Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anliában élünk 8 éve a férjemm...

Anliában élünk 8 éve a férjemmel, hogy kezelnétek a kérdést?

Figyelt kérdés

ő mérnök egy cégnél, én most nem dolgozom, három gyerekünk van, a legkisebb két éves. Tavaly felmerült, hogy a férjem húgának a lánya (18 éves) kijönne hozzánk, egész nyári szünetben (gimis), hogy itt munkát keressen arra a 2,5 hónapra, és pénzt tudjon félretenni (jogosítványra, egyebekre). Ki is jött, el is helyezkedett egy gyorsétteremben. Nyár végén hazament Magyarországra. Eddig sima ügy.

A gond ott van, hogy most újra felmerült, hogy jönne, egyész júlus-augusztusban, ugyanúgy, mint tavaly. Félre ne értse senki, nincs baj a lánnyal, normális, tisztelettudó, tényleg eljárt dolgozni. Volt hogy felajánlotta, vigyáz a legkisebbre (a két másik gyerekem már felső tagozatos). Szóval vigyáz a kicsire, ha el akarok menni valahova (de igazából én nem vagyok eljárkálós).

A gondom az, hogy én nagyon befelé forduló vagyok, zavar, ha 2-2,5 hónapig valakit kerülgetni kell itthon, akit lényegében nem én választottam be az életembe. Egy hét rokoni látogatás még oké lenne, megmutatni neki a klassz helyeket itt, de tavaly nyáron is a 2,5 hónap nekem sok volt. Úgy értve, hogy végülis megosztani az otthonomat valakivel, lényegében elment rá a nyaram. Haza nem jöttünk Magyarországra nyáron, férjem nemrég kezdett új munkahelyen, most szabit sem tud kivenni. Tavaly belementem, de nem éreztem jól magamat tőle a bőrömben. Most ha megint belemegyek, aztán jövőre megint, és van egy húga is (3 évvel fiatalabb), sosem lesz vége. Nekem sok, hogy a teljes nyáron így legyen. Szeretek otthon lenni, szeretem a lakásunkat, szeretem, hogy magam vagyok a gyerekekkel (a két kisebb van itthon, a legnagyobb általában nyaral 2-2 hetet a nagyiknál magyarországon). Férjem nem szól bele, szabad kezet ad, nem kényszerít rám semmit. Azt mondta, ha nem szeretném, hogy jöjjön az unokahúga, ő megmondja nekik szép finoman. De hát a sértődés nem kerülhető el. Anyósom már mondta, hogy persze, mert ez a fiam projektje, ezért húzza a száját a menyecske (ez vagyok én). Mert mikor szóba került, hogy megint jöhetne-e a lány, anyós volt ott, ő közvetített, és ezt utána mondta a férjemnek. De most akkor pár évig még minden nyaram menjen el úgy, hogy rokont kerülgetek az otthonunkban, mikor nekem is csak az az egy nyaram van egy évben.

Mi a véleményetek?



2018. jún. 28. 10:43
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
73%

40-es, végtelenül bunkó paraszt vagy.

Dolgozzál Angliában kétéves gyerek mellett, aztán majd visszatérünk erre a beszélgetésre. Teljesen érhető, hogy a kérdező otthon van, egyrészt ott a bölcsőde sem jelképes összegért van, mint itthon, és ott az óvoda is fizetős (tudom, mert kint él a testvérem Angliában).

Nem mereszti a p...ját szerintem az a nő, aki három gyereket nevel.

Nem mellesleg értő olvasásból megbuknál, mert mint írta a kérdező, a férje pont, hogy ráhagyja a döntést, hogy jöhet-e az unokahúg, vagy nem.

Szép is lenne azért, ha az alapján döntenének egy családban, hogy ki mennyi pénzt tesz le az asztalra.

Régen volt, kb. 100 éve, hogy a nőnek kuss volt a neve otthon, mert "csak" a háztartást vezette, és a kölköket nevelte. Ma már ez nem így van.

Normálisáknál ez úgy működik, hogy közösen döntenek. Sőt, mivel itt a kérdező lenne az, aki egész nap otthon van (férje ugye a munkahelyen van), ezért a kérdező szempontjai szerinti döntést javasolta a férj is.

Szar egy életed lehet, ha csak azért pofázhatsz bele a történésekbe otthon, mert robotolsz az összeszerelő szalag mellett.

2018. jún. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
12%

Nem robotolok összeszerelő szalag mellett, nem csak annyira futotta, hogy gyerekeket szüljek, aztán tartassam el magan. Nem Anglia, de Németország, itt is elvagyok 3 gyerkőccel, nálam mindegyik 10 év alatti. Két diplomám van, a férjemnek három. Mindketten dolgozunk, és köszönöm, nincs szar életem, vezető pozícióban dolgozom, igen, három kisgyerekkel. Nincs bébiszitter, és valahogy csak túlélem. És azt sem lehet mondani, hogy nem foglalkozom velük. És fizetős bölcsibe, oviba, iskolába járnak ők is. Erre megoldás, ha anyuka is dolgozik és akkor azt is tudják állni.

Egyébként pedig, nem csak azért van itthon döntési jogom, mert "robotolok", de ha csak eltartatnám magam, mint egyesek, akkor megtanulnám befognám a pici számat. És ne beszélgessünk gyereknevelésről. Ha nekem megy egy másfél, egy 4 és egy 9 éves mellett a munka, akkor másnak is. Mindenkinek lehet véleménye, de ha valamit én meg tudok csinálni, akkor ha nekem ebben a helyzetben rinyál valaki, igenis azt mondom, hogy hisztis és ha nem tetszik neki valami, emelje meg a fenekét.

2018. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
88%
Neked személy szerint ez miért fáj, hogy a kérdező el van tartva? Nem értem, hogy ez miért vált ki ilyen fröcsögős indulatot belőled. Valami akkor mégsem oké, netán irigyled?:)))
2018. jún. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
0%

Nem vált ki belőlem semmit, max sajnálatot. Én is mereszthetném itthon a fenekem, de mint mondtam, én nem akarom, hogy más tartson el, és a gyerekeimnek is minél többet szeretnék megadni, félrerakni a jövőjükre. Mindhármuknak nevére teszünk el pénzt így mikor annyi idősek, esetleg Magyarországon szeretnének egyetemre menni, ott is ki tudjuk fizetni nekik és kapnak lakást is, a maradékot pedig szabadon felhasználhatják.

A véleményem egyedül annyi, hogy ha már fizettet mindent magának, akkor ne akarja játszani a főnököt, mert nincs mire.

2018. jún. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:

44-es, nehogy agyvérzést kapjál:)

Megtehetem, hogy ne menjek el dolgozni a 2 éves mellett, pillanatnyilag így kényelmesebb a családi logisztika.

Férjem informatikus mérnök, és mellette egy magánvállalkozásban is tolja, havonta 3M a jövedelme, ha forintban számoljuk. Már vettünk lakást Bp-en (kintétünk alatt), ami ki van adva, az eredeti lakásunk is bérbe van adva, szóval nem ezen fog múlni, hogy a gyerekeinknek mit fogunk tudni megadni. Tehát nem ezen fog múlni, úgy értem, hogy a kicsivel most itthon vagyok még akár addig, míg az iskolát el nem kezdi. Nem tudom, miért kellene boldogabbnak lennem attól, ha amit keresek, annak nagy része bébicsőszre menne el, csak hogy én legyek a hős dolgozó nő.

2018. jún. 30. 19:27
 46/53 anonim ***** válasza:
0%

Nem fogok. Mi is megkeresünk ennyit, de az én lelkiismeretem nyugodtabb, hogy tudom, hogy jó pár millió van a gyerekek nevén már most és ebbe én is beleadtam. Nálunk sincs bébiszitter, meg tudom oldani és foglalkozom mindannyiukkal.

Én nemes egyszerűséggel rosszul érezném magam, ha a arra fel fizetne nekem és a gyerekeknek mindent a férjem, amit ugyanúgy munka mellett megcsinálok. Téged nem zavar, hát jó. Ez egy olyan oldal, ahol megoszthatjuk a véleményünket a feltett kérdésről. Én leírtam a véleményem, amit te kértél és ami nem fog változni.

2018. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 piroska és a farkas ***** válasza:
80%
Minek oda bébiszitter ahol már a másfél éves is bölcsis... Egyekkora gyerek még leszarja a milliòkat, csak mondom. Kérdezô! Én továbbra is a live in care munkát ajánlom.
2018. jún. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
21%

A munkába járás nemcsak pénzkereset, hanem kimozdulás a háztartási munka, gyereknevelés mókuskerekéből is. Ez pont nőknek fontosabb, egy férfi jobban tűri a monoton, egyedülléttel járó tevékenységet.

Szerintem, kérdező, ha te is felnőttek között lennél napközben, nem lennél ilyen kis befelé forduló "sündisznó", akit még az a rokon is idegesít, aki napközben dolgozni jár, szabad idejében meg felajánlja, hogy vigyáz a gyerekedre.

Nem igazán értem azt sem, miért nem mentek el immár második nyáron sem nyaralni. Hidd el, az is jót tenne a lelkednek.

2018. jún. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
84%

46-os: Nem tudom, miért erőlködsz, a kérdése nem az volt, hogy megoldási javaslatokat kér arra vonatkozóan, hogyan helyezkedhetne el.

Nehéz megérteni?

A másik pedig, hogy a lényegen nem változtatna, én speciel ha lehúzok valahol 8 órát, akkor sem a rokon leányt akarnám kerülgetni egy évben 10 hétig, ennyi. (Tök mindegy is, hogy bejár-e munkahelyre a kérdező, vagy sem, a feltett kérdés szempontjából.)

2018. júl. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
51%
42# rá aztán fa.za csaj vagy... Arra vered itt magad, hogy a másfél éves gyereked bedugtad a bölcsibe... Majom
2018. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!