Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mielőtt a 19 éves nagylányod...

Mielőtt a 19 éves nagylányod összeköltözik a párjával, mire tanítod, mire készíted fel, hogy helyt tudjon állni a háztartásban és párként?

Figyelt kérdés
Nyáron érettségizett, augusztusban öasszeköltöznek, lányom ősztől nappali rendű tanfolyamra fog járni, gyakorlatilag ugyanolyan időbeosztással, mint középiskolában. Másfél óra lesz oda-vissza a napi utazása. A kedvese már dolgozik. Lányomnak tehát új szerepkörben kell feltalálnia magát.

2019. júl. 30. 08:30
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
92%

Én sem a fiaimat, sem a lányaimat nem "tanítottam", nem "készítettem fel" külön- illetve összeköltözés elött, mert nálunk természetes volt más óvodás kortól, hogy mindenki elpakol maga után, iskolás kortól a saját szobájukat takarították, középiskolától a ruháikat ök mosták-teregették, és ekkora mindegyik tudott fözni is.

Ezért semmiféle "új szerepkör" nem volt, a megszokott módon éltek továbbra is, csak nem itthon, velünk, hanem a párjukkal.

És nem a lányok lettek "háziasszonyok", hanem mindenkinél közösen végezték a tennivalókat.

2019. júl. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 Metionin ***** válasza:
96%
Szerintem egy 19 évesnél nemtől függetlenül az a normális ha alap szinten el tudja látni magát. Tehát alap kaják készítése, takarítás, háztartási eszközök használata. Egy csomó kis life hackre ami megkönnyíti a dolgokat, úgyis magától fog rájönni, én is így voltam vele. 19 évesen költöztem koliba és sok olyan trükköt találtam ki ami otthon anyámnak se jutott eszébe, meg nekem sem pedig egész kis koromól kellett mindenben segíteni. Meg aztán ott lesz a párja, ketten majdcsak megoldják, kiderül majd hogy ki milyen házimunkában ügyesebb vagy melyiket végzi szívesebben.
2019. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
40%
Én inkább arra készíteném fel, hogy ha bármikor az egyetem rovására megy az együttélés akkor ne hagyja magát. Vissza bármikor visszajöhet.
2019. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
92%
Egyetlen dolgot tanítanék meg neki. Hogy nem cseléd és nem az ő felelőssége a házimunka. Soha nem tudnám arra tanítani a lányomat, hogy kis házitündér legyen aki mindent a párja alá rak úgy, hogy amúgy egész nap gürizik. Olyan példa lenne előtte, ahol mindkét fél egyenlően rak bele a háztartásba mert ez így fair. Biztos vagyok benne, hogy a lányom soha nem fog olyannal összeköltözni akinek nem evidens a házimunka és az, hogy ugyan úgy megcsinálja mint a lányom.
2019. júl. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:

34 kérdés, hogy egyenlőnek számít-e, ha a lány még tanul, a ffi dolgozik.


Számomra ez a legproblémásabb rész, hogy egy ffi. képes-e ezt tolerálni.

2019. júl. 30. 16:38
 36/58 anonim ***** válasza:
69%
Akkor költözzön össze idősebb, dolgozó nővel.
2019. júl. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
83%

"34 kérdés, hogy egyenlőnek számít-e, ha a lány még tanul, a ffi dolgozik."

Én ugyan a #24 vagyok, de természetesen annak... a párkapcsolat egy mellérendelt kapcsolat, nem alá-fölérendelt, mint például a gyerek-szülő viszony.


"Számomra ez a legproblémásabb rész, hogy egy ffi. képes-e ezt tolerálni." - aki nem képes ezt tolerálni, az nem megy bele ilyen kapcsolatba, ez pont ennyi.

2019. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
15%
Meg ha már alá-fölé rendelt viszonyról beszélünk, akkor nem gondolod, hogy a tanult fél a felsőbbrendű?
2019. júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
76%

#38 nem, nem gondolom, se a tanultabbra, se a többet keresőre, se az idősebbre, se a fiatalabbra, se a nőre, se a férfira.

(viszont aki elkezdene bármiféle kasztrendszert propagálni, azt páros lábbal rúgnám ki...)

2019. júl. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 A kérdező kommentje:

"aki nem képes ezt tolerálni, az nem megy bele ilyen kapcsolatba, ez pont ennyi."


Ez egy nagyon leegyszerűsített szemlélet! Hogy a másik fél, a ffi., mit képes tolerálni és mennyire törekszik egy egalitárius párkapcsolat felépítésére, azt úgyis csak az együttélés dönti el.


A randiszituáció, a mingliség más tészta, ott könnyebb gavallérnak, megértőnek és támogatónak mutatkozni... az igazi erőpróbája a kapcsolatnak az együttélés hétköznapjai lesznek.

2019. júl. 30. 17:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!