Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet ennyire félni a...

Hogyan lehet ennyire félni a rokonoktól?

Figyelt kérdés

Ismerősöm (50+) panaszkodott, hogy a nagynénjét (akivel sohasem voltak jóban, így ritkán is találkoznak) be kellett engedni a lakásba, mert a néni szét akart nézni. ??? Évente háromszor-négyszer megy szétnézni. ???



Mikor elmondtam, hogy én gyakorlatilag mindenkivel megszakítottam a kapcsolattartást, akire nem vagyok kíváncsi, így például az ő helyében 1. soha be nem engedtem volna a lakásba, 2. elmondtam volna világosan a néninek, hogy az életben nem akarom látni.


Mivel társaságban voltunk, megkaptam, hogy én vagyok a hlye, mert nem lehet így viselkedni a rokonokkal. Tényleg én vagyok a hlye? Nem inkább az, aki 50 felett sem hajlandó a sarkára állni?


2018. szept. 11. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a hülye, aki a háta közepére sem kívánt rokont a saját jobb meggyőződése ellenére beengedi a saját házába "szétnézni".
2018. szept. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én veled értek egyet és egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy bárki kivételes bánásmódot érdemelne csak azért, mert rokon vagy családtag.
2018. szept. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Neha a rokonok rosszabbak, mint a kivul allo rossz akarok. :'D (tapasztalat)

Amugy meg neked volt igazad.

2018. szept. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, azok az emberek panaszkodnak itt gyakorin, hogy az anyós, após, nagynéni, kutyafüle a nyakára jár, de az ajtót nem zárja be és nem meri megmondani nekik, mert sérül a lelki világuk. Én eddig mindig megmondtam, sértődés lett belőle, de ez van. Mindenki a saját háza táján sepregessen.
2018. szept. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy a néninek miért kell szétnéznie?
2018. szept. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tizenöt éve ignoráltam,oket én is megkaptam h de csunya vagyok,vissza kérdeztem h azok nem csúnyák akik mikor a 12 és fél éves lányukra rámászik a rokon akire rábizták nem őt veszik elő hanem engem,hogy én izgattam fel,ezek a szüleim voltak, mellé álltak annak aki megerőszakolt gyereként ,és engem mocskoltak,de közbe mentek misejáratra.. Na egyből befogta aki lecsunyázott engem h rokont nem ignorálunk..
2018. szept. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, ismerősöd csak magát okolhatja.
2018. szept. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezt meg kell mondani.

Én őszinte vagyok az ilyesmiben. Több rokonom meg van rám sértődve, és nem beszélünk, de így nekem nem is rossz. Aki fontos, avval jóban vagyunk

2018. szept. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad kérdező. Nekem is van ilyen rokonom akivel évente maximum 2 alkalommal találkozom, nem is vagyunk jóba, én be sem engedem őt pláne nem nézelődni. 1. semmi köze ahhoz mi van a lakásomon belül, engem sem érdekel hogy nála mi van. 2. Annyira jóba nem vagyunk hiába rokon, nem ezen múlik hogy csak úgy otthonosan érezze magát olyan helyen ami nem az övé.

3. Ha előzetes bejelentés nélkül esik ide, sokszor ajtót sem nyitok, és nem fogadom szívesen mert lehet épp dolgom van. Leginkább azért mert sokszor itthon dolgozok, nyakig benne vagyok a munkába akkor utálom ha bárki megzavar, főleg ha nem munkával kapcsolatos. Aki akar valamit az feltud hívni telefonon hogy egyeztessen mikor érek rá, mert át szeretne jönni, ebből soha nem csinálok ügyet, ha szól előre.


Engem sem érdekel hogy rokon ha nem olyan a viszonyunk alapból így viselkedek vele. Főleg hogy nálunk sokszor bebizonyosodott hogy baj esetén egy rokonra sem lehet számítani a testvéreim kivételével, apám öccsével is csak azét vagyok jóba mert ő tényleg foglalkozik velünk mint rokonaival és tiszteletben tartja a kéréseinket bármivel kapcsolatban, de ő is ugyanígy van mint mi is hogy ő sem szívesen tárgyal rokonokkal mert tudja milyenek.

Tehát hiába rokon, ha nem olyan a viszony akkor engem rohadtul nem érdekel semmi, és pláne nem fogom engedni hogy itt nézelődjön.

2018. szept. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját anyámat, és a tesómat zártam ki az életemből. A sógornőmet most fogom végleg. És senki véleménye nem érdekel, de nem fogok 1 levegőt szívni soha senkivel, akit utálok. Tettszik, nem tettszik, ez van.
2018. szept. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!