Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy nem mindenki bírja a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Van egy ovis gyerek a családban. Én nem szeretem a gyerekeket, nem tartom őket se viccesnek se aranyosnak és nem tudok és nem is akarok velük mit kezdeni. Kisebb korában sem foglalkoztam vele, hiába tukmálták... én nem fogok se gügyögni, se ringatni, se fürdetni, se játszani, nekem ez nem megy. Viszont akkor még kicsi volt és most már rosszabb, mert már futkorászik össze-vissza, hangoskodik, csapkod, ugrál, kiabál és én ezt egyszerűen nem tudom elviselni. A család többi tagja persze, imádja és el vannak olvadva tőle, imádják, hogy milyen aranyos, vicces, ügyes, szép stb., emiatt mindig jönnek látogatóba is. Én ilyenkor inkább elvonulok, mert már 10 perc után fáj tőle a fejem és idegesít. Viszont utána mindig én vagyok a bunkó, a gonosz, a szívtelen, stb., hogy miért nem vagyok képes legalább ottmaradni vele.
2018. dec. 26. 17:58
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj a gyerekekkel, hogy nem szabad rájuk szólni. Ha egy felnőtt rokon szól be, csapkod, üvölt, lehet szólni, hogy most akkor vagy viselkedik, vagy lelépek. De egy gyereknek ilyet nem mondhatsz, mert egyrészt a torkodnak ugranak, hogy hogyan merészelsz a Szent Gyermekkel így beszélni, másrészt a kis görcs csak vigyorog, mert a szülei nem nevelik következetesen.


Engem nem kell elviselni, nem erőszakolom senkire a társaságomat. Ha valaki nem akar látni, mondja meg. Inkább ez, mint a képmutatás.

2018. dec. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Én 20 éves vagyok, szóval egy jó 10 évig még biztosan nem lenne gyerekem amúgy sem, viszont lehetséges (és elég valószínűnek tartom), hogy nem is lesz, mert én egyszerűen nem szeretem a gyerekeket. Alapjáraton nem utálom őket, nem gyűlölöm őket és nincsen velük semmi bajom, de nem is szeretem őket. Amíg valaki könnyekel csordult szemekkel ölelgeti, puszilgatja még az idegen gyerekeket is, addig engem abszolút hidegen hagynak és semmilyen érzést nem váltanak ki belőle. Szerintem nem cukik, nem aranyosak, nem tündériek, nem viccesek stb., ez van.


Egy távolabbi rokon gyerekéről van szó. Mikor kicsi volt, akkor állandóan hozták, hogy vegyem fel, fürdessem meg, ringassam stb., de mindet elutasítottam, mert semmi kedvem nincsen hozzá és nem is érzem úgy, hogy nekem kellene fürdetnem másnak a gyerekét... Most viszont már nem is a tukmáló rokonokkal van a bajom, hanem a gyerekkel. Ugrál, ordibál, visít, szaladgál, csapkod stb., ami szerintem eszméletlenül idegesítő... Ha leülne és csendben eljátszana valamivel vagy mit tudjam én és engem békénhagyna, akkor nem lenne vele semmi bajom, de agyvérzést tudnék kapni attól, amit leművel. Engem egyszerűen idegesít, nekem ehhez nincsen türelmem. Emiatt sokszor oda sem megyek vagy elvonulok, mert tudom, hogy úgyis arról fog szólni a családi találkozó, hogy egy büdös szót nem lehet beszélni senkivel, mert a gyerek cirkuszolását kell nézni, hallgatni. A többieknek ez tetszik, nem értem, hogy mégis miért...de nekik tetszik és én ezt elfogadom, az ő dolguk, viszont hadd döntsem már el, hogy én kíváncsi vagyok-e erre az idegtépő műsorra vagy sem. Ennek ellenére, ha nem vagyok ott és nem bólogatok, kacagok vigyorogva azon, ahogyan a kölyök nyúzza a kutyát, tépkedi az újságpapírt, dobálja a játékait vagy csak szimplán visítozva rohangál, mint valami elmebeteg, akkor én el vagyok horva mindenféle hülyének meg gonosz, szívtelen dögnek. Engem ez zavar.

2018. dec. 27. 00:55
 33/40 A kérdező kommentje:
Másrészt pedig az teljesen más, hogy valakit nem kedvelek a családtagon belül vagy valaki pl. engem nem kedvel. Én ugyanis ezt megérzem és megértem, így ennek tekintetében nem is fogok belemászni az illető ölébe és beleordítani a fülébe... Ugyanígy én sem keresem a másik társaságát, ha nem kedvelem. Viszont a gyerek még nem így működik, ő ezeket még nem érti. Ezért nem ő a hibás, persze, viszont nekem legyen már meg a lehetőségem, hogy eldöntsem, hogy szeretnék-e egy légtérben maradni vele vagy sem.
2018. dec. 27. 00:57
 34/40 anonim ***** válasza:
97%

Én megértelek. Rengeteg elkényeztetett, neveletlen, viselkedni nem tudó hülyegyerek van.

Én sem bírom ezeket, pedig 2 gyerekes anyuka vagyok.

Azt pedig végképp nem értem miért a kamasz rokonnak kellett volna fürdetni, ringatni egy kisbabát? Az esti fürdetés a nap egyik fenypintja, intim, bensőséges dolig, ami anyára és apára tartozik.

2018. dec. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
*fénypontja *dolog
2018. dec. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem sem gond, ha nem kedveled a gyerekeket, vagy ha idegesít konkrétan ez a gyerek, főleg, ha így viselkedik, és még adják is alá a lovat a többiek. Arra azért figyelj, hogy ne látszódjon nagyon rajtad, pl mondd inkább, hogy segítesz elpakolni vagy elmosogatni a házigazdának, vagy vonulj félre egy rokonnal beszélgetni, azt simán mondhatod, hogy “megkérdeztem Manci nénit, hogy van”. Szóval ne tűnj antiszociálisnak. :) (egyébként anya vagyok, szóval nem utálom a gyerekeket).
2018. dec. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
91%

24 vagyok, nincs gyerekem. A munkatársaim mindig azzal jönnek, hogy "ooohhh mikor lesz már babátok?"

"Nem akarsz gyereket?" - úgy néznek, mint egy földönkívülire-

"Úgyis meggondolod magad./gyerek nélkül nem lehet élni/ kell a gyerek "

Kell a ráknak. Semmi kedvem elbszni az életemet.

2018. dec. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van és soha, de soha nem mondtam senkinek, hogy fogja meg. Aki akarta, ugyis elkeri. Pont így lehet megutáltatni a gyerekeket.

Én magam sem szeretem más gyerekét fogni vagy gondozni.

Az is tény, hogy az ovis kor nem egyszerű. Amit leírtál, hogy miket csinál az életkori sajátosság. Mint a tiniknél a lázadás és duzzogás. 😊


Ez most saját példa lesz. Amikor rokonoknál vagyunk, ugyanúgy rászólok a gyerekre, ha idegesítő. Én minden nap 24 órában az ovis gyerekem "őrjöngését" hallgatom.

A rokonok heti\havi 1x látják és azt tapasztalom, hogy sokszor direkt produkáltatják. Ha szólok, akkor kioktatnak, hogy hagyjam, őket nem zavarja, csak gyerek stb.

A gyerek meg élvezi a figyelmet és, hogy azt csinálhat amit akar.

Itt szoktam még 10 percet adni, aztán készülődés és indulás haza.

Szóval nem mindig a szülő nem nevel és ezzel egy kicsit a védeni próbálom az "idegesítő, neveletlen" ovisokat is.

2018. dec. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
84%

óó engem így üldöztek el a sógor gyerekétől. Tudni kell hogy folyton megvagyok fázva stb. (fogékony vagyok rá) és ezért nem vettem a kezembe az ÚJSZÜLÖTT kisbabát, mert nem akartam fertőzni. Erre ők hüldezetek, hogy nem szeretem? pfff idegesítő. Ha viszont megfogtam akkor jött, hogy "óóóóó végre megfogtad Gyurikát", marha idegesítőek voltak a szülők. A gyerek amúgy cuki,csak visító energiabomba az is. 2 évesen trambulint kapott most 4 évesen tabletet. Az a gyerek is ellesz kapatva. Az a szerencse hogy a pici alapból jó természetű...

Ja ha vettem ajándékot azzal viccelődtek, ruhánál, hogy biztos bárányhimlős, ez így nem jó, az úgy hangos.


A pontot azt tette be(és innentől nem igyekeztem feléjük), hogy ne mondjam azt hogy a Mikulás hozta az ajándékot, mert ők nem fogják ezt hazudni a gyereküknek !!! Azóta anyuka szerintem meg lett lincselve az oviban, mert most már létezik a Mikulás és a Húsvéti nyuszi:D

2018. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
77%
Itt nem a kérdezőnek, hanem néhány válaszolónak van szüksége pszichológusra.
2018. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!