Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak nekem tűnik kívülről...

Csak nekem tűnik kívülről nézve undorítónak a nagycsaládos életforma?

Figyelt kérdés

Nem uszítani akarok, de én azt látom, hogy általában a szülőknek lóg a nyelve és azzal megy el az ideje, hogy fizikálisan ellátja a gyerekeket. Mélyebb emberi kapcsolat nem tud kibontakozni a gyerek és a szülők között, mert mire végez a mosás, főzés, takarítással, stb. már nem marad ideje a tartalmas beszélgetésre. Ennek így nincs semmi értelme. Ez így kinek jó? A párom nagycsaládban nőtt fel és azt látom, hogy elképesztő felszínesek a családi kapcsolatok.

Szerintem személyiségre, ha nem kisebbségi emberről beszélünk, akkor csak egy speciális személyiség vállal sok gyereket. Paradox lesz amit írók, de szerintem egyszerre altruista és autokrata. Kisebbségnél szociokulturális oka

van a magas gyereklétszámnak.



2019. máj. 6. 19:53
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
33%

Egyik rokonomnak 6 gyereke van. Nem mondanám undorítónak, de soha nem követnem a példáját. Szerintem az 1 gyerekes csaladmodell a jövő és az egyetlen fenttarthatò család forma.

Persze lehet, hogy egy nagy családban több figyelmet kapnak, mint egy egy gyerekes családban. Szóval nem akarok általánosítani, de nem tartom egészségesnek

2019. máj. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:
Igen. kiragadtam egy példát, de nem csak ez az egy amit ismerek. Nem írogatnék itt, ha nem lennék nyitott mások véleményére. Ezért is kérdezek, hogy tájékozódjak.
2019. máj. 7. 08:36
 33/57 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elég az egy gyerek, de se le nem nézem, se undorítónak nem tartom. Az Ő dolguk! És én ismerek olyan nagycsaládost, akik igem mély kapcsolatban vannak egymással.
2019. máj. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
48%

Üres kézzel érkezünk a világra és üres kézzel távozunk. Az egyetlen érték amit hátrahagy(hat)unk az a gyerek....(nem vagyok vallásos ez puszta tény).


A gyerekszám kérdése személyiségfüggő, van akinek gyerekek okoznak örömet van akinek az utazások vagy a huszadik Gucci táska. Ettől még egyik se undorító.


Mellesleg az én puszta tippem az hogy egy nagycsaládban felnőtt gyerek kevésbé "csúszik" el vagy félre mint egy 1 vagy 2 gyerekes családban.

2019. máj. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle család van, és nincs arra szabály, melyik család lesz felszínes, bensőséges, hol lesz édesanya parancsolgató. Mindegyikre tudnék a környezetemben tapasztalt példát oda-vissza.

Itt a kérdés, kinek van igénye arra, hogy gyereket vállaljon, és ezen belül is, hogy mennyit.


Kedves Kérdező, az undorító jelződ sokaknál azért verte ki a biztosítékot, mert egy teljesen jól működő, normális családmodellt ledegradáltál. Most pedig nem érted, mi baja ezzel másoknak, te csak kérdezel... Igen, de a kérdésed hangneme hozni fogja, hogyan reagálnak rá az emberek.

2019. máj. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
43%

Üres kézzel érkezünk a világra és üres kézzel távozunk. Az egyetlen érték amit hátrahagy(hat)unk az a gyerek....(nem vagyok vallásos ez puszta tény).



Lehet, hogy Buddha, Tesla, Newton, Erkel vagy Semmelweis nem feltétlenül ezt gondolná.

2019. máj. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:
Igen a kérdésemben benne van a véleményem is egy kicsit, de tényleg nem azért jöttem fel, hogy uszítsak. Sokan sértődötten csak erre az egy szóra koncentrálnak ahelyett, hogy kifejtenék, amit gondolnak. Nem tudják értelmezni a leírtakat és az hiszik arra van kihegyezve, hogy jobb az egykés család.
2019. máj. 7. 10:18
 38/57 anonim ***** válasza:
25%
Nem csak a nagy, az egygyermekes életforma is undorító.
2019. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
90%

"Undorító"-hát ezt a szót más dolgokra szokás használni!

Ismerek több 1 gyerekes családot,ahol a gyerekkel soha nincs törődve szülők által, csak úgy van.Szegénynek még egy testvére sincs, hogy legalább ketten lefoglalnák egymást.Azért is lett csak 1 gyerek, mert nem akartak többet, mert teher.De ugye 1 kellett.Anyagilag megkap mindent, de ennyi.

Ismerek nagycsaládokat is.Munkámból kifolyólag ezt a témát jól ismerem.A kisebbségnél született sok gyereket most hagyjuk, ez más téma.

Viszont akik sok gyereket akarnak és vállalnak is,rengeteget törődnek a sok gyerekkel,mert ők vágytak is rájuk.A személyiségük hozzá fejlődött, és hihetetlen módon tudják az életüket megszervezni,hogy jusson elég idő mindenre.

Úgyhogy ha nem látsz bele, fogalmad sincs róla, minek ítélkezel, okoskodsz és undorítónak nevezed azt, ami akát jobban működik mint az egy gyerekes forma?

2019. máj. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden család egyforma. Ismerek olyan nagycsaládosokat, ahol 5 gyerek van, de mindegyik úgy nőtt fel, hogy a legjobb iskolákba/egyetemekre jártak. Felnőttként a diploma után várta őket egy lakás, a szülők folyamatosan tettek félre a gyerekeknek pénzt. Nem csak az anyagiak fontonsak nyilván, de nem a semmire lettek szülve, hanem normálisan el lettek indítva az életbe úgy, hogy megálljanak a saját lábukon. Ott anyuka megtehette, hogy nem dolgozik és minden idejét a gyerekekre szentelje, emellett volt házvezetőnő is, hogy ne legyen annyira lestrapált sem agyilag sem fizikailag. De ők a mai napig imádják egymást, összetartanak.


És ismerek másik végletet is, ahol azért van 4 gyerek, hogy anyukának ne kelljen többet dolgoznia (sosem szeretett). A közösségi médián imádja a gyerkeit, "büszke rájuk", de aki jobban belelát a családi életükbe az tudja, hogy csak valahogy ki akarta húzni magát a munka világából, a gyerekek bukdácsolnak az iskolában, pénz nincs soha semmire és 2 szobában laknak 6-an. Nyilván így is felnőnek a gyerekek, disznóólban is fel lehet nőni, de én ezt a tipikus lesz ami lesz hozzáállást nem szeretem. Egy gyerek felelősség akár huszonévig is, ha nem lehet tisztességesen felnevelni és mindent megadni neki, akkor felesleges 5-6 csak azért, hogy anyuka tudjon "babázni". És az ilyen családoknál látom azt, hogy anyu feláldozta magát, megszűnt nőnek lenni, lestrapált, idegbeteg. Apuka dolgozik, hogy ellássa a családot és mindenük meglegyen, de hatalmas rajta a nyomás, otthon meg várja a házisárkány, akivel már semmi energiájuk egymásra.

2019. máj. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!