Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak nekem tűnik kívülről...

Csak nekem tűnik kívülről nézve undorítónak a nagycsaládos életforma?

Figyelt kérdés

Nem uszítani akarok, de én azt látom, hogy általában a szülőknek lóg a nyelve és azzal megy el az ideje, hogy fizikálisan ellátja a gyerekeket. Mélyebb emberi kapcsolat nem tud kibontakozni a gyerek és a szülők között, mert mire végez a mosás, főzés, takarítással, stb. már nem marad ideje a tartalmas beszélgetésre. Ennek így nincs semmi értelme. Ez így kinek jó? A párom nagycsaládban nőtt fel és azt látom, hogy elképesztő felszínesek a családi kapcsolatok.

Szerintem személyiségre, ha nem kisebbségi emberről beszélünk, akkor csak egy speciális személyiség vállal sok gyereket. Paradox lesz amit írók, de szerintem egyszerre altruista és autokrata. Kisebbségnél szociokulturális oka

van a magas gyereklétszámnak.



2019. máj. 6. 19:53
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
97%

Hét kérdező, legközelebb válogasd meg jobban a szavaidat, mert az undorító szót használni egy családra, csak azért mert 3-nál több gyerek van, az nem kicsit korlátolt, és rosszindulatú emberre vall. Mondom ezt úgy, hogy én magam nem akarnék 3+ gyereket, de még hármat sem.

Minden család más. Van ahol 4 gyereket annyira tudnak szeretni, mint máshol egyet sem. Hány olyan család van, ahol legyártanak 1-2 gyereket, majd xarnak a fejükre, semmi minőségi idő.

Ne ítélkezz.

2019. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
86%
Nem csak neked. Ismerek egy elgennyesedett lelkű, gonosz, sötét embert, aki undorodik a (nagy)családoktól. Akkor ketten vagytok, ha nem te vagy az ismerősöm. "Uszítani" nem tudtok, bármennyire is fájdalmas, ilyenek embertelenségekben nem vesznek részt az emberek.
2019. máj. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
71%
Kedves Kérdező! Sajnálom, hogy elvetéltél. Nyilván, akkor szeretnétek második gyereket. Ha ikerterhességnek sikerül, akkor ti is az undorító nagycsaládosok táborát erősítitek. Ha már ilyen jelzőkkel dobálózunk, egy idióta vagy.
2019. máj. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
47%
Undorítónak nem undorító, viszont nem adnék plusz támogatást csak azért mert valaki sok gyereket szül.Nem hinném hogy ez olyan érdem amit díjazni kéne. Főleg hogy mivel a legtöbb nagycsaládos nő nem dolgozik, így nem tesz be a közösbe csak kivesz belőle.
2019. máj. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
34%
Nekem az benne az undorító, hogy valami eszméletlen nagyképűnek kell ahhoz lenni, hogy ennyiszer legyártsa magát az ember, és mérhetetlenül önző dolog, hogy ennyire kihasználják a bolygót. Azt már leszarják, hogy a gyerekeiknek, és a gyerekeik gyerekeinek milyen lesz az élete. Nem, a lényeg, hogy telenyomják a DNS-ükkel a Földet.
2019. máj. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem csak ezen múlik az emberi kapcsolatok alakulása a családban, hogy 1 gyerek vagy 5 van.
2019. máj. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
65%

Mi nagycsaládnak tituláljuk magunkat, vagy négy gyerekünk, a férjem szüleivel napi szinten több órát együtt töltünk, és marad idő mindenre igazából. Hozzá kell tenni, hogy párom jól keres, így megtehetem, hogy négyórás munkám van, de ettől függetlenül kegyetlen lenne, ha a gyerekek nem lennének önállóságra nevelve. És ezt ne úgy értsd, hogy rabszolgaként dolgozniuk kell látástól vakulásig.

Reggelente felkelnek az első szóra, nem kell őket kiimádkozni az ágyból, reggeli után mindenki elpakolja a saját tényárját, bögréjét, így igazából csak a hűtőbe valót kell nekem eltenni, de a nagyobbak néha már azt is visszarakják a helyükre. Alapvetően ez lett nekik megtanítva, hogy maguk után mindent tegyenek el és segítsenek egymásnak is, ha a másiknak szüksége van rá. A tanulásnál sincs gond, leülnek, megírják a házit, nagyobbak megtanulják a leckét másnapra, és aztán játszanak. Tévézni nem nagyon engedjük őket, telefonozni sem, és így jelentősen szorgosabbak, mintha csak a képernyő előtt ülnének egész délután. Régebben a nagyszülőkhöz is gyakran átjártak, ahol segítettek a kertben, főzésben, játékosan persze, nem lett parancsolgatva nekik.

Mint mondtam, minden a nevelésen múlik, és hogy tudja az ember, hogy hol a helye. A párom szülei nem szólnak bele a gyereknevelésbe, háztartásba, satöbbi, hanem segítenek, ahol úgy érzik, hogy elkell a plusz, de nem kotnyelesek. A párom sem hagyja szanaszét a szennyesét, csak, mert én mosom mindenki ruháját. A gyerekek pedig szívesen jönnek le a konyhába segíteni maguktól is, mert sosem lettek rákényszerítve.

Én emellett kitartok amellett, hogy mindenki annyit vállaljon, amennyire futja az ereje, figyelme. Felnőtt emberként pedig senki ne mondja, hogy manapság nem lehet korlátozni a gyerekszületéseket.

2019. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
69%

Regen rossz ha azt gondolod h harcolni kell a gyerekekkel...

Ha neked ez jo tedd azt

En meg nevelem oket :-D

A neveles nem harc te vagy a vezer az iranyito ennyi sluszpasz ... A gyerek kovet iranyt kap

Ahogy no ugy kap egyra nagyobb mozgas teret dontest felelosseget.

Igy tanitod.

Ha mas a velemenye akkor elfogadod leven nem mas a tapasztalasa ... De nem harcolsz ...!!!


Faradtan ? Komolyan egy gyerekkel mi a faraszto? Ha ketto van akkor sincs dupla munkad gondolkozz. Fogalakozni a gyerekkel barmikor lehet. Eleg gaz ha neked ez nem megy.

A nagycsalad jo mindig van aki eppen raer ha anya apa nem.

:-)

Szal en orulok h nekem is az van

2019. máj. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
25%
A "gyerekes" életforma eleve undorító, lényegtelen hogy 1 kölök van,vagy 4.
2019. máj. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:

Kedves 47/48-as válaszoló!

Eddig te voltál a legintelligensebb válaszoló. Olyan választ kaptam tőled, ami egy komoly érv és magyarázat. Valóban van lehetőség erre is, amit te képviselsz. Az önállóságra nevelés tényleg lehetővé teheti, hogy magadra és legfőképpen a párodra is jusson kellő idő.Akiket én ismerek ott a nők kivannak zsigerelve a végtelenségig, de ez így már egészen más perspektívába helyezi az egészet. Köszönöm, hogy te nem azzal az egy szóval voltál elfoglalva, amit a kérdésben írtam.Türelmes magyarázatoddal nem szállhatok vitába és fejet is hajtok előtte. (mégis volt értelme kiírni a kérdést) Szép estét mindenkinek!

2019. máj. 7. 21:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!