Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális dolog ilyenen "megsér...

Normális dolog ilyenen "megsértődni"?

Figyelt kérdés

A szüleim nem kedvelik a sógoromat, ami érhető, mert a sógorom egy erőszakos,bunkó izomagy.

Viszont alapvetően tűrhető, tud értelmes is lenni, de nagyon hamar felkapja a vizet már attól ha csúnyán néznek rá.


Úgy volt,hogy ma nálunk ebédelnek, de anyukámat munkahelyi baleset érte pénteken, így nem tudott főzni.

Ezért elmentünk egy helyi önkiszolgálóhoz hasonlítható étterembe, csak annyi,hogy ott 8-10 alkalmazott egy üvegpult mögül adja amit kér az ember, lehet elvitelre és ott fogyasztásra is kérni.

Mi elvitelre kértük mert a sógoromnak nem volt elég elit a hely (...)

Be sem jött arra hivatkozva,hogy olyan nagy a sor,hogy csak felidegesíti magát (ezt tartottuk mi is a lehető legjobb döntésnek)

Rengetegen voltak, úgy 10-20 perc várakozás után pont sorra kerültünk amikor a sógorom megunta a várakozást, és bejött.

A pultban minket kiszolgáló hölgy elképesztő módon bunkó volt, engem megdöbbentett,hogy milyen alpári módon beszél a szüleimmel, ők viszont nem szóltak.

A sógorom is odalépett, és elkezdte mondani,hogy ő mit kér, de vele is tapló volt a hölgy.

A sógoromnak ez felhívás volt keringőre, a hatalmas tömeg ellenére rendkívül alpári, és mocskos módon becsmérelte a nőt, és ráparancsolt,hogy viselkedjen normálisan.

Persze olyan stílusban és olyan hangerőn, hogy megállt a levegő, mindenki minket nézett, a nővérem elhívta a sógoromat, ekkor mindenki ismét a maga dolgával foglalkozott.

A saját szememmel láttam amint az egyik nekünk készülő tálba ez a nő beleköpött egyet.Bár próbált elfordulni, de a sógorom is látta amikor már épp távozófélben volt.

Erre rögtön fújtatva jött vissza,hogy mit csinálsz te mocskos riherongy stb..(felesleges leírnom úgyis csak ki kéne csillagozni)

Úgy őrjöngött,hogy már távolodtak is el az emberek, és közben azzal fenyegette a nőt(!), hogy kiszedlek a pult mögül és a fogaidat fogod beleköpködni a tálba, meg hogy így szétverem a fejed úgy szétverlek.

Az üzletvezető hamar csillapította a kedélyeket, nagyon korrekt volt.A nő letagadta,hogy beleköpött, de látszott a tálban, és én is tisztán láttam amikor történt.


Erre és a jövő évre korlátlan ingyen fogyasztást kaptunk erre a helyre.(persze kérdés,hogy élünk e vele)

Továbbá a főnök azt mondta,hogy most azonnal kirúgja a nőt, amire az elkezdett sírni,hogy sajnálja az egészet, feszült volt családi problémák miatt, és hogy egyedül neveli a három gyerekét, nem akarja,hogy kirúgják. (vidéken lakunk, itt nem olyan könnyű munkát szerezni)

Már a kirúgás felmerülése előtt is bocsánatot kért, ami őszintének tűnt.

A szüleim ezt hallva kérték a főnököt,hogy ne rúgja ki, ők nem haragszanak, a sógorom meg rögtön jött,hogy micsoda, dehogynem mert akkor ő tovább viszi az ügyet, mert hogy ő befolyásos ember, és meg lesz a híre a helynek.Ezt pedig el is hitte a főnök, és mondta,hogy ő is úgy gondolja,hogy ezután nincs második esély. (a sógorom nem befolyásos ember, csak összelopta a pénzét és azt HISZI hogy ő valaki)


Ebéd nem lett végül, mert a szüleim összevesztek a sógorommal, hogy szégyellheti magát a viselkedése miatt, anyukám azt mondta,hogy ennyire kellemetlenül még sosem érezte magát, ő lett megalázva ezzel a műsorral amit a sógorom csinált.

A sógorom meg szintén felháborodott ezen,hogy ő nem tűri el,hogy kutyának nézzék, meg hogy köpködjenek a kajájába, és most ezen összevesztek, pont amikor már kezdett tűrhető lenni a viszony.

Persze ennél sokkal tartalmasabb, és több dologra kitérő vita volt.


Valahol sógoromnak, tényleg gáz volt a stílus, ahogy mindenki minket nézett, ahogy beszélt, de ha a szüleim látták is volna a köpést, akkor sem szólnak, ők annyiban hagyták volna az egészet.Mint minden hasonló esetben.

A kérdésem,hogy ti,hogy látjátok ezt az egészet?Normális ezen összeveszni, mikor gyakorlatilag mi voltunk az "áldozatok"?


2018. okt. 22. 14:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%
Én a sógorodnak adok igazat, én is kirúgattam volna azt a nőt, sőt elintézném hogy híre menjen a köpködésének és többé ne kapjon állást mint felszolgáló. Undorító alja népség lehet a nő.
2018. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%
Én is biztos kiosztottam volna a kis macát, ha beleköpött volna a tálba. Nem elég, hogy tapló, ha rászólnak,mèg köpköd is. Hát köpködje az ilyen az anyját.
2018. okt. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
6%
kérdező, tegnap nem ettetek? VAgy tegnap tudott főzni anyu?
2018. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Érdekes reakciók.

A sógorom valójában ennél is rosszabb ember, bár most én is úgy gondolom,hogy igaza volt.

Nőket nem ver meg, csak velük is alpári, tapló módon beszél, néha a nővéremmel is.

Egyébként több alkalommal is védett már meg nőket, úgy tudom,hogy az apja verte az anyját, és nem mondom,hogy jól ismerem, de ha bármi jót kéne mondanom róla talán ez az egy lenne az, hogy nem üt meg nőt.Ezt hangoztatta is, nekem jó a kapcsolatom a nővéremmel, mindent megbeszélünk, eddig nem ütötte meg őt.


Azt meg nem értem,hogy valaki miért akad el,hogy hol eszünk és mit.Talán nem kellett volna megmagyaráznom,hogy miért voltunk az önkiszolgálóban, de azt gondoltam,hogy ha nem írom meg a miértjét, akkor az lesz a felháborodás tárgya,hogy milyen jól megy.

(mert olvastam itt pár kérdést, és feltűnt,hogy fűbe-fába belekötnek)

Egyébként tudunk főzni, csak nem biztos,hogy a bonyolultabb kaják is jók lesznek, és igen amióta anyukám nem főz azóta vagy rendelünk, vagy egyszerűbb ebédeket dobunk össze.

Ezt a napot egy nagyobb, családi közös ebédnek szántuk, nem akartunk sótlan, vagy túlsózott egyszóval szar ebédet enni.


Köszönöm a korrekt válaszokat, akinek járt azt felpontoztam!

2018. okt. 22. 16:00
 15/16 anonim válasza:
35%

Ne vedd a szívedre, ha belédkötnek vagy félreértenek. Nincs semmi okod magyarázkodni, semmi értelme, csak pazarolnád rá az energiádat.

Megbocsátás, elfogadás, türelem. Légy hozzá(sógorodhoz) őszinte, de NE a haragodat(vagy más rossz érzésedet) oszd meg vele, mert csak erősíted a negatív tulajdonságait. Szeretettel közelíts, és próbáld a pozitívumait erősíteni, hátha egy idő után átbillen a negatívsága pozitívba. Beszélgessetek őszintén, ismerd meg, hátha pozitívabban állsz hozzá. Mert nem őt kell számkivetettként furcsának nyilvánítani, hanem megérteni mit miért tesz, a helyébe képzeled magad és elgondolod te hogyan beszélnéd le magad erről.

De tényleg ennyire érdekel téged, mit gondolnak mások? Ha néznek, megfagy a levegő.. az nem a te gondod, azt nekik kell feldolgozniuk. Tedd azt amit gondolod, hogy tenned kell, mintha nem lennének korlátok. Ne helyezz ekkora súlyt az emberek véleményére. Ne maradj ennek a korlátain belül. Légy szabad pillangó.

A sógorodnak nincsen a fején a társadalom elvárása. Ő szabad. És ha azzal próbálod meggyőzni, hogy "ez nem normális, te nem vagy normális", "senki sem tenné ezt" azzal csak azt erősíted benne, hogy menyire különleges. Ne próbálj nyomást gyakorolni rá, az ellenkezőjét éred el. Tudsz tőle szabadságot tanulni, ő tud tőled kedvességet és jóindulatot. Szóval azt ajánlom beszélgessetek.

A legjobbakat kívánom!

2018. okt. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
73%
Lehet akármilyen a sógorod, most ez teljesen mindegy, ugyanis neki volt igaza. Nem kell ahhoz pénzlopkodós izomagynak lenni, hogy valaki ne tűrje ha beleköpnek a kajájába.
2018. okt. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!