Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy mondjam el ezt a rokonaim...

Hogy mondjam el ezt a rokonaimnak? Kifizettessem velük, durva legyek vagy csak simán panaszoljam el?

Figyelt kérdés
Nagybátyámék nagyon rendes emberek, mindig jóban voltunk, segítettünk egymásnak ebben-abban. Ha van valami gondunk, segítünk, ha tudunk. A nagybátyám eléggé egy rámenős, akaratos, mindig segíteni akaró ember. Még akkor is segítene, ha nem tud valójában. Otthon a feleségének mindig ő javít meg ezt-azt, olyan ezermesternek tartja magát. A héten történt, hogy elfecsegtem a feleségének, hogy régi a hűtőnk, már eléggé zúg, eljegesedett stb., ő meg rám erőltette, hogy a nagybátyám majd megbütyköli és jobb lesz, mint újkorában. Nem akartam, nem si ezért mondtam neki, de rám erőltette, aztán beleegyeztem. A hűtőmet meg teljesen tönkretette. Régi hűtő volt, de még működött, nincs pénzem újra. Nem akarok velük rosszban lenni, de mérges vagyok miatta nagyon és kellene egy másik hűtő. Mit reagálnátok a helyemben?

2018. jan. 7. 19:43
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
48%
Ugyanaz jutott eszembe, mint a 10-esnek. Mondd meg nekik, hogy bocsi, tönkretetted a hűtőmet, nincs pénzem újra, de ha ti ilyen segítőkészek vagytok, biztos megengeditek, hogy nálatok tartsam a kajámat és napi 3 alkalommal átmenjek ezt-azt elhozni/enni. Hátha észbe kapnak.
2018. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
94%

Régi de működőképes hűtőt pár ezer forintért is vehetsz. Szerintem nyeld be ezt a békát, 5-10eFt-ért nem éri meg verni a harci dobot, ha egyébként mindig is jóban voltatok.


Azért a tanulságot vond le.

2018. jan. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim válasza:
29%
Ebbe te vagy a muja, egy 10 éves hűtő természetes hogy kotog zörög, (kompreszor csere) ki kell pakolni ahol nem zavar senkit! Le jegesedést a rossz ajtó v kőr tömítése miatt van, be szökik a kinti levegő. ilyenkor többet is fogyaszt, hisz örökké megy a motor, 24 órából akár 16_t. nem írod mi történt, elektrónika v el szált a feron? Kártérítés, egy 100 éves sz@rért, rokonod is, hát??????? MORBIT...
2018. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
54%
Mi az h rád eröltette? Bocsánat van szád,arra is használhato h nemet mondj.
2018. jan. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
53%
Ha értelmes ember a nagybátyád, akkor nem neked kellene mérgelődni meg azon dilemmázni, hogy mit tégy, hanem ő maga ajánlaná fel, hogy kifizeti a javítást vagy beszáll az új hűtő árába egy akkora összeggel, amennyibe az általa elrontott hűtő kerülne (pontosabban került volna, mielőtt tönkretette).
2018. jan. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
64%

Mivel javításra szorult és mert régi volt, ezért vegyél egy újat magadnak, és legközelebb ne kérd meg a nagybátyádat.

Nekem nem lenne bőr a pofámon a többiekkel ellentétben a régi használt vacak helyett újat vetetni, de hát nem vagyunk egyformák.

2018. jan. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
51%
Ha mindig segitenek akkor ezt.most nyeld le szerintem. Nem szabad indulatbòl rosszul bànni vele hisz jofej segit neked ugy hogy nem vàr èrte semmit, az hogy elrontotta hàt bumm megesik hosszutàvon ès a kapcsolatotoknak is az lenne a jobb ha lenyugodnál ès vegyèl egy ùj hűtőt
2018. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
46%
De nem fogod fel utolsó, hogy a kérdezőnek nincs pénze újra? Írta is. És ez a gond.
2018. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
5%
Ez butaság
2018. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
65%
Hát, kedves kérdező, Te most az áldozati bárány szerepét próbálod felvenni, holott legalább felerészben te vagy a hibás. "Nem akartam, nem si ezért mondtam neki, de rám erőltette, aztán beleegyeztem", hát tudod erre mondják, hogy könnyű Katit táncba vinni. A legtöbb javítás sok esetben legalább annyi szakmai ismeretet kíván, mint egy tárgy elkészítése. Ha a nagybátyád em szakember az adott témában, akkor kevés a jóakarás, a többi a szerencse dolga. Persze rendes ember lehet, aki segít, de azt sem szabad túlzásba vinni, Te meg azért (tedd a kezed a szívedre) titokban örültél, hogy ingyen megjavítja valaki. Így jártatok. Ez nyilván kölcsönösen kellemetlen nektek, de ne told szegény emberre a teljes felelősséget. Örülhetsz, ha a kapcsolatotokat a jövőben ez nem fogja beárnyékolni.
2018. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!