Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy mondjam el ezt a rokonaim...

Hogy mondjam el ezt a rokonaimnak? Kifizettessem velük, durva legyek vagy csak simán panaszoljam el?

Figyelt kérdés
Nagybátyámék nagyon rendes emberek, mindig jóban voltunk, segítettünk egymásnak ebben-abban. Ha van valami gondunk, segítünk, ha tudunk. A nagybátyám eléggé egy rámenős, akaratos, mindig segíteni akaró ember. Még akkor is segítene, ha nem tud valójában. Otthon a feleségének mindig ő javít meg ezt-azt, olyan ezermesternek tartja magát. A héten történt, hogy elfecsegtem a feleségének, hogy régi a hűtőnk, már eléggé zúg, eljegesedett stb., ő meg rám erőltette, hogy a nagybátyám majd megbütyköli és jobb lesz, mint újkorában. Nem akartam, nem si ezért mondtam neki, de rám erőltette, aztán beleegyeztem. A hűtőmet meg teljesen tönkretette. Régi hűtő volt, de még működött, nincs pénzem újra. Nem akarok velük rosszban lenni, de mérges vagyok miatta nagyon és kellene egy másik hűtő. Mit reagálnátok a helyemben?

2018. jan. 7. 19:43
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
96%

Amikor nagybátyád otthagyta a "megjavított" hűtőt, akkor még működött? Ha nem, akkor ő hogyan búcsúzott el, bocsi, és ennyi? Ha olyan rendes ember, amilyennek leírtad, és amiben nem is kételkedem, akkor ezt nehéz elhinni. Ha viszont akkor még működött, amikor ő utoljára látta,akkor nem lehetsz 100% biztos abban, hogy egy az egyben ő rontotta el, és nem állt volna le magától.


Amit én tennék: kihívnék egy szakembert, és megtudnám, mennyibe kerül megcsináltatni. Akkor még dönthetsz, hogy azon a pénzen megcsináltatod, vagy veszel ugyanannyiért egy régi használt gépet. Semmiképp nem fizettetném ki vele a javíttatás/használtan vett új gép költségét, de azt feltétlenül közölném vele, hogy nem jó a gép, és nem sikerült megjavítania.És tanulnék az esetből, ha valamit igazán nem akarok, akkor arra nemet mondok.

2018. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
62%
Vegyel hasznalt hutot. Am meg mit fizettetsz ki vele, egy rossz regi huto max 2000-3000ezer...
2018. jan. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
90%
melyik városban laksz, mert nekem volna egy hűtőm, ami nem kell. régi de működik.
2018. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
66%
2018. jan. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
11%

Koszond meg neki, hogy olcsobb lesz a villanyszamlad.

Beszeld meg vele, o hogy gondolja.

Utana mar csak dontened Kelly.

2018. jan. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Mond hogy "Jól sikerült a javítás, most már egyáltalán nem működik.".
2018. jan. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, de ezt magadnak csináltad.


"régi a hűtőnk, már eléggé zúg, eljegesedett"


Ha eljegesedett, akkor le kell olvasztani. Ezt a jó hűtökkel is meg kell csinálni (ha nem önleolvasztósak).

Ha zúg, akkor zúg. Gondolom, nem a hálószobában tartjátok.

A régi mivoltát viszont sikeresen megoldotta: most már mindenképp új hűtőre lesz szükséged. :DDD


Egyébként, aki itt erőszakos volt, az nem (vagy nemcsak) a nagybátyád, hanem a felesége is, aki rád erőltette a nagybátyád segítségét.


Nézd: én a helyedben vennék egy használt hűtőt, mert ezeknek alig van ára. Az árát lenyelném, mint tanulópénzt. A rokonoknak nem szólnék, de ha legközelebb ajánlkoznak valamit javítani, akkor elmondanám, hogy annak idején a hűtővel hogyan jártam.

2018. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp nem fizettném ki! Elvégre is, te beleegyeztél ebbe, vállalva a kockázatokat. Ha szakemberre bíztad volna, akkor nyilván igényt tartanék kártérítésre, viszont ha megengedted, hogy hozzányúljon egy kókler, akkor vess magadra! És teljesen mindegy, hogy mennyire győzkdtek, mondhattál volna nemet is.

Azért azt mindenképp elmondanám nekik, hogy most már teljesen elromlott a hűtő, de pénzt nem kérnék. Elég kicsinyes volna.

2018. jan. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!