Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos, hogy zavar engem hogy...

Jogos, hogy zavar engem hogy a családomból mindenki a férjem húgát isteníti?

Figyelt kérdés
A párom húgáról tudni kell hogy egy nagyon vidám, barátkozós természetű nő, aki bárkivel megtalálja a hangot, 5 perc után is úgy tud ismeretlenekkel beszélni mintha már 1000 éve ismernék egymást.Ő 32 éves, értékesítő és 3 nyelven beszél.A párom egész családja őt isteníti, mindig mindenki róla beszél.Mostmár ott tartunk hogy a saját családom is amikor felhív mindig róla érdeklődik, tőlem még azt se kérdezik meg hogy vagyok csak mindig felőle kérdezősködnek.Anya, a keresztanyám, apa mindig mikor meglátogatom őket mindig a párom húgának a sikereiről érdeklődnek, sőt mostanában a párom húgát többször hívják el mint engem.Sajnos mivel a tulaj felbontotta a bérleti szerződést ezért a 2 gyerekemmel (9, 7 évesek) kénytelenek voltunk átmenetileg hozzá költözni.A gyerekeim angolt tanulnak a suliba, viszont én csak oroszul beszélek ezért ő segít nekik.Mióta ez így van azóta a lányaimtól is azt kapom hogy felnőttként olyanok akarnak lenni mint ő, ő milyen szép, okos stb.Párommal többször beszéltem arról hogy szeretnék másik albérletbe költözni, de nem hajlandó mert szerinte így minden tökéletes.Sajnos mostmár azt veszem észre, hogy a lányaim is inkább vele oszanak meg dolgokat , neki mesélnek míg mikor én érdeklődöm arról például hogy mi volt a suliba nekem egy semmivel elintézik, míg vele órákat beszélnek esténként.Mit csináljak?
2017. dec. 28. 14:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%
A legkevésbé sem irritál. De azt látom, hogy kevés a maradéktalanul boldog gyermektelen 40-es nő, hiába felsővezető multinál, vagy kiemelkedően sikeres a művészeti vagy tudományos életben.
2017. dec. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
54%
Sajnálom, de kettőtök közül nekem is a sógornőd a szimpatikusabb.
2017. dec. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%

A saját rokonaiddal szemben:

Ha felhívnak és a sógornődről érdeklődnek, meg sem kérdezik, te hogy vagy, válaszolj úgy, minta felőled érdeklődtek volna. Mond el, hogy vagy, mi történt veled.

Aztán kezdj el olyan személyről kérdéseket feltenni nekik, akikről tudod, hogy valamiben jobbak nálunk, többre vitték, hasonlók. Pl. ha anyukád szeret sütni, de a sógornője valamit jobban süt (vagy akár nem is), kezd el kérdezgetni anyukádat, hogy a sógornője sütötte-e most olyan sütit, vagy valami hasonlót. Vagy olyan rokonról kérdezgess, aki magasabb beosztásban van, mint az a családtagod, akivel beszélgetsz: milyen sokra vitte, lehet még elő is léptetik, jobb állásajánlatot kap.

2017. dec. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
11%
Direkt csinálja, rivalizál és megpróbál elszigetelni a szeretteidtől. Valószínűleg pszichopata a húg, belül nagy ürességgel kifelé magamutogatással.
2017. dec. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%

"8-as, téged valamiért nagyon irritál, ha egy nő nem rendeli alá az életét a szaporodásnak, ugye."


Szerintem inkább az, hogy vannak sikeres, önálló, és ami a legfőbb, számára elérhetetlen nők.:D Egyébként magam is vezető pozícióban dolgozom multinál, 2 gyerekem van, a barátnőm egy másik cégnél 34 évesen ismerte meg a párját, most már nekik is 2 gyerekük van. Vannak ismerőseim hasonló pozíciókban családdal, és párral, de tudatosan gyermektelenül is, nem mindenki vágyik családra. Nem kell aggódni az okos nőkért, nem szorulnak rá.:-)

2017. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Ma leültem a párommal beszélni, elmondtam neki hogy szeretném ha önnálóak lennénk, szeretnék saját háztartást vezetni.A párom ellenérvnek a következőket hozta fel:

- Nagy a sógornőm lakása, neki ez meg se kottyan anyagilag hogy ott lakunk.

-Ő ajánlotta fel, ha külön költöznénk sokkal kevesebb jutna, sokkal kevesebbet tudnánk félrerakni.

- A gyerekek sulija 5 perce van a jelenlegi lakhelyünktől, fárasztó lenne nekik ingázni.

-A lányok nagyon köződnek hozzá, a sógornőm 4 kor végez, míg mi mindketten a párommal 6 ig dolgozunk, ki hozná el őket a suliból?

-A lányokkal ő szokott tanulni, ő tud egyedül a családból angolul, ki segítene nekik?(Pont elég szerencsétlenül jött ki, hiszen én csak oroszul, a párom meg oroszul és franciául beszél, de mindkét lányom angolt tanul.

2017. dec. 28. 19:35
 17/20 anonim ***** válasza:
58%

16-os válaszod alapján, naponta kellene kezet csókolnod a sógornődnek!

És a felsoroláson túl, még aranyos és kedves is veled, veletek.

Mi a fene bajod van neked? (a hülye féltékenységen kívül)

2017. dec. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
45%

Nem jogos!

Neked kellene a legjobban isteníteni, mert nagyon sokkal tartozol neki!

2017. dec. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
72%

Egyik oldalról megértem hogy rosszul esik.


Én is igazi magamnak való, szürke kisegér vagyok aki felől senki nem érdeklődik, nincsenek kiemelkedő hobbijaim, témáim, nem vagyok barátkozós.


Gyerekkoromban ha mentem nagyszüleimhez mindig az volt az első kérdés hogy "öcséd hol van, hogyhogy nem ő jött?".


Haveri társaságban is néha feljön a kérdés hogy "És lakótársaddal mi van, együtt van még csajával?" Hát mondom kérdezzétek meg itt a száma...


Volt egyetemi társaságommal éltem át életem legszarabb születésnapját. Konkrétan az én születésnapomon hoztak össze neki egy kis bulit, ajándékokkal, tortával, filmezéssel, mert egy héttel korábban pont vizsgázott. Én meg ott ülök és nézem hogy mindenki őt ajándékozza, isteníti miközben nekem annyit nem mondtak hogy dögöljek meg. Pedig már akkoriban is az ember képébe tolta az IWIW, facebook, MSN. Amikor megjegyeztem hogy amúgy nekem pont ma van akkor kínos csend után odalöktek egy "ja, boldogat" és ment a buli tovább.


Másik oldalról viszont ha szürke kisegér vagy, akkor neked kell változnod. Neked kell olyan emberré válnod akit mások is szeretnek, kedvelnek. Az embereket nem tudod kényszeríteni hogy "na most már pedig szeressetek" mert attól csak még inkább utálni fognak.

2017. dec. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
35%
Tényleg illene inkább hálálkodni a sógornődnek, hogy hozzá költözhettetek, és még a gyerekeket is mindennap hozza a suliból (pedig 5 percre van..?). Plusz a szabadidejében tanul a gyerekekkel, ami lássuk be, nem az ő dolga lenne, de nektek ez biztos kényelmesebb annál, mint hogy pl. angol tanárhoz járassátok.
2017. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!