Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak engem zavar, ha valaki...

Csak engem zavar, ha valaki úgy mutatkozik be, hogy Kovács Béláné, Tóth Vendelné vagy Ács Imréné?

Figyelt kérdés
Ebből csak azt tudom meg, hogy kinek a felesége. Viszont abból, hogy Kovács Béla, Tóth Vendel vagy Ács Imre nem derül ki, hogy kinek a férje.
2019. jan. 28. 21:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy szoktam, hogy Kovács Béláné Kati. Azért, ha az illető, akinek bemutatkoztam, mégsem szólíthat meg úgy, hogy Béláné 😀 tudja csak a keresztnevem.
2019. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha csak formális a viszony, pl ügyintézőt keresel, akkor nem gáz azt mondani, hogy Kis Gézánét keresed, ha pedig közelebbi a kapcsolat, baráti társaság mutatkozik be, akkor úgyis mondja a keresztnevét is.


Amúgy manapság már kb mindent lehet, felvehetik egymás nevét a házasok. Szóval a férfi is lehet Kiss Péter, vagy a felesége Nagy Éva, akkor Kiss-Nagy Péter, de akár Nagy Péter is.

2019. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem gyerekes dolog valakit a neve miatt elítélni, csúfolni. Ő így szerette volna felvenni a férje nevét, oké, az ő dolga, neki kell ezzel a névvel élni. A saját férjed nevét majd úgy viseled vagy nem viseled, ahogy te szeretnéd, mások döntéséhez viszont semmi közöd. Nyilván ha közeli viszony van két ember között, akkor nem azt fogja mondani, hogy "Kiss Sándorné vagyok", hanem azt, hogy "Kiss Sándorné Aranka vagyok". Ha nem mondja, akkor nem szeretné, hogy tudd a nevét vagy nem olyan a szituáció, hogy keresztnéven szólítsátok egymást. Ha szeretnéd tudni, hogy mi a keresztneve, akkor te is megkérdezheted a bemutatkozás után, hogy "hogy szólíthatom?".
2019. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
41%
Általában azokat zavarja mások házassági neve, akiket a kutya sem akar elvenni.
2019. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
59%
Engem is zavar kicsit, már nem az hogy valaki ilyen formátumban veszi fel a férje nevét (bár tény, hogy személy szerint én az életben nem venném fel így senki nevét..), de az hogy így is mutatkozik be, hogy pl Kiss Béláné és képtelen kibökni a keresztnevét, hogy meg is lehessen szólítani, az már inkább dühítő. És mégis hogy kell szólítani az ilyet?? Béla néni? Volt már h visszakérdeztem a 10. ilyen fajta bemutatkozás után, hogy és az a keresztneve hogy Béláné, így szólítsam a telefonbeszélgetés alatt végig..? Hát persze, hogy nem, még ő kérte ki magának, hogy ő amúgy Juliska. Csak akkor nem értem miért nem lehet így bemutatkozni, hogy a keresztnevedet is odamondod? Na mindegy is..
2019. jan. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
49%

Dehat nem "Kati" a keresztneve! Hanem "Béláné". Onnantól kezdve megszűnt Kati lenni, ő Béláné lett, hogy így felvette. Nem is értem miert szólítjak a leanykori keresztneven, hiszen az mar megszűnt!!


Amúgy feleség vagyok, de a saját nevemen. Sosem ertettem ezt a valtoztassuk meg a nevünket dolgot.. Nem akarok en nevvaltoztatast, jo az ahogy a szüleim elneveztek!


Egyszer bemutakoztak így nekem, hogy Béláné.. Meresztgettem is a szemem, meg vártam h akkor kibokje h szolithatom. Mivel nem hivatalos talalozo volt, hanem barati osszejovetel, ezert illett volna Belanenak elmondania a keresztnevet. Utana kiderult, hogy azert nem mondta mert buszke h feleseg, anya, haztartasbeli, siman szult, szoptat... Szoval minden olyan dologra, ami azert nem rajta mulik kizárólagosan, de azt hitte h o az atyauristen. :D Aztan meglepodott h en is ferjnel vagyok, ugye a nevem miatt nem jott ra. Utana Belanenak szolitottam. Nem szoktam bunko lenni, de annyira irritalt a butasaga.... Ahh nem is tudom miert irtam ezt ide le. :D Meg mindig a hatasa alatt vagyok. Az idosebb generacional nem zavar, plane ha elmondjak h lehet szólítani...

2019. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
79%
Igen. De én rögtön visszakérdezek, hogy és hogy szólíthatom? Már ha mondjuk nem az utcán futunk össze,és mutatják be az illem kedvéért, és már mennek is tovább. Akkor hagyom.
2019. jan. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!