Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy nem mindenki bírja a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Van egy ovis gyerek a családban. Én nem szeretem a gyerekeket, nem tartom őket se viccesnek se aranyosnak és nem tudok és nem is akarok velük mit kezdeni. Kisebb korában sem foglalkoztam vele, hiába tukmálták... én nem fogok se gügyögni, se ringatni, se fürdetni, se játszani, nekem ez nem megy. Viszont akkor még kicsi volt és most már rosszabb, mert már futkorászik össze-vissza, hangoskodik, csapkod, ugrál, kiabál és én ezt egyszerűen nem tudom elviselni. A család többi tagja persze, imádja és el vannak olvadva tőle, imádják, hogy milyen aranyos, vicces, ügyes, szép stb., emiatt mindig jönnek látogatóba is. Én ilyenkor inkább elvonulok, mert már 10 perc után fáj tőle a fejem és idegesít. Viszont utána mindig én vagyok a bunkó, a gonosz, a szívtelen, stb., hogy miért nem vagyok képes legalább ottmaradni vele.
2018. dec. 26. 17:58
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
88%
A legtöbb ember sajnos nem tudja felfogni, hogy valaki nem szereti a gyerekeket és nem tud velük mit kezdeni. Én is olyan vagyok, mint te és sose értik meg. Szerintem annyit tudsz tenni, hogy amíg nagyon muszáj, fogcsikorgatva kibírod, aztán amint lehet, ”elmenekülsz”.
2018. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező!


Valszeg téged sem bír mindenki, aztán mégis elviselnek....


Na, hát te is alkalmazkodj picit és embereld meg magad különben az lesz a vége, hogy tök egyedül maradsz!

2018. dec. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
86%
#12 ne oszd az észt, ami nincs!
2018. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
14%

Egyébként arra is gondolhatnál, kedves kérdező, hogy egyszer te is voltál gyerek és neked milyen xarul esne egy ilyen utálatos rokon, aki ennyire nem bír, szóval egy kis empátia nem ártana és mivel te vagy a felnőtt, így neked kellene példát mutatni...!


Nem könnyű a gyerekekkel, de azért próbáld megkeresni a pozitívumokat vagy játszani valamit közösen, vagy énekelj neki, ha kiabál. :)

2018. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
12%
13-as, te meg ne személyeskedj, ha kifogytál az észérvekből! :D
2018. dec. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
3%
Fura vagy :(
2018. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
13%

Amúgy mégis mit várt a kedves kérdező, amikor a szeretet ünnepén kiírt egy ilyen kérdést?!


Elképesztő és elszomorító, hogy mennyi szívtelen ember van manapság! :(


Nem kell szeretni a gyerekeket, de azért lehet emberi módon viselkedni és kibírni azt a kis időt, amíg esetleg rád bízzák!

2018. dec. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem pszichológusra lenne szüksége a kérdezőnek, mert valamilyen súlyos trauma érhette, ami miatt ennyi gyűlölet emészti a lelkét....
2018. dec. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
26%
Jaaa a szeretet ünnepén bűn egy ilyen kérdést kiírni de tüntetni, meg rongálni meg Pesten őrjöngeni nem az nem? Értem.
2018. dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
93%
Azért ebbe a gyereknemszeretésbe jócskán közrejátszik az ahogy ma a szülők hagyják létezni a saját gyermekeiket. A vég nélküli ordítva rohangálás, torkuk szakadtából visítva játszás az egy alap, ezen a szülőnek nevezett egyének semmi korrigálni, nevelni valót nem látnak. Egy-két generációval ezelőtt a gyerekeknek igenis normális módon kellett tudniuk otthon is és vendégségben valamint nyilvános helyen is megnyilvánulni, a gyerekség nem volt egyenlő a totális kontrollvesztett vergődéssel. Én nem a gyerekeket hibáztatom, a mai szülők generációja sikerült félre valamiért.
2018. dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!