Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anliában élünk 8 éve a férjemm...

Anliában élünk 8 éve a férjemmel, hogy kezelnétek a kérdést?

Figyelt kérdés

ő mérnök egy cégnél, én most nem dolgozom, három gyerekünk van, a legkisebb két éves. Tavaly felmerült, hogy a férjem húgának a lánya (18 éves) kijönne hozzánk, egész nyári szünetben (gimis), hogy itt munkát keressen arra a 2,5 hónapra, és pénzt tudjon félretenni (jogosítványra, egyebekre). Ki is jött, el is helyezkedett egy gyorsétteremben. Nyár végén hazament Magyarországra. Eddig sima ügy.

A gond ott van, hogy most újra felmerült, hogy jönne, egyész júlus-augusztusban, ugyanúgy, mint tavaly. Félre ne értse senki, nincs baj a lánnyal, normális, tisztelettudó, tényleg eljárt dolgozni. Volt hogy felajánlotta, vigyáz a legkisebbre (a két másik gyerekem már felső tagozatos). Szóval vigyáz a kicsire, ha el akarok menni valahova (de igazából én nem vagyok eljárkálós).

A gondom az, hogy én nagyon befelé forduló vagyok, zavar, ha 2-2,5 hónapig valakit kerülgetni kell itthon, akit lényegében nem én választottam be az életembe. Egy hét rokoni látogatás még oké lenne, megmutatni neki a klassz helyeket itt, de tavaly nyáron is a 2,5 hónap nekem sok volt. Úgy értve, hogy végülis megosztani az otthonomat valakivel, lényegében elment rá a nyaram. Haza nem jöttünk Magyarországra nyáron, férjem nemrég kezdett új munkahelyen, most szabit sem tud kivenni. Tavaly belementem, de nem éreztem jól magamat tőle a bőrömben. Most ha megint belemegyek, aztán jövőre megint, és van egy húga is (3 évvel fiatalabb), sosem lesz vége. Nekem sok, hogy a teljes nyáron így legyen. Szeretek otthon lenni, szeretem a lakásunkat, szeretem, hogy magam vagyok a gyerekekkel (a két kisebb van itthon, a legnagyobb általában nyaral 2-2 hetet a nagyiknál magyarországon). Férjem nem szól bele, szabad kezet ad, nem kényszerít rám semmit. Azt mondta, ha nem szeretném, hogy jöjjön az unokahúga, ő megmondja nekik szép finoman. De hát a sértődés nem kerülhető el. Anyósom már mondta, hogy persze, mert ez a fiam projektje, ezért húzza a száját a menyecske (ez vagyok én). Mert mikor szóba került, hogy megint jöhetne-e a lány, anyós volt ott, ő közvetített, és ezt utána mondta a férjemnek. De most akkor pár évig még minden nyaram menjen el úgy, hogy rokont kerülgetek az otthonunkban, mikor nekem is csak az az egy nyaram van egy évben.

Mi a véleményetek?



2018. jún. 28. 10:43
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
83%
30-ashoz még: És ne feledkezzünk meg arról, hogy egyszer már megtette, 2,5 hónaig, szóval nem alapból mondta azt, hogy nem.
2018. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
82%
29-es, annyira megértem, amit írsz, mert ugyanígy vagyok.
2018. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
70%

" Én a világ legjobb emberét sem akarnám két napig sem ELVISELNI, mert az életem nem ELVISELÉSRŐL szól. Utálom, hogy mindig az introvertáltaknak kell nyelni a sok szart, mert "nem halsz bele". Sok mindenbe nem halunk bele, de nem más életét éljük már." Ez nagyon igaz.



"Jaj de csúnyán le lett itt pontozva mindenki aki azt írta hogy nem lenne baj a kislánnyal. Micsoda támogatás lehettek ti is a családjaitoknak, biztos örülnének ha megtudnák hogy 12 hónapból nem vagytok képesek elviselni 2,5 hónapra az egyik családtagotok, főleg úgy hogy egyébként tök normális, nem kotnyeles, és még segítőkész is. :)"


A 77% meg gondolom valami élősködő rokonféleség lehet a stílusa alapján, az a fajta, akinek nem elég semmi, folyamatosan tarhál és csak az ingyen hasznot lesi más kárára. Ha már az undorító, személyeskedő stílusnál tartunk amit képviselsz te jótét lélek...Ha negyed év neked nem segítség, akkor csak ezt tudom rólad elképzelni.

2018. jún. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
24%
Én meg azt tudom rólad elképzelni utolsó hogy te senkin nem segítenél az égvilágon.
2018. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
77%

34:

ÉVENTE 10 hétig befogadni az unokahúgot csak azért, mert ő zsebpénzt akar gyűjteni, az nem segítség. Egyszer segítség, akkor is a nagy és komoly fajtából.


Többedszer már az ötlet maga is pofátlanság.

2018. jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
67%

27:

De, elviselik a családtagjaikat. A házastársukat meg a gyereküket, egész évben.


A testvér gyerek nem családtag, hanem csak rokon.

2018. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 piroska és a farkas ***** válasza:
93%
Ajánlhátok neki a Live- in care, vagyis bentlakásos gondozói munkát. Egy hét a tanfolyam, ezalatt lakhatna nálatok, onnantól pedig azoknál, akiket gondoz.
2018. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
97%
Most akkor ha egyetemre is megy a lány, akkor is nálatok tervezi a nyarakat eltölteni? Valószínűleg, amint a húga is annyi idős lesz, ő is menne ki, mert ingyen szállás + diákmunka. Öten éltek egy házban, szerintem ne várjátok meg, hogy ebből hét legyen. Pont elég nektek a három gyerek, hiába "felelősségteljes 18 éves", ti feleltek érte. Magyarországon is van sok diákmunka, főleg nyáron. Nekem volt egy osztálytársam, aki két nyarat is a Balatonon töltött, olyan jó összeget keresett, hogy tanév alatt nem is ment dolgozni (igaz költeni se költött sokat). Talán az is benne van a pakliban, hogy utána elmondhatja, hogy Angliában dolgozott és milyen tuti nyara volt.
2018. jún. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
96%
Segitsetek neki albit keresni, kiado szobat tarsberletben.
2018. jún. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
8%

"Olyan korban élünk, amikor már nem kell egy nőnek folyton megfelelni akarnia (férjének, férje anyjának, férje húgának, férje unokahúgának), szerencsére."


Aki otthon mereszti a pitsáját, és eltartatja magát azért, mert megszült három gyereket, az igenis feleljen meg annak az elvárásainak, aki az ételt teszi a szájába és a házat alá. :)

Nekem van beleszólásom, hogy mi történik a házamban, mert én is fizetem. Mert három gyerek mellett is lehet dolgozni, főleg ha a legkisebb 2 éves, a másikak meg már kistinik. Ha a kérdező esetleg munkát vállalna - a már a 18 éves unokahúg képes rá, egy felnőtt nőnek nem kellene, hogy ez problémát okozzon-, akkor talán nem lenne annyi felesleges energiája, hogy belekössön mindenbe.

Ha pedig továbbra is a férje fizet mindent, akkor hadd legyen az ő dolga, kit enged be a házába.

2018. jún. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!