Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a rokonokról, akik nagyon jól rudják, hogy nem fogyaszthatsz édességet/cukros dolgokat, mégis ilyen dolgokat ajándékoznak neked, és ezt ki is mondják?

Figyelt kérdés

Az összes családtagom nagyon jól tudja, hogy már évek óta nem fogyasztok csokoládét, cukros és szénhidrátban dús élelmiszereket.

Nem csupán kényeskedés, vagy ‘anorexia nervosa’ miatt: inzulinrezisztens vagyok.


Bár már rég nem vagyok gyerek, még mindig szokás nálunk, hogy húsvétkor, és egyéb ünnepekkor összegyűlünk a nagyszüleimnél.

20 éves fejjel már nem szorulok rá nyuszicsokik hegyeire, nem is várok ilyenkor semmilyen ajándékot, csak azt, hogy láthassam őket.

Erre kivétel nélkül az összes családtagom hozzám vágott egy ótvar nagy csokinyulat, meg rengeteg számomra káros dolgot.


Volt egy rokonom, aki konkrétan ezzel a szöveggel jött oda hozzám:

“Tudom, hogy te nem eszel ilyet, de azért tessék!” - és kiszúrta a szememet egy tábla Milka csokival.


Természetesen egy minimális mosoly sem volt az arcomon.

Nem fogom fel, miért nem tudják megérteni, hogy ez a fajta “ajándékozás” számomra egyáltalán nem öröm, és nem figyelmesség!

Nem is azért osztogatják ezeket, mert bármilyen szorosabb kapcsolatunk lenne egymással, hanem csak azért, mert ilyenkor adni “kell” valami olcsó, gagyi kis sz*rt a rokonoknak.

Tudom, hogy ez a legolcsóbb ajándék, amivel azt éreztetheti, hogy “na te marha, rád is gondolunk egyszer az évben”, de az embernek az esik jól, ha nem a személytelenségre, hanem a figyelmességre összpontosítanak.

Már annak is örültem volna, ha egy kis dekorációt, cukormentes dolgokat, vagy bármilyen NEM ehető dolgot adtak volna nekem.

Az étkezés egyébként is egy kényes téma számomra, és ezt nem hajlandók megérteni.


A családomban nem én vagyok az egyetlen, aki a cukorral küszködik. Ugyanebben a társaságban vannak már korosabb, kettes típusú cukorbeteg rokonaim is, akik sajnálatos módon nem igen törődnek a helyzetükkel, ők csodálkoznak rajta, hogy a látásuk, mozgásukat egyre nehézkesebb, -

és az én mentalitásomat és odafigyelésemet inkább kényeskedésnek, képmutatásnak veszik ahelyett, hogy tisztelnék bennem, hogy én képes vagyok még csírájában elfolytani a tényleges cukorbetegséget, és van a diétámhoz akaraterőm, önuralmam és kellő kreativitással is rendelkezem a saját magam által előállított ételeimhez.


Ti hogy reagálnárok ilyen helyzetben?

Hagynátok, hogy büntetlenül lenyomják a török tokon ezt a SZÁNDÉKOS megalázást, vagy minimálisan jeleznétek nekik, hogy nem örülsz az ajándékunknak?



2019. ápr. 23. 13:27
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
33%
A sport elégeti a cukrot. Akkor közben nem csak lehet, de kell is pótolni, különben leesik bárkinek a vércukor szintje és rosszul lehet, ha nem eszik valami szénhidrát forrást több órás kemény sport közben. Ezért ajánlják a cukorbetegeknek a testmozgást mert az jobban csökkenti bárminél természetes módon, egy két óra alatt.
2019. ápr. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
52%
21-es, neked fogalmad sincs az anyagcseréhez, ne reklámozd a hülyeséget. Köszi.:)
2019. ápr. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
100%

utlsó, látszik, hogy fingod nincs a dologról. Itt egy link, tanulj. Különösen a fizikai aktivitással kapcsolatos részt tanulmányozd át alaposan, hogy legalább ne beszélj hülyeségeket.


[link]

2019. máj. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
100%

Ezt is érdemes átnézni IR-eseknek.

"Az izom munka közben inzulin nélkül is el tudja égetni a cukrot."


[link]


Nem kell mindent ismerned, de jobb ha tudod, mielőtt másokat próbálnál hülyének nézni.

2019. máj. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
Bunkok, de a te stilusod meg kenyeskedo.
2019. máj. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Régi a téma, de hátha olvassa valaki a hsz-et. Én nem vagyok IR vagy cukorbeteg, de nagyon hízékony vagyok. Mindig diétázom, sportolok. Nem eszek csak kevés szénhidrátot. Cukros dolgokat NEM eszek. Minden egyes munkahelyen direkt tukmálják a csokit rám! Hiába mondom el, hogy nem eszek ilyet. Szerintem direkt csinálják. És ők vannak megsértve, ha nem eszek a sütijükből. Én is lehetnék, hogy nem tartják tiszteletben a diétámat! Én inkább elveszem az összes édességet, és hazaviszem a páromnak. Akkor van gáz, ha várják, hogy előttük egyem meg! Lehet jobb lenne bekamuznom hg cukorbeteg vagyok! 😁
2021. jún. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!