Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha rokon kér valamit, de...

Ha rokon kér valamit, de előtte évekig nyíltan ellenséges volt, mit tesztek?

Figyelt kérdés

Unokatestvérről van szó (nő az illető). Évekig nyílt színene ellenséges volt velem. Hátam mögött is, de szemben is nyíltan kimutatta. (Nem titok, kb. 8 évig ment így). Én igyekeztem kikerülni a látóteréből.

Most viszont az van, hogy kellene neki a segítségem. És bevallom, nem halnék bele, de egyszerűen nincs bennem semmi őszinte segítő szándék. Kis energiaráfordítással meg tudnám tenni, de nem akarom, mert túllépett az elmúlt években egy határon.

Célozgat, de úgy csináltam, mintha nem érteném. Utána nyíltan is megkért (pofátlanul emailben).

Ilyenkor hogy reagálnátok le?

Megmondanátok, hogy bocs, nem, mégpedig a múltbeli dolgok miatt?

Vagy pedig azt mondanátok, persze, igyekszem segíteni, közben letojnátok?



2018. szept. 13. 19:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
81%

Ha egyszer is valaki genyóskodik velem, azt örökre megjegyzem. Nem ártok az nem az én világom, de soha nem bocsájtom meg és soha ne számítson rám semmiben.

Ha már rokonoknál tartunk nekem anyósom egy féreg. Elviselem évi 2-3x, mert ha nem akkor a testvéreit uszítja ránk, a sunyi hazugságaival, de felőlem felfordulhat.

Tehát a helyedben tudomást sem vennék az e-mailről. A személyes célozgatáskor meg tenném a hülyét.

2018. szept. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
10%
#6 vigyázz mit mondassz mert az átok könnyen és hamar vissza szállhat ami meg neked gondolom rohadtul nem hiányzik. 😏
2018. szept. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%
Akire köpök és utálom attól NEM KÉREK SZIVESSÉGET. Milyen ember ez?
2018. szept. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit válaszolnék neki, hogy "Segítsen a halál f4sza".
2018. szept. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

"Akire köpök és utálom attól NEM KÉREK SZIVESSÉGET. Milyen ember ez?"


Jó kérdés. Érdek ember.

2018. szept. 14. 09:39
 26/31 anonim ***** válasza:
13%

A Biblia tanácsa ez:

Rm 12,20

Azért, ha éhezik a te ellenséged, adj ennie; ha szomjuhozik, adj innia; mert ha ezt míveled, eleven szenet gyűjtesz az ő fejére.


Tudom, furán hangzik, de készségesen segíts neki, aztán meg csak nézd a fejét, meg hogy mennyire másképp fog hozzád állni, hogy restellni fogja magát az évek miatt, amikor ellenséges volt.

2018. szept. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

Azért most meglepődtem, hogy ennyi haragtartó meg "bosszúálló" ember van :O

Segíts a nyomorulton, ha már hozzád fordul, tényleg elkeseredett lehet. Vagy tényleg békülni akar. Mi jó az örök ellenségeskedésben?

2018. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

NE segíts rajta! Ettől csak azt fogja hinni, hogy lehet nyugodtan szemétláda veled továbbra is, te majd önzetlen felebaráti szeretetből továbbra is segíteni fogsz neki!

Mutasd meg neki hogy veled NEM packázhat!

Röhögd ki, alázd meg, aztán hajtsd el a jó fenébe!!!

2018. szept. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem pedig egy próbát megér! Ha továbbra is undok lesz, még mindig megszakíthatod vele a kapcsolatot vagy legalábbis eltávolodhatsz tőle, vagy ilyesmi...

Sosem tudhatod, hogy Neked mikor lesz szükséged valamire.

Persze, lehet mondani, hogy tőle nem kell, de sosem tudhatod biztosra...

Pl. nekem volt egy exem, aki ugyan nem bánt túl jól velem, de én meg nagyon megbántottam. És nocsak, olyan helyzetbe kerültem, hogy rá voltam utalva a segítségére... Mert olyan pozícióba került, hogy kommunikálnom kellett vele és "szívességeket" tennie pozíciójából kifolyólag. És bár évekig nem nagyon szólt hozzám, a végére eléggé megenyhült. Úgy ráadásul sokkal kevésbé volt kellemetlen érzés a társasága.

Szóval javasolom, hogy a rokonon is segíts, ha lehetőséged van rá.

2018. szept. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok bosszúálló, se gonosz, de akkora bajban voltam, hogy hajszálnyira az öngyilkosságtól.

Nem viccelek!

Nem segített, az is segítség lett volna, ha megvetegeti a vállamat, és annyit mond: "Kitartást, hidd el, lesz jobb!" és ennyit se, kinevetett, amikor sírtam.

EZT bocsássam meg???????

Soha!

Nem is tudnám, és nem is akarom.

2018. szept. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!