Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha rokon kér valamit, de...

Ha rokon kér valamit, de előtte évekig nyíltan ellenséges volt, mit tesztek?

Figyelt kérdés

Unokatestvérről van szó (nő az illető). Évekig nyílt színene ellenséges volt velem. Hátam mögött is, de szemben is nyíltan kimutatta. (Nem titok, kb. 8 évig ment így). Én igyekeztem kikerülni a látóteréből.

Most viszont az van, hogy kellene neki a segítségem. És bevallom, nem halnék bele, de egyszerűen nincs bennem semmi őszinte segítő szándék. Kis energiaráfordítással meg tudnám tenni, de nem akarom, mert túllépett az elmúlt években egy határon.

Célozgat, de úgy csináltam, mintha nem érteném. Utána nyíltan is megkért (pofátlanul emailben).

Ilyenkor hogy reagálnátok le?

Megmondanátok, hogy bocs, nem, mégpedig a múltbeli dolgok miatt?

Vagy pedig azt mondanátok, persze, igyekszem segíteni, közben letojnátok?



2018. szept. 13. 19:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%

Az egyenes utat választanám.

Azt írnám neki: "Szerintem az elmúlt x évben nagyon jól megvoltál a segítségem nélkül is és az az állapot nekem is megfelelt. Minek változtatni a bevált szokásokon. Azért sok sikert hozzá."

2018. szept. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ha már csak langyos a kapcsolatotok (ahogy írtad, kitértél a látóteréből), akkor nem is kellene kiélezni a helyzetet. Hogy Te pl. azért nem segítesz, mert ilyen meg olyan ellenséges volt veled.

Simán megteheted, hogy csak leszarod. Az emailre sem kell válaszolni (mert amúgy mindig illik válaszolni, de ebben az esetben én még erre sem venném a fáradságot). Vagy ha válaszolsz, valami üres udvariasságot kellene, hogy "oké, majd ha lesz időm", majd ha végeztem ezzel-azzal-amazzal. Ha nem hülye, magától is rájön, hogy mi van.

2018. szept. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
1-es, ez tök jó!!!!
2018. szept. 13. 19:49
 4/31 anonim ***** válasza:
25%
Nem mind1 mit kér, de ha nem kerül pénzbe vagy sok időbe, megtenném. Két előnye van, kerülni fog nehogy viszonozni kelljen, a másik meg ha legközelebb jönne, elmondhatod-egyszer már segítettem.
2018. szept. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
39%

Régen egy ilyen helyzetben én szó nélkül adtam egy embernek, pedig akkor már sejtettem mi folyik a hátam mögött, de adtam. Szerinted mit lépett? Abban a szent pillanatban ahogy felállt a helyzetéből döfött. Jó volt a hátterében egy súsógója, de hát ugye kettőn áll a vásár, mert nekem ugyan susoghatnak annyit amennyit akarnak, akkor sem leszek becstelen.


Szóval így lépjél a rágalmazóddal és a gyűlölöddel. Adj, de figyelj oda.

2018. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
95%

6#: ez te se gondolhatod komolyan. 8 évig ellenséges volt vele - nyilván nem esett neki jól. És a bántások után még segítsen is?? Az ilyen embereket lábtörlőnek használják!


Kérdező:

Próbálj nem provokatívan és a lehető leg semlegesebben válaszolni neki. neki semmi szüksége rád - ezt bizonyította az utóbbi 8 év

2018. szept. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
80%
Küldj neki egy képet egy középső ujjról csatolt file- ként. Én ezt tenném. :)
2018. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%

Valószínűleg nem segítenék. Azért valószínűleg, mert a pontos válaszhoz tudni kéne, miket csinált ellened, ill. hogy most mit kért tőled.

Ha nem akarnék neki segíteni, akkor kerek-perec megírnám, hogy eddigi ilyen és olyan ellenem tett lépései miatt a legkevésbé sem kívánok neki segíteni.

2018. szept. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
5%
Az, hogy te mit teszel,vagy tennél a te dolgod, az én hogy én mit tettem az meg egy másik.
2018. szept. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
14%

Válaszolj az emailre: Természetes, hogy segitek, hisz mindig kedves voltál velem, sosem mondtál rosszat rólam a hátam mögött sem.

Ezután vagy segitesz neki vagy nem, de az biztos, hogy tudni fogod, hényadán állsz vele. Meg ő is. A rokoni kapcsolatokat általában nem jó elmérgesiteni, ha nem utálod nagyon, én inkább megcsinálnám. De te tudod.

2018. szept. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!