Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anliában élünk 8 éve a férjemm...

Anliában élünk 8 éve a férjemmel, hogy kezelnétek a kérdést?

Figyelt kérdés

ő mérnök egy cégnél, én most nem dolgozom, három gyerekünk van, a legkisebb két éves. Tavaly felmerült, hogy a férjem húgának a lánya (18 éves) kijönne hozzánk, egész nyári szünetben (gimis), hogy itt munkát keressen arra a 2,5 hónapra, és pénzt tudjon félretenni (jogosítványra, egyebekre). Ki is jött, el is helyezkedett egy gyorsétteremben. Nyár végén hazament Magyarországra. Eddig sima ügy.

A gond ott van, hogy most újra felmerült, hogy jönne, egyész júlus-augusztusban, ugyanúgy, mint tavaly. Félre ne értse senki, nincs baj a lánnyal, normális, tisztelettudó, tényleg eljárt dolgozni. Volt hogy felajánlotta, vigyáz a legkisebbre (a két másik gyerekem már felső tagozatos). Szóval vigyáz a kicsire, ha el akarok menni valahova (de igazából én nem vagyok eljárkálós).

A gondom az, hogy én nagyon befelé forduló vagyok, zavar, ha 2-2,5 hónapig valakit kerülgetni kell itthon, akit lényegében nem én választottam be az életembe. Egy hét rokoni látogatás még oké lenne, megmutatni neki a klassz helyeket itt, de tavaly nyáron is a 2,5 hónap nekem sok volt. Úgy értve, hogy végülis megosztani az otthonomat valakivel, lényegében elment rá a nyaram. Haza nem jöttünk Magyarországra nyáron, férjem nemrég kezdett új munkahelyen, most szabit sem tud kivenni. Tavaly belementem, de nem éreztem jól magamat tőle a bőrömben. Most ha megint belemegyek, aztán jövőre megint, és van egy húga is (3 évvel fiatalabb), sosem lesz vége. Nekem sok, hogy a teljes nyáron így legyen. Szeretek otthon lenni, szeretem a lakásunkat, szeretem, hogy magam vagyok a gyerekekkel (a két kisebb van itthon, a legnagyobb általában nyaral 2-2 hetet a nagyiknál magyarországon). Férjem nem szól bele, szabad kezet ad, nem kényszerít rám semmit. Azt mondta, ha nem szeretném, hogy jöjjön az unokahúga, ő megmondja nekik szép finoman. De hát a sértődés nem kerülhető el. Anyósom már mondta, hogy persze, mert ez a fiam projektje, ezért húzza a száját a menyecske (ez vagyok én). Mert mikor szóba került, hogy megint jöhetne-e a lány, anyós volt ott, ő közvetített, és ezt utána mondta a férjemnek. De most akkor pár évig még minden nyaram menjen el úgy, hogy rokont kerülgetek az otthonunkban, mikor nekem is csak az az egy nyaram van egy évben.

Mi a véleményetek?



2018. jún. 28. 10:43
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
67%

Első olvasatban nem értettelek, de aztán elképzeltem magam a helyedben. Hááát, neked van igazad, nem is kicsit. Nem tudnál esetleg így hatni anyósodra?

"Marika, mit szólnál ha az unokahúgom hozzátok költözne a nyárra, mert a ti városotokban van munka neki?"


Egyébként lehet esetleg segíteni neki olcsó szállást találni a közeletekben, vagy ha megtehetitek, beszállni a szállás költségeibe, talán így nem lenne sértődés.

2018. jún. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ez nem szép dolog! Te magad írtad le, hogy a lány rendes, tisztelettudó, segítőkész, nem csapong ki. Ráadásul nem is egy vadidegen hiszen a sógórnőd lánya. Én a helyében nagyon meg lennék most bántva, főleg azért a mondatodért hogy rámegy a nyarad. Ugyan miben? Egy dolgos, érett, nagykorú lányról beszélünk, nem egy ovisról akit pesztrálni kell, sőt, én még örülnék is hogy segít a gyerekekkel. Azért mert ő kint van te nem tudsz strandra vagy akármáshova menni a gyerekekkel, férjeddel? Vagy esetleg ha szabad napja van fájna hogy menne ő is veletek?

Ha azt mondtad volna hogy tipikus beképzelt lusta tini p*cs* akkor telljes mértékben megértenélek, nade így? Ráadásul mégcsak nem is hülyeségre akarja költeni a pénzét, gondolom te is tudod mennyire hasznos a jogsi. Szerintem ez nem szép dolog tőled. Kiváncsi vagyok a férjednek mi erről a véleménye.

2018. jún. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
63%

Fölmerül bennem, hogy mekkora a ház és milyen kialakítású.

Angliában én akkora és olyan kialakítású házakat láttam, hogy ha nem akart, nem is találkozott a két együtt lakó. Tehát abban az értelemben nem kell "kerülgetni", ahogy itthon egy kétszobás lakásban (vagy akár egy 120 m2-es családi házban) kéne.


Én inkább azt próbálnám kommunikálni, hogy 2,5 hónap az sok. Legyen egy hónap, vagy 6 hét, és akkor a nyár nagyobb részében magatok vagytok.

Pl. ti szoktatok nyaralni menni? Ha elutaztok mondjuk 3 hétre, akkor nem a rokon lánnyal vagytok együtt, viszont pont jó, hogy ő otthon van, kiveszi a postát, szellőztet, értesítene titeket, ha valami baj történne a házban.


Szóval én nem tiltanám le eleve a látogatásokat, hanem kérném, hogy rövidebbek legyenek és annak egy részében nyaralni mennék.

2018. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
87%

8-as

Csak szólok, hogy már lemásztunk a fáról. Szóval ha nem húzza el a valagát dolgozni hanem gyereket nevel otthon, az az ő dolga. Hogy téged ez zavar az a te bajod, mindenesetre jó nagy tahó vagy.

Tudod a család lényege nem az, hogy aki hazaadja a lóvét az ugat, a másiknak meg kuss a neve és takarodjon el dolgozni ha szót akar.

Nyilván te disznók közt nevelkedtél, azért gondolkodsz ilyen együgyűen.

2018. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
54%
Vélemény: a házassággal valamennyire fel kell vállalnunk a házastársunk rokonságát (ez fordítva is igaz, a mi rokonságunkat is felvállalja a házastársunk). Aztán, hogy ez a gyakorlatban mit jelent, azt esete válogatja. Én megértem, hogy befelé forduló természetedből adódóan nem szeretsz másokat kerülgetni (én is ilyen vagyok), de próbálj meg kissé "érzéketlenebb" lenni. Persze ha ez számodra folyamatos kellemetlenséget jelent, amit idegileg nehezen viselsz el, akkor mondj nemet. Sok ember van úgy, hogy ha rá lehet akaszkodni valami rokonra, akkor a rokoni kapcsolatra hivatkozva azt a végletekig kihasználják és persze az ő részükről ennek semmi ellentételezése nincs. Mindenesetre ne aggódj, időnként az ember nyugodtan vállalhatja, hogy nem szereti őt mindenki.
2018. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
86%

8-as, te egy barom vagy. Mi közöd van ahhoz, hogy egy másik család hogyan alakította ki a családon belüli munkamegosztást? Nyomorult egy életed lehet ...

Ja, én dolgozó nő vagyok, még mielőtt nekem is hisztizel.

2018. jún. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
79%

Akik szerint itt te vagy a hülye, megnézném a fjeket, mikor a "férjük rokona" bejelentené, hogy 2,5 hónapra a nykaukra költözik. :D


Engem aztán pont nem érdekel, hogy tisztelettudó-e a lány, vagy nem, de nem kerülgetném ennyi ideig.

2018. jún. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
80%

8-as, nagyon tuskó vagy, és nem ez volt a kérdező kérdése.

Amúgy meg tudom, mert hugom is Angliában él, hogy azért két gyereket logisztikázni napi szinten (és még ott a kicsi kétéves is), az egy emberes feladat. Nyilván felvehetne mellé bébiszittert, és elmehetne dolgozi, a bébicsősz hozná-vinné a két nagyobbat is (ott nincs napközi, az ovi is keményen fizetős), szóval nem a seggét vakarja. Helyijárat közlekedés egy fos, sokszor kimaradnak a járatok, a kölköket hozni-vinni kell, suli, edzés, stb. Az nem igaz, hogy neki egy nyári szünet az egész életet, és az sem, hogy egy pennyvel sem járul hozzá a megélhetéshez. Össze kell adni, ami bébiszitterre elmenne pénz, és annyival járul ő hozzá, nem mellesleg a házasság vagyoni közösség, tehát nem mérhető, hogy ki mennyit tesz bele (vagy ha mérhető is, felesleges).

2018. jún. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
83%

Mondd meg hogy egyszer volt Budan kutyavasar es nem kene belole rendszert csinalni. Ez, plane rendszeresen mar szerintem is tul nagy keres.

Nyilvan attol is fugg mekkora a lakasotok, van-e kulon szoba stb, de ha nem akarod, nem kotelezo.

2018. jún. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
26%

Pedig de, te választottad az életedbe, mert gyanítom tisztában voltál a létezésével, mikor hozzámentél a férjedhez és bizony azzal, ha összeházasodik két ember még nem szűnik meg a rokoni kapcsolat másokkal. Ha ők jóban vannak, akkor nem hinném, hogy bele kellene szólnod. Ha fordított eset lenne a lány is segítene gondolom. Vagy jól esne, ha a te gyerekeidnek is segítenének hasonló helyzetben. Esetleg ha neked lenne unokatesód, aki szeretne kimenni.

Én eszméletlen visszahúzódó vagyok, még a saját családommal és a párommal is, mégis felfogom, hogy ha az ő valamelyik rokonának segítségre van szüksége, akkor idejöhet, én meg max megemelem az introvertált fenekem és behelyezem a szobába, ahol egyedül lehetek.

Ez egy tizenévesnek eszméletlen nagy segítség. Sokat tud félrerakni, emellett nyelvet is gyakorol és sokaknak nem adatik meg, hogy akár egy hétig is más országban tartózkodjanak. Azt mondod, dolgozik, segít. Ha dolgozik, akkor addig sincs otthon, nem tudom hogy kellene akkor kerülgetned, ha eleve nincs is a házban. Ennyit szerintem lenyelhetnél, és segíthetél a rokonodnak. Igen, a te rokonod is.

2018. jún. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!