Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak, hogy ne nézzene...

Mit csináljak, hogy ne nézzenek a rokonaim tenyészkancának? 23/L

Figyelt kérdés
Nem small-talkról van szó, hogy "Van barátod?" "Mikor lesz az esküvő?", "Mikor jön a baba?", hanem számonkérésről, hogy már úgy szeretnének unokázni/dédunokázni, és hogy önző vagyok, amiért nem mentem még férjhez, pedig a szüleim olyan hétországraszóló lakodalmat és esküvőt engedhetnének meg maguknak, hogy csak na.
2018. júl. 1. 18:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
83%

szerencsére az én családom nem ilyen. Múltkor a mamám elővett egy nagy zsákot tele ilyen babazoknival meg ruhával, stb, és elkezdte mutogatni, hogy a gyerekemnek van félretéve :D

Erre mondtam, hogy de hát nekem nem lesz gyerekem, erre ők kiakadtak, hogy akkor most mi lesz ezzel a sok ruhával itt. Meg ki viszi tovább a család nevét akkor :D Ennyivel mi le is rendezzük a mikor jön a gyerek témát,(mert megkérdezik annak ellenére, hogy tudják, hogy barátnőm sincs) ti se csináljatok nagy ügyet belőle.

26f

2018. júl. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Én 3 éve ezt hallgatom (persze, van aki csak megkérdezi, de van olyan, aki követelőzik, hogy igenis tessék már házasodni meg gyereket szülni)
2018. júl. 1. 19:06
 13/30 anonim ***** válasza:
96%
Nem olyan könnyű olyan fickót találni, aki akar gyereket. Mondd ezt el nekik. Legtöbbnek csak a nő kell, család nem.
2018. júl. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
89%
Mondd meg nekik, hogy ha aktuális lesz a dolog, akkor szólsz, de aki addig rámer kérdezni, azzal pont és nem szólsz hozza többet egy szót sem. És tartsd is be!
2018. júl. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
92%
Egyik füleden be, másikon ki. Abba nem fogják hagyni, így csak az marad, hogy ne törődj velük. Képzelheted rám hogy kiakadtak, mikor megmondtam, hogy az életben nem fogok szülni. Így évek óta meg vannak győződve róla, hogy majd elmúlik és hirtelen akarni fogok. Pedig mindenki tudja, hogy ki nem állhatom a gyerekeket.
2018. júl. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
14%

Ez a tenyészkanca dolog a Trónok harcából jön?

Ott mondta ugyanezt Cercei.

2018. júl. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Nem onnan, bár ott is hallottam.
2018. júl. 1. 19:24
 18/30 anonim ***** válasza:
88%

Két dolog közül választhatsz: elengeded a füled mellett olyan "hadd mondja a hülye" alapon, vagy pedig sarkadra állsz és konkrétan elküldesz mindenkit az anyjába, aki ezzel cseszeget téged.


23 évesen fiatal vagy még, s kényszer kapcsolatban élni, vagy nem önszántadból gyereket vállalni a világ legrosszabb döntése. A világ tele van olyan emberekkel, akik azért születettek, mert "muszáj" volt. Kevés van közülük, akik nem szembesültek a szülői "nem kellett volna gyereket vállalnom" mentalitással.

2018. júl. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
21%
Egy értelmes ember képes ezt normálisan lekommunikálni a családjával, akik születése óta vele vannak. Hát neked ez nem sikerül.
2018. júl. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
66%
Kik azok az "ők"? Úgy értelmeztem, hogy nem a szüleid. Nagyszüleid? Nyilván idős emberek, a koruk miatt rugalmatlan a gondolkozásuk. Mivel unokázást/dédunokázást említettél, nagyszülőkről, dédszülőkről lehet szó. Gondolom, eddig a családi kapcsolat miatt nem küldted el őket melegebb éghajlatra, mert az nem megértést, hanem sértődést szülne. A normális érveidet, meg azt, hogy neked más a gondolkozásod, képtelenek megérteni. Ha nagyon eleged van, bevethetnél egy kegyes hazugságot: pl. van egy egészségügyi problémád, és az orvosod azt mondta, hogy még legalább öt évig nem szülhetsz, mert kezelés alatt állsz, pedig te aztán nagyon szeretnél. Vagy mondd azt, hogy egyszer nagy veszélybe kerültél, és megfogadtad Szűz Máriának, hogy öt évig tiszta életet élsz. (Ha vallásosak, ez tetszeni fog nekik, és nem lehet ellenérvük!)
2018. júl. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!