Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy mondjam el ezt a rokonaim...

Hogy mondjam el ezt a rokonaimnak? Kifizettessem velük, durva legyek vagy csak simán panaszoljam el?

Figyelt kérdés
Nagybátyámék nagyon rendes emberek, mindig jóban voltunk, segítettünk egymásnak ebben-abban. Ha van valami gondunk, segítünk, ha tudunk. A nagybátyám eléggé egy rámenős, akaratos, mindig segíteni akaró ember. Még akkor is segítene, ha nem tud valójában. Otthon a feleségének mindig ő javít meg ezt-azt, olyan ezermesternek tartja magát. A héten történt, hogy elfecsegtem a feleségének, hogy régi a hűtőnk, már eléggé zúg, eljegesedett stb., ő meg rám erőltette, hogy a nagybátyám majd megbütyköli és jobb lesz, mint újkorában. Nem akartam, nem si ezért mondtam neki, de rám erőltette, aztán beleegyeztem. A hűtőmet meg teljesen tönkretette. Régi hűtő volt, de még működött, nincs pénzem újra. Nem akarok velük rosszban lenni, de mérges vagyok miatta nagyon és kellene egy másik hűtő. Mit reagálnátok a helyemben?

2018. jan. 7. 19:43
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
49%
Persze, vetess vele egy vadonatúj hűtőt! Ha meg megjavította volna, lapulnál, se köszönöm, se semmi. Miért nem hívtál hűtőszerelőt? Léteznek, de esélyes, hogy egy szakember sem tud megjavítani egy ősrégi gépet. Az öreg gépek maguktól is bexarnak, nem is kell buherálni őket. Valszeg nálad is ez történt. Persze, a szerelőnek fizetni is kellene, ezért jó volt a nagybácsi. Hát van bőr a képeden rendesen....
2018. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
60%
Biztosan nem direkt tette csak segíteni akart. Beszéld meg vele, de ne légy bántó, sérő ( tudom nem könnyű de nézd azt hogy csak jót akart neked és fordított helyzetben neked sem esne jól ha letámadnának) szóval próbáld vele szépen közölni mi a helyzet és egyezetek meg :)
2018. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
80%

Beszéljétek meg. Elvégre egy család vagytok, ők pedig csak segíteni akartak, egyikőtök sem gondolta volna, hogy ez lesz a vége.

Gondolom neki is feltűnt, hogy nem működik a hűtő, miután hozzányúlt. Tisztázni kéne velük, hogy ez probléma, mivel nincs pénzetek újra. Már akkor mondani kellett volna, amikor megcsináltátok a bajt.

Ha annyira segítőkészek, akkor szerintem úgyis felajánlják, hogy beszállnak legalább felesben egy új hűtő árába, vagy pedig adnak kölcsön.

Hiszen hűtő nélkül mégsem élhetsz, hacsak nem eszel kizárólag 'száraz' kaját, amíg össze nem jön a pénz.

Vagy esetleg használtan keressetek egyet, úgy nem olyan drága, átmenetileg az is megteszi. Ha egyedül élsz, akkor pedig pici hűtő is elég.

2018. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
51%

Ezért kell szakemberrel csináltatni.

Drágább de ha elbacca akkor nincs ilyen kellenetlenség.

2018. jan. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
5%
Rakd ki a kaját az ablakba, csak nehogy azt is megjavítsa a kókler.
2018. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim válasza:
54%

Micsoda xarrágók vannak itt :) A lepontozás megy, ha valaki megírja a frankót!

Angyalom, ha szakszerű segítséget akartál volna akkor SZERELŐT hívsz! Ja, az pénzben kerül :)

Hát remélem elküldd a búsba a nagybátyád te fogtechnikus!

2018. jan. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
42%
Mivel csak rontott a helyzeteden így én azért közölném vele hogy szerezzen neked akár használtan egy működőképes hűtőt, mert miatta nem jó egyáltalán a régi hűtőd, pedig még simán működöt állításod szerint, azzal még simán kihúzhattad volna egyébként 2-3 évig is akár. De így hogy teljesen lenullázta neked így muszáj valahonnan neked egy hűtőt keríteni mert nem tudsz normálisan kaját sem tárolni. Kint sincsenek olyan hidegek hogy kitedd valami hűvös helyre egy dobozba a kajáidat. Én nekem tavaly döglött be a hűtőm 3 hetet kellett várjak mire tudtam szerezni, és mivel kint erős mínuszok voltak, a házban meg van olyan rész ahol nincs fűtve, de mínusz sincs így oda betettem kettő nagy dobozt és az volt a "hűtő". De most még ez is eléggé kivitelezhetetlen. Az a baj az ilyen ezermesterekkel hogy megvan a szándék, de nem értenek hozzá eléggé. Én is sok mindent megtudok javítani de egy hűtő javításának nem állnék neki mert nem értek hozzá. Tehát a nagybátyád is ha ennyire segíteni akar akkor segítsen ha tudja is hogy jobb lesz valamivel, még ha csak kicsivel is de már jó. De azért én odaszólnék hogy valami megoldást találjon neked, hogy tudd mivel hűteni a kajáidat ameddig nem lesz pénzed normális hűtőre.
2018. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
83%
Említsd meg neki h végképp elromlott, erre esetleg nincs e valami ötlete. Viszont nem fizettedheted ki vele.
2018. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
85%
Használt hűtő piti áron van. Arra sincs pénzed?! S ha bedöglött volna a nagybátyád nélkül is a gép - ami esélyes, hogy nem a matatástól ment tönkre - akkor kinél követelőznél?
2018. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
67%
Abból a szempontból szerencséd van, hogy tél van, de nem fagy, épp, mint egy hűtőben, annyi a hőmérséklet. Amíg tudsz venni egy használt hűtőt, addig az ablakban, vagy az udvaron, erkélyen is tudod tárolni a hűtendő dolgokat. Nem érdemes velük rosszban lenni.
2018. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!