Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anliában élünk 8 éve a férjemm...

Anliában élünk 8 éve a férjemmel, hogy kezelnétek a kérdést?

Figyelt kérdés

ő mérnök egy cégnél, én most nem dolgozom, három gyerekünk van, a legkisebb két éves. Tavaly felmerült, hogy a férjem húgának a lánya (18 éves) kijönne hozzánk, egész nyári szünetben (gimis), hogy itt munkát keressen arra a 2,5 hónapra, és pénzt tudjon félretenni (jogosítványra, egyebekre). Ki is jött, el is helyezkedett egy gyorsétteremben. Nyár végén hazament Magyarországra. Eddig sima ügy.

A gond ott van, hogy most újra felmerült, hogy jönne, egyész júlus-augusztusban, ugyanúgy, mint tavaly. Félre ne értse senki, nincs baj a lánnyal, normális, tisztelettudó, tényleg eljárt dolgozni. Volt hogy felajánlotta, vigyáz a legkisebbre (a két másik gyerekem már felső tagozatos). Szóval vigyáz a kicsire, ha el akarok menni valahova (de igazából én nem vagyok eljárkálós).

A gondom az, hogy én nagyon befelé forduló vagyok, zavar, ha 2-2,5 hónapig valakit kerülgetni kell itthon, akit lényegében nem én választottam be az életembe. Egy hét rokoni látogatás még oké lenne, megmutatni neki a klassz helyeket itt, de tavaly nyáron is a 2,5 hónap nekem sok volt. Úgy értve, hogy végülis megosztani az otthonomat valakivel, lényegében elment rá a nyaram. Haza nem jöttünk Magyarországra nyáron, férjem nemrég kezdett új munkahelyen, most szabit sem tud kivenni. Tavaly belementem, de nem éreztem jól magamat tőle a bőrömben. Most ha megint belemegyek, aztán jövőre megint, és van egy húga is (3 évvel fiatalabb), sosem lesz vége. Nekem sok, hogy a teljes nyáron így legyen. Szeretek otthon lenni, szeretem a lakásunkat, szeretem, hogy magam vagyok a gyerekekkel (a két kisebb van itthon, a legnagyobb általában nyaral 2-2 hetet a nagyiknál magyarországon). Férjem nem szól bele, szabad kezet ad, nem kényszerít rám semmit. Azt mondta, ha nem szeretném, hogy jöjjön az unokahúga, ő megmondja nekik szép finoman. De hát a sértődés nem kerülhető el. Anyósom már mondta, hogy persze, mert ez a fiam projektje, ezért húzza a száját a menyecske (ez vagyok én). Mert mikor szóba került, hogy megint jöhetne-e a lány, anyós volt ott, ő közvetített, és ezt utána mondta a férjemnek. De most akkor pár évig még minden nyaram menjen el úgy, hogy rokont kerülgetek az otthonunkban, mikor nekem is csak az az egy nyaram van egy évben.

Mi a véleményetek?



2018. jún. 28. 10:43
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
69%

Nincs ebben semmi, hogy Te ilyen befelé forduló vagy, és nem szereted magad körül egy kvázi idegen társaságát. Még ha nincs gondod a lánykával, akkor sem. Akkor sem vagy magadban (a gyerekeiddel).

Szerintem a férjed (mivel melletted áll), szépen mondja meg akár anyósnak (ha ő közvetít), akár a lányka anyjának (aki ha jól vettem ki, a húga), akár a lánynak. Hogy tavaly oké volt, egész nyári szünetre is, de most (lehet kamuzni is), más terveitek vannak. Megy ki hozzátok mondjuk a Te Anyud 3 hétre, vagy ilyesmi. Bár legjobb lenne az egyenes út, és megmondani, amit leírtál, de eleve egy kifelé fordultabb ember baromira nem érti meg, hogy ez Téged miért zavar (tudod, mert "úgyis otthon vagy", ezek a "legjobb" érveik ilyenkor).

Én megértlek, nekem is sok lenne, ha egy tündérkirálylány lenne, akkor is.

2018. jún. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
61%

Felejtős... én a SAJÁT rokonomat SEM látnám vendégül 2,5 hónapig.


És mi az, hogy a FIAD dolga, mikor KÖZÖSEN laktok a lakásban?


Én mindenféle szívbaj nélkül megmondanám, hogy NEM jöhet a lány - mert ebből majd az lesz, hogy mindig nálatok lakik ilyen-olyan ürüggyel -, vagy ha jön, addig én elköltözök.

2018. jún. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
59%

Még MOST húzd meg a határokat, vállalva, hogy te leszel a szmét, kötsög meny, de tényleg akkor állandóan a nyakatokon fog lógni a csaj.


Dolgozni akar kinn? Oldja meg a szállást, ahogyan teszi sok száz másik diák/munkavállaló.

2018. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
73%

A véleményem az, hogy teljesen mindegy, az anyósod mit beszél. A család ti vagytok a férjeddel, és senkinek semmi beleszólása nincsen semmibe.


Nem kérdezni a dumálásukat, nem meghallgatni azt, ennyi. A lényeg, hogy a férjeddel egy platformon vagytok, a többi nem számít.


A húgának pedig mondja meg a férjed, hogy a kislány nálatok volt egy nyarat, majd a kisebbik is lehet egyet, hogy meglegyen az egyensúly, de ez nem rendszer, és erre ne alapozzanak. Ennyi az egész.


Mindentől függetlenül: nem, nem normális 10 héten át, minden évben ingyenszállóvá alakítani az otthonotokat. És az is egy idióta, aki azt hiszi, hogy ebből rendszert lehet csinálni.

2018. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

2-es: Szóval anyós úgy mondta a férjemnek, hogy húzkodom a számat, mert ez most a férjem "projektje", ezt a szót használta.

Szóval hogy nem az én "projektem", mint mikor az én anyum jön mondjuk 2 hétre, mert akkor nem húzkodom a számat.

2018. jún. 28. 10:55
 6/53 anonim ***** válasza:
86%

5:

4-es vagyok.

Teljesen mindegy, mint mond az anyósod, egyszerűen NEM KOMPETENS a ti életetekben.


Pont.

2018. jún. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
91%
en alapbol ugy tartom, hogy a csaladtagok segitsenek egymason , meg tartsanak ossze, de te ezt mar megtetted tavaly nyaron...most akkor evekig minden nyaron kotelezo lennel bevallalni ezt? en biztos, hogy nemet mondanek, bar lenne egy kis lelkiismeretfurdalasom, mert ilyen lelkis tipus vagyok, de a sajat nyugalmam fontosabb, mint az, hogy par napig depizek e azon, mit gondolnak rolam a tobbiek. Regebben meg siman azt mondtam volna, hogy engedd, hogy iden is menjen, de... sajnos rafaragtam egy fel eve erre a " segitsunk a csaladon" temara a ferjem rokonsagaval, es ez olyan rossz tapasztalat volt,hogy inkabb nem segitek, de maradjon meg a nyugalmam.
2018. jún. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
24%

Én nemet mondanék, hasonló okok miatt amit felvázolták, és totál nem érdekelne, hogy a menyecskéző anyós milyen pofát vág hozzá, vagy kinek a kis lelkébe gázolok bele a döntésemmel.


Te viszont inkább húzd meg magad addig, amíg 1 penny-vel sem járulsz hozzá semmihez, és a férjed tart el. A saját lakásában, a saját pénzéből meg hadd csináljon már azt, amit ő akar. Ha nem tetszik a rendszer, el lehet takarodni dolgozni, nem a fenekedet növeszteni otthon, meg mártírkodni. Neked nyaralás az egész életed, nem számít, hogy nyár van-e éppen.

2018. jún. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
81%

Tök jogos, hogy zavar. Ez nagyon sok idő. Amúgy meg dolgozni Mo-on is tud, én is voltam itt diákmunkás és lett jogsim meg minden más. Most sem éhbérért dolgozom, úgyhogy nekem ez egy kicsit túlerőltetett, hogy csak Angliában lehet pénzt keresni. Itthon is lehet.

Szerintem neki ez inkább nyaralás is, kimozdulhat. Csak hát igen utána meg jönne a tesó is, aztán lassan kiadhatjátok a lakást nyárra.

Felesleges kamuzni mert úgyis kiderül, senki sem hülye, rájönnek ha sumákoltok. Meg kell mondani kerek perec, hogy ez így túl sok. Mondjuk nekem alapból nem lenne képem becuccolni valakihez ennyi időre, max 2 hétre.

2018. jún. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
72%

Értettem, mit mondasz, de KETTEN éltek együtt, NEM a férjed döntése, hogy odajöhet-e akárki is, hanem KÖZÖS.


Az meg cseppet más, mikor vendégül látsz valakit 10 napig meg más, mikor 2,5 hónapig ott eszi a fene.

2018. jún. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!