Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak nekem tűnik kívülről...

Csak nekem tűnik kívülről nézve undorítónak a nagycsaládos életforma?

Figyelt kérdés

Nem uszítani akarok, de én azt látom, hogy általában a szülőknek lóg a nyelve és azzal megy el az ideje, hogy fizikálisan ellátja a gyerekeket. Mélyebb emberi kapcsolat nem tud kibontakozni a gyerek és a szülők között, mert mire végez a mosás, főzés, takarítással, stb. már nem marad ideje a tartalmas beszélgetésre. Ennek így nincs semmi értelme. Ez így kinek jó? A párom nagycsaládban nőtt fel és azt látom, hogy elképesztő felszínesek a családi kapcsolatok.

Szerintem személyiségre, ha nem kisebbségi emberről beszélünk, akkor csak egy speciális személyiség vállal sok gyereket. Paradox lesz amit írók, de szerintem egyszerre altruista és autokrata. Kisebbségnél szociokulturális oka

van a magas gyereklétszámnak.



2019. máj. 6. 19:53
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:
Igen. Kedves utolsó kommentelő mindenben egyetértek veled. Nem tagadom tovább.Szerintem semmi egészséges nincs benne. Eddig, aki nem érett velem egyet annak se húztam le a kommentjét, ezután se teszem.Valóban nem volt a részemről politikus jelző az undorító, de sajnos tényleg ezt gondolom. Én senkire nem erőltettem rá a véleményem. Csak puszta kíváncsiságból kérdeztem, hogy van-e türelmed mondjuk annyi fizikai ellátás után még megharcolni a gyerekeddel, ha esetleg különbözik a véleményetek.Nem kérdeznék ilyet, ha nem lennék nyitott arra, hogy meggyőző érvekkel elfogadjam az álláspontjukat.
2019. máj. 6. 23:11
 22/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem látok összefüggést a gyerekek száma és a felszínes családi kapcsolatok száma között.

Van nagycsalád, felszínes kapcsolatokkal.

Van nagycsalád, mély kapcsolatokkal.

Van kiscsalád, felszínes kapcsolatokkal.

És végezetül:

Van kiscsalád, mély kapcsolatokkal.


Nem látok kapcsolatot továbbá az emberek személyisége és a gyermekeik száma között. Ez inkább a hozzáállás függvénye.

2019. máj. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:

Azt gondolom, hogy időpocsékolás volt itt írogatni.Nem próbálnak meg kulturátlan meggyőzni az igazukról csak kiemelnek egy szót az írásomból. Estemben az undorítót.

Igen, perpillanat ezt gondolom és érveket is le írtam miért. Ti miért nem írtok érveket. Én kíváncsian keresem keresem a választ, hogy miért választja valaki ezt az életformát.Igyekszem megérteni. Itt nincs vitakultúra.

2019. máj. 6. 23:20
 24/57 A kérdező kommentje:
Végre az utolsó válaszolt a kérdésemre.:) Köszönöm:) Ez érdekelt, hogy a személyiséggel összefügg-e ez a döntés, mármint a nagycsalád.
2019. máj. 6. 23:22
 25/57 anonim ***** válasza:
46%

Nekem is ez a véleményem. Nem pont az undorító szót használnám ,de értelme nincs sok ennyi gyereket kipotyogtatni . Hagyják őket nőni mint a gomba ,mert minőségi időt egyszerűen képtelenség 5-6 gyerekre szakítani,bárki bármit mond . Lazábbak is szerintem a kapcsolatok ,nagyjából nem is ismerik egymást a családtagok .. meg tényleg,minek ,mi értelme van 5-6-7-10 gyereknek,amikor nincs időd/energiád/kapacitásod nevelni (!) és tanítani őket,megismerni,foglalkozni velük. Akkor inkább neveljen az ember 1-2 esetleg hármat,de azokból legalább normális értelmes ember legyen. Minőség >mennyiség ,legalábbis nálam ..

Amúgy az ilyen nőket meg sajnálom,aki a terhesség-szülés-szoptatás-gyes körforgást látja élete értelmének és céljának .

2019. máj. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező ha undorítónak tartod a gyerekes létét,mert te nem szereted gyerekeket ,akkor én minek gondoljalak téged ? Az biztos hogy nem kedves embernek ,inkább valami undorító hozzá állású embernek ,akki csak fröcsögni tud gyerekesekre ,nekem 3 gyerekem van és mindet szeretem nagyon ők is engem és pont ezért nekem nem csak úgy nőnek mint dudva.
2019. máj. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%
Te magad is egy példát ragadsz ki, kedves kérdező, a párodét. Ennyi erővel én is megtehetem, hogy egykeként elkezdem fikázni az egy gyerekeseket, mert nálunk aztán olyan felszínes volt a kapcsolat, hogy azt se vették volna észre a szüleim, ha két fejem nő.
2019. máj. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
50%
Nekem inkább az a gáz hogy a legtöbb nagycsaládos nő, legyárt 4-5-6 gyereket, majd soha életében nem dolgozik többé, az államtól meg a párjától várja hogy eltartsa, merthogy ő gyereket nevel.
2019. máj. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim válasza:
96%
Mi 14-en vagyunk édestestvérek. Nagyon jó a viszonyunk egymással és szüleinkkel is. Én nagyon örülök, hogy ide születhettem. Nagyon össze tudunk segíteni egymásnak. Pl egyik tesómék tavaly építkeztek és szinte egyáltalán nem kellett szakembereket hívni, mert van a családban kőműves, ács, villanyszerelő, festő.. s egyebek is az unokatestvérek között. A rokonság is nagy és így a szélesebb családi körben is segítünk/segítenek egymásnak, ahol tudunk. Sőt családi találkozókat szoktunk szervezni. Apukám részéről tavaly májusban sikerült összehozni egy találkozót, ahol majdnem 200-an voltunk, de hiányoztak jópáran mert vannak jónéhányan külföldön is. Szóval szerintem inkább jó a nagy család. Soha nincs unatkozás 😊
2019. máj. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
98%

Én nagycsaládban nőttem fel, 5-en vagyunk testvérek. Jobb szülőket és testvéreket nem is kívánhatnék. Abban igazad van, hogy ez személyiségfüggő, hiszen egy extra önző ember soha nem fog ekkora terhet a vállára venni. Illetve értékrend kérdése is. A szüleimnek soha nem az volt a fontos az életben, hogy minél több fele utazzanak, minél több anyagi javat gyűjtsenek, ők a gyerekeikben látták az életük értelmét. Ehhez persze két hasonlóan gondolkodó ember kell, így lesz harmonikus a kapcsolat, hiszen egy a cél. Édesanyám otthon volt velünk amíg középiskolába nem ment az utolsó gyerek is. Nem tudom elmondani mennyire jó volt így felnőni, hogy anyum mindig ott volt a háttérben támasznak. Ritka jó kapcsolat van közöttünk, egyáltalán nem nevezném felszínesnek. Édesapámmal is a mai napig kiváló a kapcsolatuk, ezt nem mindenki mondhatja el magáról 35 év házasság után. A házimunkából pedig kisgyerek korunk óta kivesszük a részünk, így nem teher senkinek sem. Nyílván voltak ellentétek, nehezebb időszakok, veszekedések, de ez nem a gyerekek számától függ, ilyen mindenhol van.


Mind az öten diplomás, értelmes, értékes felnőttek lettünk és ezt kizárólag a szüleinknek köszönhetjük.


Egyik barátnőmék 8-an vannak testvérek, másikuk 11-en.

Igen, "valláskárosultak", de valahogy mégis azt látom, hogy igencsak boldog családi életük van és az életben is helyt álltak a saját családjuk mellett.


Kicsit durva ezt az életformát leundorítórzni. Azt hittem 2019-ben már kicsit rugalmasabbak és toleránsabbak az emberek. 27/N

2019. máj. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!