Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tanácsra lenne szükségem, mi...

Tanácsra lenne szükségem, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom hogyan vethetnék véget ennek a szituációnak. 22 éves lány vagyok, május végén jöttem haza külföldről, ahol egy évet dolgoztam, mert családi problémák merültek fel és tudtam, hogy otthon szükség van rám. Viszont alighogy megérkezdtem a szüleim elkezdték megtervezni a napjaimat, rögtön az érkezésem másnapján már ráncigáltak, mert menni kell és kész. Pár nap után ez abbamaradt, de alig két hét és újrakezdték. Tisztában vagyok azzal is, hogy pénzből élünk, ezért kell a munka és keresem is (már megpróbáltam egy helyet, de sajnos nem vált be), de már a munkahelyet is keresni kezdték nekem. Mármint kerek-perec elém állt édesanyám, hogy van ilyen és ilyen munka, be kell vinni életrajzot, mert ő lebeszélte fogalmam sincs kivel. Ezt még úgy át is lélegeztem, de mikor kérdeztem, hogy pontosan milyen munkáról lenne szó kiderült, hogy nem tudja.

Szeretem a szüleimet, haza jöttem és bármiben segítek nekik, ha kell, de az után, hogy egy évig csak magamra számíthattam és önállósultam ez a tervezgetés helyettem megőrít. Valaki volt hasonló szituációban? Tudna valaki tanácsot adni?


Előre is köszönöm!



2019. júl. 28. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Költözz el. Nyilván ha otthon laksz, megemelkedtek a költségek, ergo szeretnek, ha hozzájárulnál.
2019. júl. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, hát épp ez az, hogy nem engedik, hogy fizessek bárhol is. Hiába ajánlom, azt mondják spórolgassak. De itt igazán az a probléma, hogy mindent helyettem eldöntenek. Nem tudom mit kezdjek a helyzettel.
2019. júl. 28. 13:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza külföldre és éld a saját életed.22 évesen ne a szüleid mondják már meg hova menj dolgozni vagy egyáltalán mit csinálj.
2019. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem milyen családi problémák miatt kellett hazajöjj. Ha jól értem, szüleidnek még arra is van energiájuk hogy a te életed éljék. Pénzük is van. Mi az a fontos ok amiért nem lakharsz máshol és felügyletre szorulsz? Csak én érzem hogy ez volt a cél és nem voltak áthidalhatatlan gondok?
2019. júl. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy mégis miben van rád szükségük, ami miatt haza kellett költöznöd? Mindenhol ők fizetnek és eléggé talpraesettnek tűnnek, ha különböző munkákat tudnának szerezni neked. 🤷‍♀️
2019. júl. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TESCOMINOSEGI válasza:
Szülj gyereket, Orbán megfizeti. Egyébként ha nincs kedved azért szülnöd mert Orbán fizeti, akkor szimplán mond szüleidnek hogy te nem fogsz dolgozni, keress magadnak egy gazdag papit aki mindent megvesz, vagy öngyílkosság(vétek - nem kerülsz menyországba).
2019. júl. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!