Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ez elvárható?

Szerintetek ez elvárható?

Figyelt kérdés
Elkezdték nyújtani egy szépészeti szolgáltatást (amihez nem olcsóak az alapanyagok,stb.). És az elején fogadtad ingyen a rokonokat, de már megmondtad nekik, hogy ára van. És azóta nem jönnek (ami nemis zavar). Előtte amíg máshova jártak ott ugye természetesen fizettek érte.

2018. jún. 13. 13:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%
Az idő is pénz. Anyagár, bérleti díj, ha kisadózó, az 50 ezer. Amíg anyagáron dolgozol rokonoknak, összejött volna fizetős vendég.
2018. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
88%

9es vagyok. Látom vannak lepontozásfetisiszták.

De akkor elmagyarázom.

Fuvaros, költöztető vagyok. Óradíjban dolgozom. Kiadás a sztreccsfólia, kiadás az üzemanyag, kiadás a furgonbérlet és kiadás a kolléga/kollégák fizetsége.

Ha egy rokonom költözik, akkor mégha a saját munkámat nem is fizettetem ki (bár lehet hogy éppen egy fizető kuncsaftot küldök el emiatt) a furgon, az üzemanyag, a kellékek és a többi ember pénzbe kerül.

Tehát a lepontozóim szerint nekem a saját zsebemből kellene ezeket megfinanszírozni, hogy a pontozásfetisiszták ne tartsanak engem is prolinak?

Más: nyomdász vagyok, a papírét fizetek, a nyomdagék klikkért vagy a tonerért fizetek, ha van munkatársam, neki is fizetek.

Tehát más munka bevételéből, a saját magán pénzemből vegyek papírt hogy ingyen megcsináljam a rokon esküvői meghívóját?


De ha közértes vagyok, a nagyker árat kifizetem a dinnyéért, amit ingyen kellene adnom, ha festő vagyok, az ecset és a festék nem ingyen van.


Kértek még példákat vagy megy a megértés ennyiből is?

2018. jún. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem mindegy, miről és mennyi munkáról van szó.

Nekem a húgom körmözik, ha pénzt kérne érte, hogy megcsinálja a körmöm, tuti nem mennék hozzá.

De nem is havi szinten várom el ingyen, hogy megcsinálja, hanem három év alatt mondjuk 2-3 alkalommal volt ilyen (esküvő, ballagás, stb.), és volt, hogy nem fértem bele az idejébe, abból sem volt hiszti, mentem fizetőshöz.

Ha ilyen kis mértékű "kihasználásért" kifizettetné velem a rám szánt idejét, akkor nem esne jól, ennyi szerintem belefér, főleg, hogy eleinte még örült is neki, hogy gyakorolhat rajtam, mint türelmes vendégen = nem én kértem.

Az anyagköltség nyilván más kategória, ha valami extrát kérek (pl. díszítés), amit mondjuk nehezebb beszerezni, mint egy random lakkot, az ok.


Nyilván, ha havi szinten járnék hozzá, akkor rólam sülne a bőr, akkor természetes lenne, hogyha nem is a teljes árat, de valamennyit azért fizetek róla, hogy ne bukjon rajtam.

2018. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem várható el, hogy ingyen dolgozz, hiszen más, fizető kuncsaftot veszítesz el, míg ingyen dolgozol a rokonoknak. Minimum az anyagköltséget elkérném. De az elvárható lenne, hogy egy kérdést fel tudj tenni normálisan.
2018. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
94%

Ez nagyon sok tényezőtől függ:

- mekkora a kieső jövedelem (anyagár + fizetővendég kiesése)

- mennyire engedheted meg magadnak a kiesést

- milyen gyakoriságról van szó, hány családtag, milyen minőségű a kapcsolat, ők szoktak-e szívességet tenni neked stb.

2018. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
89%
Mindenki ingyen akar mindent, ha már gyakorlott vagy akkor nyugodtan lehet pénzt kérni, örökké semmi sincs ingyen, legalább bírtad gyakorolni.
2018. jún. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
87%

Ha fizetni kell, akkor már nem mindegy, hogy hol fizetnek? Persze neked az lenne jó, ha hozzád járnának, de lehet, hogy a másik hely olcsóbb vagy szebben dolgozik esetleg.

Ingyen ne dolgozz persze.

2018. jún. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minimum az anyagárat kérd el.

Amúgy van egy barátnőm, fodrász. Sokan vannak testvérek (nyolcan konkrétan), és mind nők, ő a legfiatalabb. Persze tök "természetes" volt, hogy amikor végzett a sulival (és megszerezte a kellő gyakorlatot, letette a mestervizsgát),saját üzletet nyitott, odajártak a testvérei, teljesen ingyen. Mondjuk nem mind, de a hét nővéréből négy odajárt. Aztán telt az idő, nekik is lettek gyerekeik (nagyrészt lányok), azok is tizen-huszonéves lánykaként már odajártak. Voltaképp ahányszor mentem, mindig velük volt tele az üzlet.

Barátnőmnek is sok volt már, a férje is cseszegette (jogosan), hogy mindig dolgozik, de pénzt alig hoz a vállalkozása. Akkor barátnőm leült a családdal, és elmondta nekik, hogy ezek után már az anyag árat legalább szeretné, ha kifizetnék neki majd (hajfesték ára, stb), a munkáját szívesen adja.

Hát, lett is olyan sértődés:((((

Én neki is azt mondom, rosszul vezette be annak idején.

Kérdező, szóval minimum anyag árat kérjél, de még akkor is nagyvonalú vagy.

2018. jún. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem várható el, hogy ingyen csináld nekik. Nekem lesülne a bőr a képemről, ha pl. ingyen vágatnám a hajam a fodrász testvéremmel.
2018. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Legalább megtapasztalhattad, hogy vannak olyan rokonok, akiknek csak addig vagy jó, amíg lehet a bőrt húzni rólad.
2018. jún. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!