Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ezek után hogy viszonyulnátok...

Ezek után hogy viszonyulnátok az ajándekozáshoz?

Figyelt kérdés

Férjem testvérééknek 3 éves a kisfia,mi vagyunk a keresztszülei is. Születésétől fogva bármi ajándekot kapott az minőségi játék volt,legtöbbször 8-10ezer,de ha olyat láttunk meg vagy tudtuk hogy jo lenne volt drágabb is.

Most már nekünk is van egy kisfiunk,fél éves. Volt névnap karácsony mikulás. Pepcos és piacos 1-2ezres játékok és keresztgyerekre már nem jó és nem eladott ruhát kapott...(most vettként feltüntetve de hülye se vagyok látom hogy árulja csak nem vitték el).

Ha anyagilag rosszul állnának akkor szavam se lenne. De jobban keresnek mint mi,kocsijuk annyiba kerül mint nekünk a ház...Mi se élünk rosszul,megvesszük ami a gyereknek kell,de amikor a pepcos sz@r a gyerek kezét felsérti azért felcsesz.

De ha átterünk arra hogy mi is csak gagyit veszünk azzal nem a szülőkkel tolunk ki,a gyerek semmiről nem tehet. (felnőttek nem ajándékozzuk egymást)

Ti mit csinálnátok?


2019. jan. 12. 16:21
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
100%

Gyűrű,azt hittem, csak nálunk ez a szitu. Szintúgy időt,energiát fektettünk az elmúlt 4 évbe abba,hogy a párom keresztlánya azt kapja, aminek örül. Viszont a mi kisfiùnk ajándékain kb azt lehet érezni,hogy "jó lesz ez neki".

Így megbeszéltük a párommal,hogy ezentúl nem spilázzuk túl a dolgokat, bemegyünk a Tescoba, es ami"lányos" azt megvesszük. Aztán vagy tetszik a kislànynak, vagy nem. Mi így oldjuk meg az ajándékozást.

2019. jan. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyunk, keresztfiúnknak kezdettől fogva drága ajándékot vettünk, amit az anyja mondott most már amit a gyerek kér vágyik rá 4.5 éves.

Idén volt az első karácsony a fiúnkkal 11 hónapos és hoztak neki tesómék egy csomag pepcos fürdő játékot és ennyi. De tőlünk 14000 ftos lego city repülőt kértek és lego ágyneműt. De hozzátették lehetet volna meglepi még mellé. Na itt fejeztem be ezt velük. A gyereküket szeretem de már ő is azt nézi mikor mit kap. A nagyszüleit megakarta verni mert könyvet vettek neki nem legot.

2019. jan. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
100%
Két utolsónak (és a kérdezőnek is): szerintem is, be kell ezt fejezni. Kolleganőm évekig (konkrétan az egyetem befejezéséig) csinálta ezt a keresztgyerekeivel. Két keresztgyereke van, tesók. És barátnőméknek is van két gyerekük. Totál "természetes" volt, hogy barátnőmék tabletekkel, laptopokkal, ékszerekkel, fényképezőgéppel, mobiltelefonokkal (nem egyszerre, de mikor mivel) állítottak oda karácsonykor. Az ő gyerekeik pedig kaptak egy tusfürdő+testápoló csomagot. És a kolleganőm EZT csinálta egészen addig, míg az egyetemen nem végeztek a keresztgyerekei. Akkor tett egy javaslatot a sógornőjééknek, hogy egymás gyerekének ajándékozásával már le kellene állni, hiszen már 24 évesek, dolgoznak. És még a sógornőék sértődtek meg, (innentől nem is hívták soha őket karácsonyozni sem.)
2019. jan. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:

Szerintem az a normális, ha hasonló értékben ajándékoznak vissza.


Nekem nincs gyerekem/keresztgyerekem.

Anyám rengeteget vigyázott avkeresztgyerekére, volt, hogy heteket nálunk volt nyáriszünetkor.

Mindig csinált vele programot, azt főzött neku amit szeretett.

A szülei az én keresztszülőim voltak. Amikor szülinapom volt vagy valami, akkor vettek olcsócukrot. 4 éves korom után meg semmi. Eljöttek hozzánk néha és cső.

Én nem nyaraltam náluk, nem vigyáztak rám 1x se.


Ez van.

2019. jan. 21. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!