Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak nekem tűnik kívülről...

Csak nekem tűnik kívülről nézve undorítónak a nagycsaládos életforma?

Figyelt kérdés

Nem uszítani akarok, de én azt látom, hogy általában a szülőknek lóg a nyelve és azzal megy el az ideje, hogy fizikálisan ellátja a gyerekeket. Mélyebb emberi kapcsolat nem tud kibontakozni a gyerek és a szülők között, mert mire végez a mosás, főzés, takarítással, stb. már nem marad ideje a tartalmas beszélgetésre. Ennek így nincs semmi értelme. Ez így kinek jó? A párom nagycsaládban nőtt fel és azt látom, hogy elképesztő felszínesek a családi kapcsolatok.

Szerintem személyiségre, ha nem kisebbségi emberről beszélünk, akkor csak egy speciális személyiség vállal sok gyereket. Paradox lesz amit írók, de szerintem egyszerre altruista és autokrata. Kisebbségnél szociokulturális oka

van a magas gyereklétszámnak.



2019. máj. 6. 19:53
1 2 3 4 5 6
 51/57 A kérdező kommentje:
Bocsánat hülye volta 47/50 -es válaszolónak írtam.:)
2019. máj. 7. 21:57
 52/57 anonim ***** válasza:
73%

"Üres kézzel érkezünk a világra és üres kézzel távozunk." 34 szépet és megdönthetetlen igazságot írt..

ez meg itt?

"Lehet, hogy Buddha, Tesla, Newton, Erkel vagy Semmelweis nem feltétlenül ezt gondolná."

-és? akkor mi a lószar van, ha nem ezt gondolná? meg nem tudhatod, hogy mit gondolna, Erkel! Semmelweis.. Óriási! itt a saját gondolatokat írjuk le, ha idézünk is.

2019. máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
54%

3 gyerek munka mellet még egyetemre járok

és van időm a páromra...

minden csak időbeosztás kérdése


am meg hol van apuci???

az ö gyereke is nem csak a tied, az ö lakása is nem csak a tied, ö is ott él nem csak te !

szal oszd meg a melót ha már...

a legtöbb nő ha szül azt hiszi h onnantól ki kell nyalni a férj seggét

pedig nem

a házimunka gyereknevelés a láthatatlan munka ha nem segit be a pasid akkor vegyél fel alkalmazottat és fizesse ki neki a bért


mindjárt lesz időd mindenre ...

2019. máj. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemi konzulensemnek 3 gyereke van, a barátnőm konzulensének egy, a kedvenc tanáromnak meg egy se, mert nem akar.

Én, mivel nem bírom a tömeget és sosem voltam hozzászokva a nagycsaládhoz, rosszul lennék egy háromgyerekes családtól, ahol minden rokon egy utcában lakik. Ettől függetlenül nem húznám le a nagycsaládosokat, sem az egy gyerekeseket, sem a gyerekteleneket. Nagyon sértő. Vannak primitív nagycsaládosok (unokabátyám három gyereket gyártott a régi gyerekszobájába

2019. máj. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
Én, mivel nem bírom a tömeget és sosem voltam hozzászokva a nagycsaládhoz, rosszul lennék egy háromgyerekes családtól, ahol minden rokon egy utcában lakik. Ettől függetlenül nem húznám le a nagycsaládosokat, sem az egy gyerekeseket, sem a gyerekteleneket. Nagyon sértő. Vannak primitív nagycsaládosok (unokabátyám három gyereket gyártott a régi gyerekszobájába, egygyerekesek, és gyermektelenek is.
2019. máj. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
9%
A nagycsaládosoknál csak annyi a halálom hogy kipottyant a nő 5-6 gyereket és utána tartja a markát, hogy az állam tartsa el, miközben adott esetben sosem dolgozott. Én meg egyedülállóként szívjak ahol csak tudjak és az én adómból élősködjön más mert szült több gyereket.
2019. júl. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
56-os: 47-es vagyok. Nyilván nem tudok mindenki nevében beszélni, de nem teljesen az a helyzet azért, hogy nulla munkával, nulla tanulással az embert élete végéig eltartja az álam, csak mert szült gyerekeket. Én az elsőtethességem előtt doktoráltam, évekig dolgoztam ügyvédként és sosem azt vártam, hogy majd más adójából eltartsanak. Így termésetesen nagyobb összegű támogatásokat kaptam/kapok, mint az, akinek a nyolc általános után már születnek is a gyerekei.
2019. júl. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!