Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha rokon kér valamit, de...

Ha rokon kér valamit, de előtte évekig nyíltan ellenséges volt, mit tesztek?

Figyelt kérdés

Unokatestvérről van szó (nő az illető). Évekig nyílt színene ellenséges volt velem. Hátam mögött is, de szemben is nyíltan kimutatta. (Nem titok, kb. 8 évig ment így). Én igyekeztem kikerülni a látóteréből.

Most viszont az van, hogy kellene neki a segítségem. És bevallom, nem halnék bele, de egyszerűen nincs bennem semmi őszinte segítő szándék. Kis energiaráfordítással meg tudnám tenni, de nem akarom, mert túllépett az elmúlt években egy határon.

Célozgat, de úgy csináltam, mintha nem érteném. Utána nyíltan is megkért (pofátlanul emailben).

Ilyenkor hogy reagálnátok le?

Megmondanátok, hogy bocs, nem, mégpedig a múltbeli dolgok miatt?

Vagy pedig azt mondanátok, persze, igyekszem segíteni, közben letojnátok?



2018. szept. 13. 19:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
69%

10-es, marha okos választ adtál a kérdezőnek.

El ne durranjon a fejed a sok észtől.

2018. szept. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
88%
Jól kiosztanám, és elküldeném a 3,14csába.
2018. szept. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
98%

Én nem segítenék!

És lesz.arom, hogy milyen átkot vonok a fejemre ezzel!

Testvérem úgy tett alám egész életemben, mint a legrosszabb ellenség.

Az elmúlt másfél évben kijutott neki, és nem sajnáltam egy cseppet sem.

Megmondom miért: mert amikor minden összecsapott a fejem fölött, és segítségre lett volna szükségem, tényleg bajban voltam, röhögve azt mondta "Úszol vagy elsüllyedsz!"

Ezt soha nem bocsátom meg és soha nem fogok neki segíteni, amíg élünk.

2018. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom elképzelni, hogy egy rokon ellenséges legyen velem 8 évig. Egyszer legyen velem, na jó kétszer, mert hátha félre értettem valamit, de hogy 8 évig tartsam a kapcsolatot valakivel, aki csak sérteget, vagy lehúz, vagy meg mondja mit csináljak úgyhogy ne küldjem el az anyjába, és ne szakítsak vele minden kapcsolatot, azt nem tudom elképzelni.
2018. szept. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Metionin ***** válasza:
81%
Én kb. a rokonaim 99%-ával nem beszélek mert a legtöbb csak azt várja hogy valami rossz történjen velem. Ha most valamelyik random megkeresne hogy segítsek, kb. képen röhögném és elküldeném az anyjába. Tuti hogy egyszer segítenék és utána loholna mind a nyakamban hogy jaj ha x-nek segítettem akkor neki is, pedig számító pletykás gyökér az összes. Na tőlem felfordulhatnak :D
2018. szept. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
62%
Én is úgy tennék, mint sokan mások, hogy nem írnék neki, sőt még meg is szakítottam volna vele már régen a kapcsolatot. De ha meg is tenném, hogy írnék neki. akkor úgy lenne, hogy raboljam vele az idejét. Számítottál arra, hogy normálisabb lesz. Most ő számíthatna arra, hogy segíts neki.
2018. szept. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
7%
A másiktól szívességet kérni lehet a közeledés jele is. Ha számomra nem túlmegterhelő, biztosan megragadnám az alkalmat, és segítenék. Nem szeretek senkivel sem rosszba lenni, nekem az szinte szétrágja a lelkem. Csak remélem, hogy nem kölcsönről van szó, mert az necces lehet. Komoly összeget csak papírozással, megegyezéssel adnék.
2018. szept. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
93%
Simán elutasítanám, magyarázkodás nélkül. A rokonság nem jogosít fel extra szolgáltatásokra, ellenséges viselkedés esetén pláne nem.
2018. szept. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
42%

Ha nyíltan unszizott veled, akkor semmilyen etika vagy erkölcsi kötelezettség nem mondaná, hogy tegyél érte bármit is.


Ha van akkora intelligenciája, hogy ért belőle, akkor esetleg megteheted neki úgy, hogy lássa, emberségben nem álltok egy szinten, bár kétlem hogy az ilyen finom gesztusokból bármit is megértene.

2018. szept. 14. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
14%

Segítenék, főleg ha nem nagy erőfeszítésembe kerül.

Lehet, nem is számíthat másra. Ez persze az ő baja, de nem sérülsz Te sem, ha megteszed.

Nehéz túllépni a sérelmeken, tudom. Foglalkoztat a gondolat, egyébként nem írtad volna ki.

Nyugodtabb leszel, ha megteszed. Talán nem is miatta, saját magad miatt.

2018. szept. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!