Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mielőtt a 19 éves nagylányod...

Mielőtt a 19 éves nagylányod összeköltözik a párjával, mire tanítod, mire készíted fel, hogy helyt tudjon állni a háztartásban és párként?

Figyelt kérdés
Nyáron érettségizett, augusztusban öasszeköltöznek, lányom ősztől nappali rendű tanfolyamra fog járni, gyakorlatilag ugyanolyan időbeosztással, mint középiskolában. Másfél óra lesz oda-vissza a napi utazása. A kedvese már dolgozik. Lányomnak tehát új szerepkörben kell feltalálnia magát.

2019. júl. 30. 08:30
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
91%
Én korán elvesztettem a szüleimet, így nem volt kinek mire felkészítenie. Fiatalon költöztünk össze a férjemmel, nem volt belőle gond; mindent együtt tanultunk és tapasztalunk ki. Nem érzem ennek hátrányát.
2019. júl. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
91%
9: Mert a tanulás nem elfoglaltság? Nem vesz el időt minden nap ugyanúgy, mint a munka?
2019. júl. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
18%
Nem (csak) erről van szó. De ha eltartana a pasim, míg én nappalin tanulgatok, leszakadna a pofámról a bőr, ha pl ő szedné össze a lakást munka után. De ez én vagyok..
2019. júl. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem a válaszokból is látszik, hogy a legfontosabb, hogy az elején leüljenek és leszögezzék, ki mit vár el, mit ad a közösbe:

1. Alapvetően, ha két felnőtt ember összekötlzik, akkor a közös jövedelmükből finanszírozzák az életüket és közösen látják el a felmerülő feladatokat.Főszabály szerint két önellátó, önfenntartó emberről van szó, így azu anyagoiak és a feladatok felosztásának arányai is megbeszélés kérdése. Én eleve nem tartom jó ötletnek, hogy amíg tanul, felnőtteset játszon, de most nem ez a kérdés.

2. Itt a legjelentősebb vitapont az lehet, hogy ki tartja el a lányodat, amíg tanul?

A tanulás is munka, ez tiszta sor, idő-energia, csak épp nem jövedelemtermelő, szóval őt még bőven támogatni kell, hacsak nem tudja a megélhetését ő maga előteremteni valamilyen diákmunkával (kétlem, hogy egy teljes háztartás fele kiadását, ráeső rezsit, kajapénzt meg tudná keresni). Mindenképp javasolnám neki, hogy az elején tisztázzák a párjával, hogy mit vár -e, azonos színvonalon vannak-e, vagy a pasi biztosít jobb életkörülményeket, amibe a lány nem tud beleadni, és ezért cserébe elvárásai vannak pl. a házimunka elvégzésére, különben sok vitájuk lesz. Pl. ha ennyit utazik a lány egy nap, meg még tanul, órára jár, nem biztos, hogy sok ideje lesz még felesbe sem rendbetartani a lakást, főzni stb., viszont ha meg pénzzel se járul hozzá egyenlő mértékben, abból csak veszekedés lesz.

2019. júl. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
91%
9-es! Tanulóként lettem én is külön háztartásban a párommal. Reggel 5-kor kelés, délután 3-kor hazaértem. Szellemileg le voltam fáradva, álmos voltam mindig, mivel suli után még főznöm kellett, takarítanom kellett, páromnak melóba kaját csinálni és este még legyen kedvem a szexhez is, hisz azt ha nem adod meg egy férfinak akkor ott mindennek vége.... Tehát ennek az lett a vége, hogy tanulni délután már nem volt energiám és sorra vittem haza az egyeseket. Ötös matek átlagból hármas lettem. Töriből meg majdnem megbuktam félévkor. Úgy kellett veszekednem a párommal, hogy segítsen valamiben, hogy tudjak kicsit tanulni délután. Tehát igenis a tanulás is munka, ugyan úgy vannak elvárások, mint egy munkahelyen! És akkor a depressziót nem is hoztam még fel, mi a legtőbb 18-25 év közöttit érint. Ilyen átmeneti depresszió szokott ebben a korban kialakulni, ami a terhelés és a megfelelési kényszer miatt alakul ki. Azt meg nem részletezem már, hogy milyen hatással van egy emberre a depresszió.
2019. júl. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
87%
13: Nem írta senki, hogy ki, kit tart el. Lehet, hogy a lányt a szülei támogatják. Egyébként is nagyon gáz hozzáállás, hogy én fizetek, akkor te legyél cseléd. Az ilyenből sose lesz jó kapcsolat. Nem mondom, hogy a férfinak kell a háztartást vezetni, de meg kell osztani a feladatokat valamilyen szinten.
2019. júl. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
86%
Semmire. Amit eddig megtanult, abból éljen. Ha eddig nem érdekelte a főz és, mosás, takarítás, akkor most nem állok neki megtanítani rá csak azért, mert külön költözik. Nyilván ha kéri, akkor más, de oda allitani, higy márpedig kislányom most megtanulod amit eddig nem, jó nagy baromság lenne.
2019. júl. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ez borzalmasan túl van misztifikálva, sosem értettem, hogy mi ez a nagy felhajtás a házimunka körül vagy mit kell azon komolyan tanulni, hogy hogyan kell vezetni egy háztartást.... Én 19 évesen nem kaptam kollégiumot, emiatt pár évig albérletben laktam a barátommal. Annyi, hogy minket ugyanúgy a szülők tartottak el, viszont egy külön lakásban laktunk és arról értelemszerűen nekünk kellett gondoskodni, kvázi nekünk kellett ott háztartást vezetni. Mindenki hüledezett, el volt ájulva, hogy úr isten, most ott mit fogsz csinálni, hogy bírod, háztartást kell vezetni stb., de már akkor sem értettem. A mi családunkban nem volt külön feladatunk, nekünk "gyerekeknek" nem kellett komolyan beszállni az otthoni teendőkbe, mert az anyánk olyan típus volt, aki mindent maga szeretett megcsinálni. Ha elmostál egy tányért, akkor ő újra elmosogatott, ha beágyaztál, akkor ő újra megcsinálta, ha felmostál, akkor ő újra felmosott és így tovább. Egyedül a szobámat tartottam rendben és ez azt jelentette, hogy én bizony úgy költöztem be az albérletbe, hogy addig például nem indítottam el egy mosást, nem vasaltam, nem főztem, nem takarítottam ki a fürdőt stb. Ennek ellenére nem kezdtem el bőgni a konyhában a földön, hogy úristen mind meghalunk és nem tudom, hogy hogyan kell bekapcsolni a sütőt vagy nem jártam retkes ruhában, mert nem tudtam mosni vagy mit tudjam én. Az ember nem hülye, valószínűleg a lányod sem az, így feltalálja magát és megoldja majd. Lehet, hogy majd odaéget pár kaját vagy elsózza, túlfőzi vagy mit tudjam én, de majd belejön és megtanulja. Én szerintem hülyét kaptam volna, ha mindenki ott legyeskedett volna körülöttem, hogy mi hogyan kell csinálni és mit hogyan csináljak... Feltalálja magát, ma már mindennek utána lehet nézni a neten is, ott lesz a párja is, szóval valószínűleg nem fog összeroskadni abban az "új szerepkörben".
2019. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
14%

Ha meg a szülők pénzelik, fel kellene érje ésszel a 19 éves fejével, hogy nem kéne felnőtteset játszani még.

Elfoglaltság persze a tanulás, csak ép pénzt nem hoz. És nem összehasonlítható azzal, aki dolgozik. Na, mindegy, akkor is lesülne a pofámról a bőr, ha a dolgozó pasim takarítana pl, mikor haza ér munkából.

2019. júl. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
98%

Megmondom őszintén,nem értem az itteni válaszolók egy részét,persze fugg attól is mit fog tanulni a lány, de nekem sz egyik szakmám elvégzése két munkahellyel felért,sok elvárás,sok tanóra nem lehetett lógni sem,gyakorlati helyen is teljesíteni kellett....rosszabb volt,mint egy munkahely,vagy legalábbis olyan.És ott még az sem motivál,hogy az pénzt kap érte az ember ,mert nem kap.

Az eredeti kérdésre :felkészíteni nem kell külön majd beletanul :) alap dolgok mit mosogatas takarítás biztos mennek :)

2019. júl. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!