Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ezek után hogy viszonyulnátok...

Ezek után hogy viszonyulnátok az ajándekozáshoz?

Figyelt kérdés

Férjem testvérééknek 3 éves a kisfia,mi vagyunk a keresztszülei is. Születésétől fogva bármi ajándekot kapott az minőségi játék volt,legtöbbször 8-10ezer,de ha olyat láttunk meg vagy tudtuk hogy jo lenne volt drágabb is.

Most már nekünk is van egy kisfiunk,fél éves. Volt névnap karácsony mikulás. Pepcos és piacos 1-2ezres játékok és keresztgyerekre már nem jó és nem eladott ruhát kapott...(most vettként feltüntetve de hülye se vagyok látom hogy árulja csak nem vitték el).

Ha anyagilag rosszul állnának akkor szavam se lenne. De jobban keresnek mint mi,kocsijuk annyiba kerül mint nekünk a ház...Mi se élünk rosszul,megvesszük ami a gyereknek kell,de amikor a pepcos sz@r a gyerek kezét felsérti azért felcsesz.

De ha átterünk arra hogy mi is csak gagyit veszünk azzal nem a szülőkkel tolunk ki,a gyerek semmiről nem tehet. (felnőttek nem ajándékozzuk egymást)

Ti mit csinálnátok?


2019. jan. 12. 16:21
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
55%

Vegyél minőségi legót a magadénak eleve pocsék a kapcsolat de még cukrozzátok is a szart aztán pattogsz h csak ti adtok drágát 3 éve.. Nem kell adni,nálunk az Ajándék szeretetről szól nálatok a márkáról.. Gondolom a lényeget kihagytad h miért ilyen a kapcsolat. Amúgy ez tipikus új gazdag problémakör. :(

36N

2019. jan. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
44%
Úgy magyaráznám meg, hogy külön család vagyunk, és ne legyen követelőző sheggfej. Vagy adjon jó szívvel, vagy ne adjon semmit. De ne legyen számító.
2019. jan. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:

Anyagiasabbak,az tény. Sokmilliós esküvőjükre nem sajnáltuk az ajándékot pedig akkor még nem volt jó fizetésünk. Nekünk csak szűk család volt jelen,kaptunk egy nem túl drága tárgyi ajándékot,mondván nincs lagzi...szót nem szóltam.

Férjemet eddig én csitítottam hogy hagyja. Most a névnapi ajándék lett sok,ha nem figyelünk a gyerek lenyeli a letört éles darabot.Így csak megkarmolta a kezét.

Mi mindig néztük mi való a kisfiuknak,minek örülne,mi fejleszti stb. Visszafele ezt hiányolom

2019. jan. 12. 17:03
 14/64 anonim ***** válasza:
41%
Én is szoktam vásárolni a pepcoban, nem hinném, hogy sz ar csak mert olcsó. Amúgy attól, hogy nem vesznek drága cuccokat még szerethetik a babát. Amúgy is, nem hiszem, hogy a picinek számít az ár.
2019. jan. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 A kérdező kommentje:
Alapból nem rossz de nem is jó a kapcsolat, találkozunk havonta,beszélgetünk a semmiről kb.
2019. jan. 12. 17:06
 16/64 anonim ***** válasza:
38%

Semmi baj nincs pepcós cuccokkal, a drága gyerekjáték is lehet gagyi.

A gyerekednek meg neked kell elmagyarázni, hogy az, hogy unokatesó mit kap a szüleitől, ahhoz neki semmi köze, hiszen ő nem a ti gyereketek. Elég szomorú, ha pár éves kisgyerekként ezt kell méregetni.

2019. jan. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
81%

Ti estetek túlzásba. Kérték ők, hogy 8-10e Ft-os, vagy még drágább dolgokat vegyetek a gyereküknek?

Igaz, nálunk a felnőttek is kapnak ajándékot, de soha nem ekkora értékben veszünk a testvérem ill. feleségem testvére gyerekeinek, ill. a mi gyerekeink sem hiszem, hogy ekkora értékben kapnának.

Az esküvőjüknél is azt írtad, sokat adtatok, .... de várták ezt tőletek?

Szerintem nagyon jó, hogy ők nem szálltak bele ebbe a rongyrázós ajándékozásba. Legalább ezután ti is takarékra teszitek magatokat, és több marad másra.

2019. jan. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
24%
Anyagiasabbak,az tény.. Nem ő irt ki kérdést h nem kap méregdrága ajándékot. Te se vagy különb
2019. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
26%

Okosan csessz ki a szülőkkel, pl csak zenélő ajándékot vegyél.

Vagy lehet eddig is ezt csináltad, hogy olyat adtál aminek a gyerek örülne, de azt nem nézted, hogy a szülő hogy áll hozzá. Széthagyott játékra (pl legóra) ugyan olyan rossz rá lépni akkor is ha drága vagy akkor is ha olcsó. Ők már lehet jobban tudják mi kell egy gyereknek és mi nem megy majd az idegeitekre és ennek fényébe vesznek bármit is.

Showder club-ban mondták talán, hogy zenélő játékot csak az ellenségnek.

(Amúgy egy ukrán árús mondta nekem egyszer és nagy igazság van benne:

"Nem a minőséget veszed meg, hanem csak a márkát. Az olcsóbb kategóriás nem biztos, hogy rosszabb, csak azért mert olcsó."

Rengeteg cuccra igaz, hogy egy drágább márkás holmi nem olyan tartós vagy nem olyan jó mint egy olcsóbb.

Az meg ha kikezdi a gyereked kezét, azt szerintem a gyártónál kellene le rendezni, mert ilyen terméket nem gyárhatnának ami sérülést okoz rendeltetés szerű használat közben. Vagy selejtes volt a termék, de ebben az esetben is jelezném és nem a rokont hibáztatnám. Azzal egyet értek a többiekkel, hogy nem azért veszek bárkinek valamit, mert viszonzást várok, az ajándék nem erről szól. )

2019. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:

Ajándékvasarlás előtt szoktunk kérdezni mivel jatszik,milye van milyen nincs,azert ilyenkor már megy a bölcsödében az Ádámkának x játéka van nekem is olyan kell dolog. 2-3ezerért nem veszel értelmes legót vagy kedvenc mesehősös akármiket vagy pl első karácsonyra tanulóasztalt mert azt szerettek volna neki.


De hogy ne csak pénz része.

Első mikulasra mikulásra az ő akkor 7 hónaposuknak plüssmikulást tettünk a csomagba banánt és gyümölcspürét amit tudtam hogy odaad neki. Ők hoztak egy előre elkészített bolti csomagot ami kb a bevonómassza kategória csoki...

2019. jan. 12. 17:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!