig szegények voltunk, és 4en vagyunk testvérek. Mellesleg szerintem örülj neki, hogy ennyid van, mert nekünk nem igazán tudnak volna a szüleink albérletbe besegíteni. Nem voltunk nyaralni sem nagyon együtt. Otthon bográcsoztunk, meg ilyesmik. Most érettségiztem, de nem jelentkeztem sehova, mert biztosra akartam menni, hogy mi szeretnék lenni. A kisebbik nővérem körmös, a nagyobbik pedig ügyintéző. A bátyámnak cége van. Mivel 17 év van köztem és a bátyám között, neki mára már nagyon bejött az élet. Milliomos, de ezért sokat is küzdött. Sohasem voltunk irigyek senkire sem. A barátnőm 20 éves, de a szülei már vettek neki házat, vettek neki autót, mindene megvan, mert a szülei megtudták neki adni, és jól tették. Sohasem voltam irigy senkire, ezért nem tudom megérteni, hogy most mit érezhetsz. De szerintem gondolj bele abba, hogy vannak olyan emberek, akiknek még ennyi sincs, mint amennyi neked van, mégsem irigykednek senkire, hanem megteremtik maguknak (már aki).
2017. nov. 12. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!