Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak nekem tűnik kívülről...

Csak nekem tűnik kívülről nézve undorítónak a nagycsaládos életforma?

Figyelt kérdés

Nem uszítani akarok, de én azt látom, hogy általában a szülőknek lóg a nyelve és azzal megy el az ideje, hogy fizikálisan ellátja a gyerekeket. Mélyebb emberi kapcsolat nem tud kibontakozni a gyerek és a szülők között, mert mire végez a mosás, főzés, takarítással, stb. már nem marad ideje a tartalmas beszélgetésre. Ennek így nincs semmi értelme. Ez így kinek jó? A párom nagycsaládban nőtt fel és azt látom, hogy elképesztő felszínesek a családi kapcsolatok.

Szerintem személyiségre, ha nem kisebbségi emberről beszélünk, akkor csak egy speciális személyiség vállal sok gyereket. Paradox lesz amit írók, de szerintem egyszerre altruista és autokrata. Kisebbségnél szociokulturális oka

van a magas gyereklétszámnak.



2019. máj. 6. 19:53
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:
Nekem egy gyerekem van és most vetéltem el a másodikat. Nagyon vártuk az érkezését. Ennek ellenére nem értem minek sokkal több. Én az elsőnél(, aki nem rég lett egy éves) látom mennyi munka (a szó legnemesebb értelmében). Látom az anyósomon, aki öt gyerekes, hogy mennyit belead ebben az egészbe (dicséretes), de a férjére nem sok ideje marad. Én tisztelem, azokat akik tisztességgel ellátna ennyi gyereket. Ugyanakkor mindig arra gondolok, hogy vajon biztos erre az életre vágyott? Erre írtam azt, hogy kicsit autokrata személyiség is kell ehhez. Anyósom is nem tűri , ha valaki még egy kis dologban is más véleményen van a gyerekei közül. Nincs energiája meggyőzni a gyerekeket észérvvel az igazáról inkább pressziót gyakorol rájuk azzal, hogy ö mennyit mindent tesz értük (mos,főz, takarít).
2019. máj. 6. 21:18
 12/57 anonim ***** válasza:
57%

Csak neked tűnik így!

Te VALÓBAN kívülről nézed és semmit sem tudsz a nagycsaládosokról, kiragadsz egy általad tudott példát, ahol szerinted felszínesek a kapcsolatok. Ez a te véleményed.

Az enyém meg az ellenkezője.Nagy családban nőttem fel, nagy családot vállaltam én is, tudom, mit beszélek.

Neked viszont azt tanácsolnám, hogy "suszter, maradj a kaptafánál!"

Nem ismersz minket, nem tudsz rólunk semmit, de azért undorító az életformánk, altruisták, autokraták, sőt kisebbségiek is vagyunk...

2019. máj. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ha megbántottalak. Tisztelem a véleményed, de kérlek te is tiszteld az enyémet. Én csak a miértre keresem a választ. Biztos vannak nagycsaládok, ahol harmónia van,de én ebben nehezen tudok csak hinni. Szerintem mindig van olyan az ilyen családokban, aki a rövidebbet húzza.
2019. máj. 6. 21:39
 14/57 A kérdező kommentje:
Ez egy általánosítás volt a részemről, ilyet a pszichológia is használ. Ha olvastad az előbbi kommentjeimet láthatód, hogy tisztelettel beszélek erről annak ellenére, hogy én magam nem értek egyet ezzel. Csak a miértet keresem.
2019. máj. 6. 21:43
 15/57 anonim ***** válasza:
84%

Kerdezo, szerinted ha undorítónak nevezed, abban hol a tisztelet? Szerintem sehol. Az, hogy nem érted, az más. Én hat gyerekes családban nőttem fel, nekem sajnos csak egy lett (négyet szerettem volna), és a korom miatt sajnos valószínűleg nem is lesz több (bár a kislányom éppen ma kérdezte meg, hogy csinálok-e neki testvért...).

Én örülök, hogy nagycsaládban nőttem fel. Az, hogy egy kis vagy vagy család milyen, az nem a méretétől függ. Lehet, hogy neked nem menne, akkor ne eroltesd. Vagy vegeztel egy reprezentatív felmérést, és kimutatható, hogy a sokgyerekes családok gázabbak?

2019. máj. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 A kérdező kommentje:
Kedves 10/13-as kommentelő örülök, hogy nálatok ez működik, minden tiszteletem a tiétek.
2019. máj. 6. 21:46
 17/57 anonim ***** válasza:
100%

szerintem mindenki másra van beállítva.


Van akinek a 2 gyerek is elég, van aki 5-tel is elbír...


Igazából ha e téren a 2 szülő azonosan gondolkodik, akkor nincs gond.


Gond akkor van ha az egyik fél 2 gyereket akart a másik 5-t, és a gyerekek száma jelenleg 4 db :)

2019. máj. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:
És te mennyire tartod magad türelmesnek. Mennyire viseled el fáradtan, ha nem értenek egyet veled a gyerekeid?Szerinted van abban valami, hogy egy kicsit uralkodni is akarnak az ilyen szülők?
2019. máj. 6. 21:50
 19/57 anonim ***** válasza:
79%

MEGINT ránk akarod erőltetni az uralkodni vágyást, hogy neked legyen igazad, de MEGINT melléfogtál.

A nagycsaládosok jellemzője a szeretet. Nem uralkodunk, inkább az alázat, a megbecsülés és a tolerancia mások iránt a lényegünk.

Tiszteljem a te álláspontodat akkor, amikor undorítónak tartod az enyémet??? Nem vagyok képes tisztelni, de elfogadom. Viszont a különbség kettőnk között, hogy én NEM neveztem undorítónak a te életformádat...

2019. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 Metionin ***** válasza:
43%
Nekem nem is undorító hanem inkább ijesztő. Sosem szerettem a gyerekeket, de nem is az, szerintem az is félelmetes ha úgy rokonokból van sok és mindig mindenki együtt ünnepel mindent meg átjárnak egymáshoz. Unokatesók hada, keresztszülők, nagynénik-bácsik, hetedíziglen...ha jobban belenéz az ember, a legtöbb nagy családban azt látni hogy erőltetik a felszínes "boldog nagy család, mindig ott vagyunk egymásnak" látszatot de valójában felszínesen ismerik egymást és simán letojják ha valakinek problémája van. Ahol meg sok gyerek van, ott pláne pokol lehet, már csak ha a hangzavarba meg a fizikai/anyagi ellátásukba belegondolunk. Manapság ahol 5-6 gyerek van, ott vagy megélhetési okokból vállalják, vagy anyuka háztartásbeli és nincs más értelme az életének csak a szülés, vagy valláskárosultak. Egészségére aki ezt szereti de nekem nem kéne a világ minden kincséért sem.
2019. máj. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!