Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet kezelni egy...

Hogyan lehet kezelni egy ilyen sógornőt?

Figyelt kérdés

A sógornőm mióta megtudta, hogy gyermeket várok teljesen ellenséges lett velem.

Előtte is voltak kissebb megnyilvánulásai de most kiéleződött a helyzet.

Amennyire tudom próbálom kerülni őt. De vasárnaponként anyósomèknàl mindig találkozunk.

Nem tudom, hogy kezeljem őt.


2018. okt. 4. 14:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%
Először megpróbálnám megtudni, mi baja velem. Utána pedig, vagy ha nem derül ki, akkor tényleg nyíltan rá kell kérdezni ott mindenki előtt. Anyósék egyébként nem vesznek észre semmit? Nem szólnak semmit? Mert ha neked anyóssal jó a kapcsolatod, akkor érthetetlen, hogy ezt miért hagyja szó nélkül ő is.
2018. okt. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy ők sikertelenül próbálkoztak a baba projekttel, esetleg nem is lehet gyerekük, csak nem reklámozzák a gondjukat?
2018. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Udvariasan és távolságtartással kezeld. Ne avasd be a dolgaitokba, ne adj tmadási felületet, légy udvarias, és és tudja, hogy nem illetékes a ti dolgaitokban. Ennyi.
2018. okt. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
42%
#10 Ez aztán a felnőtt viselkedés. Idegrohamokat kapsz, meg kijelented, hogy utálod a férjed testvérét... anyósod se százas, hogy ezek után megengedi, hogy átlépd a háza küszöbét.
2018. okt. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%
Te pontosan miért is mész oda? Gondolom ők is örülnének hogyha nem mennél. Felesleges ezen szenvedni. Nem kötelező náluk enni. Azt a fél órát kibírod a pasi nélkül. Konfliktushoz két ember kell, te mész oda direkt. Ha mégis találkoztok akkor nem kell reagálni.
2018. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
94%

Hát, ez elég ismerős szituáció. A gyerek születése után meg rosszabb lett. Igaz, neki párkapcsolati szempontból romokban hevert az élete. Most már több mint egy éve van stabil kapcsolata és normálisabb. Barátságos most köztünk a viszony, de belül készen állok arra, hogy bármikor elromolhat, ha olyan fordulatot vesz az élete - például hiába próbálkozik, nem jön a gyerek.

Pár hisztit és jelenetet levágott, mire egyszer megmondtam, hogy én ezt nem tudom elviselni (akkor egyetlen egyszer fajt a hasam a terhességem alatt), és ha meg egy ilyen jelenet lesz legközelebb, azonnal felállok és elmegyek. A férjemnek is megmondtam. Ettől kezdve volt, hogy néma csendben ültünk a szobában, de nem törődtek vele.

2018. okt. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem törődtem
2018. okt. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Itt a sógornőm a férjem öccsének az èlettársa.

Náluk elég hamar jött a baba.

Mintha úgy venném észre, hogy zavarja az hogy lesz még egy unoka.

Anyósomhoz többször is megyünk, de neki az élete a család a vasárnap neki egy kvázi szent dolog. Persze van olyan, hogy más programunk van és amiatt nem megyünk. De ilyenkor ott van az egész család, szeretem őket és egy személy miatt nem szeretném ezt.

Akkor a legjobb lesz ha félre hívom és megkérdezem tőle mi a problémája.

2018. okt. 5. 06:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!