Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mielőtt a 19 éves nagylányod...

Mielőtt a 19 éves nagylányod összeköltözik a párjával, mire tanítod, mire készíted fel, hogy helyt tudjon állni a háztartásban és párként?

Figyelt kérdés
Nyáron érettségizett, augusztusban öasszeköltöznek, lányom ősztől nappali rendű tanfolyamra fog járni, gyakorlatilag ugyanolyan időbeosztással, mint középiskolában. Másfél óra lesz oda-vissza a napi utazása. A kedvese már dolgozik. Lányomnak tehát új szerepkörben kell feltalálnia magát.

2019. júl. 30. 08:30
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
55%

Nagyjából én is ennyi idősen költöztem el otthonról.


Anya egyszer megmutatta, hogy a fürdőt, WC-t, konyhát hogyan kell takarítani, milyen tisztító szereket kell vásárolni, milyen mennyiségben kell használni, mivel. Portörlést, porszívózást szerintem nem kell tanítani. A főzést nagyjából egyedül tanultam és tapasztaltam ki, azzal kapcsolatosan számomra az volt a legfontosabb tanítása, hogy mindent egyből letörölni, nemhagyni rárohadni a gázra a kilöttyent dolgokat, és a lényeg: főzés közben mosogatunk, nem hagyjuk meg a végére, hogy fél órát ácsorogjak a mosogató mellett. Nyilván nem minden fajta főzésnél lehet elmenni tőle, de nagy százalékban én ezt tudom teljesíteni, pl. hús sütésénél nem kell nézni ahogy sül, ott lehet hagyni. Olyankor szoktam a két hasznosat egybekötni: porszívózni, port törölni, betenni egy mosást vagy teregetni. Mosogatás előtt mindenbe engedek vizet, mert akkor pár mp elmosni, nem kell dörzsizni. Vasalni pl. nem szoktam rendszeresen, csak ha olyan a felső, reggel felvétel előtt. Inkább szépen teregetek, kirázom többször, és nem gyűrve rakom el a szekrénybe.


Szerintem összességében könnyebb mindent tisztán tartani, ha valami kiömlik feltakarítani, felmosni, stb. mint megvárni hogy hétvégén majd rámenjen egy egész nap.


Sajnos az utóbbi bekezdésemmel ellentétes viselkedést tapasztalok sok helyen, jóvanazúgy, kétnaponta mosogatás 4 ember után fél órán keresztül..

2019. júl. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
85%

,,Itt a lány nem dolgozik, mert tanul. Ilyen esetben nyugodtan intézheti szerintem egyedül a háztartást."


Aki tanul, annak az otthoni szabadidejében is tanulnia kell, készülnie, nem úgy van az, hogy munka után már csak pihenés van.


,,mire tanítod, mire készíted fel, hogy helyt tudjon állni a háztartásban és párként"


A másik felet is akkor ugyanígy fel kellene készíteni, mert együtt laknak, mindkettejük feladata minden.

2019. júl. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
20%
21es vagyok: meséljétek már el mi a problémátok? Hogy normális választ adtam? :D
2019. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, SEMMIRE. A párjával kell egyetértenie dolgokban, nem velem, és ha adott a hasonló gondolkodás és értékrend, akkor nem is lesz ezzel semmi probléma.


#14 "Alapvetően, ha két felnőtt ember összekötlzik, akkor a közös jövedelmükből finanszírozzák az életüket és közösen látják el a felmerülő feladatokat.Főszabály szerint két önellátó, önfenntartó emberről van szó, ..." - te úúúúúúr isten.... itt egy pár összeköltözéséről van szó, nem polgárjogi szerződésről... a párom 18 éves volt, amikor összeköltöztünk, és emlékezetem szerint semmi ilyesmit nem beszéltünk meg előre... mint említettem, adott volt a hasonló gondolkodás és értékrend - pl. hogy egyikünk se anyagias, se nem rendmániás... szóval az anyagiak aszerint a rendkívül komplex rendszer szerint működtek, hogy adva volt egy doboz, amelyikünk épp pénzhez jutott betette oda, és amikor meg pénz kellett, kivette - ez ma is hasonlóan működik, csak a doboz mellett bankszámla is van.

A házimunka meg úgy, hogy amelyikünket épp zavarta a felfordulás, és ráért, az rendet tett.

Vitatémának nagyjából a mosogatás maradt meg, amíg nem organizáltunk egy mosogatógépet - igaz, azóta néha azon megy a vita, hogy melyikünk pakolja be:)))

És ez működik nagyjából 22 éve, úgyhogy merem ajánlani:)

2019. júl. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
83%
Tudjátok, ki *vezet háztartást*? A Buckingham palota komornyikja. Komolyan, úgy hangzik ez a "háztartás vezetés", mintha 6 birtok és 12 kastély működését kéne összeegyeztetni, mikor csak arról van szó, ki mossa el a bögréket. Az meg plusz, hogy ha összeköltözik egy pár, a nő rögtön háziasszony lesz. A férfi marad simán férfi.
2019. júl. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom te hogy vagy vele utolsó, de attól hogy én elmosom a bögréket, attól még a lakásban disznó ól maradna, ha nem tennék rendet.
2019. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
84%

Ennyi idős korára egy ember normális esetben már rég el tudja látni magát, nem hal éhen, be tud vásárolni, tud magára mosni, takarítani stb. Tehát ilyesmire nem lesz szükség, kivéve ha kiskorától kezdve mindig minden elé volt rakva és soha semmiben nem segített a ház körül, de ha ez a helyzet, azon már sokat nem tudsz változtatni.

Ami esetleg fontos lehet, az a biztonság, pl. mire figyeljen, ha hosszabb időre üresen hagyja a lakást meg ilyesmi. Elsősegély szintén fontos, vagy legalább az, hogy kinek tud szólni, ha baj van (a mentőket leszámítva). Ja és a pénzzel való bánás, hogyan ossza be, hogyan spóroljon, hogy ne fogyjon ki idő előtt a fizetéséből. Aztán az is fontos, hogy tartsa rendben a hivatalos iratait, önéletrajzot, bizonyítványokat, szerződéseket, banki papírokat, adóbevallást, számlákat ne felejtse el időben rendezni stb. És ha nem messzire költözik, odaadnám neki az általam ismert megbízható szakemberek, szerelők stb. elérhetőségeit, nekem pl. ezzel nehéz dolgom volt, mert messzire költöztem és senkit sem ismertem a környéken és baromi nehéz jó szakembereket találni. Ha van kert, akkor ehhez még esetleg jöhet a kerti munka, hogyan kell rendesen fát metszeni, növényeket gondozni meg ilyesmi. Nálam ez is nehéz volt, mert panelban nőttem fel, így gyerekkoromban nem volt nálunk kerti munka, viszont onnan kertes házba költöztem. Szerencsére a neten elég sok infót össze lehet szedni.

Ezen kívül még ilyen apróságok, pl. hogyha szeret főzni, akkor receptek megosztása. Én 4 éve költöztem el, és anyukámmal a mai napig szoktunk recepteket cserélni.

De amúgy biztos, hogy ezeken kívül még ezer fontos dolog van, amik most nem jutottak eszembe, és szerintem ha jó a kapcsolatotok, akkor úgyis hozzátok fog fordulni, ha majd lesznek konkrét helyzetek, amikor segítségre lesz szüksége. Mindenre nem lehet egyszerre felkészíteni, hanem majd szépen apránként.

2019. júl. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
33%
Alapból nem kell disznóólat hagyni, de ha az is van, az sem háztartás vezetés, hanem rendrakás vagy takarítás. Nem tetszik, hogy ha egy nő pakolászik otthon, az már rögtön háztartás vezetés, míg a férfi csak simán rendet rak. Ő nem házibácsi.
2019. júl. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
83%

Ha már így döntöttek, hogy összeköltöznek, akkor gondolom nem törik bele a foga, ha eddig is jól nevelted. A napi 3 óra utazás kő kemény.

Valaki írkálja itt folyamatosan, hogy a tanulás az semmi, igenis minden házimunkát még a csaj csináljon, mert NEM visz haza pénzt.

Hát apukám, lehet, hogy épp olyan tanfolyamra jár majd, amivel később tízszer annyit keres majd, mint pl. most te, vagy a párja. Ebbe nem gondolsz bele? Ha szeretik egymást és így döntöttek, akkor gondolom, a párjának ez nem gond.

Anyuka! A lányod nem fog elveszni a teendőkben. Ha nagyon nem megy, akkor gondolom, lesz hová hazamennie..

2019. júl. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
74%
29. vagyok. Javítás: most olvasom, hogy oda-vissza másfél óra. Ezt benéztem, az is sok tanulás mellett is. A többit fenntartom, amit írtam.
2019. júl. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!