Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el a szüleimn...

Hogy magyarázzam el a szüleimnek, hogy mégsem akarok beiratkozni az egyetemre, ahova felvettek?

Figyelt kérdés

Apa nagyon boldog volt és ünnepeltünk,meg már elújságolta minden ismerősnek,hogy megy a gyerek egyetemre.

De mégsem kéne beiratkozni.Egy olyan szakra vettek fel,amivel ha elhelyezkedek,a fizetésem csak nettó 130 ezer forint lenne,nem több.Ha elvégzem,egész életemben csóró leszek,amit nem akarok.Ennyi pénzből nem tudok lakásra gyűjteni,nyaralni menni,hobbira költeni,gyereket vállalni stb. Még egy sima betanított munka is jobban fizet ennél a diplománál.

Szóval szerintem jobb döntés lenne inkább hagyni az egészet.Nem akarok csóró lenni.



2019. aug. 7. 01:51
 11/95 anonim ***** válasza:
28%

Egyetemi végzettséggel nem létezik olyan kis fizetés.

De hát miért oda jelentkeztél, akkor?

Szerintem is várj egy évet, és korrigált a jelentkezést, ne foglald a helyét hiába!

2019. aug. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/95 anonim ***** válasza:
87%

És ezt nem sikerült átgondolnod a jelentkezés előtt?

Mindenesetre úgy állj a szüleid elé, hogy legyen terved erre az évre, mit csinálnál az egyetem helyett, és jövőre mi lenne az a másik szak, amire már nemcsak jelentkeznél, hanem szíveskednél el is kezdeni.

2019. aug. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/95 anonim ***** válasza:
87%

Íratkozz be, csináld az egészet "minimálprogramon", és közben találd ki, hova mennél inkább. Akkor feküdj rá a tanulásra, és vetesd fel magad oda.

Egyébként pedig nincs ilyen, hogy csak és kizárólag nettó 130k lesz a fizetésed és kész. Mi ez, tanár szak? Én tanár szakon végeztem, aztán otthagytam a közoktatást, mentem privátba, aztán azt is otthagytam, mert nem éreztem, hogy van perspektíva, és elhelyezkedtem egy multinál. Most az eredeti szakmámat is gyakorolhatom, mert oktatok, plusz más, cégspecifikus dolgokat is megtanultam és űzöm, és az általad leírt fizunak a többszörösét keresem.

Ha nem íratkozol be, akkor mit csinálnál?

2019. aug. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 anonim ***** válasza:
64%

Ugyanarra gondolok, mint 12-es.

Miért nem a jelentkezés előtt gondoltad ezt át?

Most egy évet mindenképpen elvesztegetsz, ha nem ezt a szakot végzed el.

Én apád helyében megmondanám, hogy OK, ne iratkozz be, de akkor mostantól a lakhatástól kezdve a rezsin át az étkezésig mindenből fizeted a rád eső részt. Vagy húzhatsz el otthonról. Ha leérettségiztél, akkor elmúltál 18 éves. Ha még csak nem is tanulsz, nem várhatod, hogy eltartsanak.

Pl. most kipróbálhatod az áhított betanított munkát. Biztos csodás lehet mondjuk 3 műszakban szalag mellett dolgozni. Pláne egy életen át.

2019. aug. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/95 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a kerdezo valami tanarnak “keszult”, nyilvan nem akar az lenni.

De ez meg mindig a jobbik eset , a testverem az utolso evben “dobbent ra” hogy milyen keves a fizetes (?).

2019. aug. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/95 anonim ***** válasza:
86%
Óvodapedagógia?
2019. aug. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 anonim ***** válasza:
86%
Sok állás van, ahová diploma kell és nem feltétlenül szakirányú.
2019. aug. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/95 anonim ***** válasza:
75%

Miért ne kezdenéd el? Ha már benne vagy, tanulsz, sokkal jobban át fogod látni, hogy milyen lehetőségeid lesznek ezzel a végzettséggel, mint most. Egyébként sem értem ezt a logikát: ha elvegzed, örökre csóró leszel vs betanított munkával többet lehet keresni. Ha tényleg így van, akkor is többet keresel más munkával, ha ezt a szakot elvegzed, de legalább lesz egy szakterület, amihez értesz. Sok olyan munkahely van ráadásul, ahol simán annyi a kikötés, hogy legyen egy felsőfokú végzettséged, mindegy, hogy milyen.

Különben én is olyan szakot végeztem, amivel leginkább közalkalmazottként szoktak elhelyezkedni, garantált bérminimért, pedig nem egy könnyű munka, de hát az állam ennyit fordít rá. Szomorú, de ez van. Viszont azt már az egyetem alatt láttam még, hogy 1-2 továbbképzéssel, plusz ezzel a diplomával van lehetőség sokkal jobban is keresni. Vagy akár mesterképzésre olyanra menni, ami magasabb keresetre ad lehetőséget.

Szóval én biztos nem dobnám az egészet csak úgy, ha már felvettek, előbb megnézném, mire lehet vele jutni, mert abban biztos lehetsz, hogy így, kívülről tuti nem látod az összes lehetőséget, csak egy részét.

2019. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 anonim ***** válasza:
93%

11#

a pedagógus pálya ilyen, kezdő fizetés elég gyatra, hiába a diploma... akár az óvodapedagógusok, akár a tanítók, akár a kisgyermeknevelők (bölcsőde). és nem mondhatnám, hogy hű de nagy változások vannak az évek előrehaladtával.sajnos.

2019. aug. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/95 anonim ***** válasza:
85%
2Egy olyan szakra vettek fel,amivel ha elhelyezkedek,a fizetésem csak nettó 130 ezer forint lenne,nem több.Ha elvégzem,egész életemben csóró leszek,amit nem akarok." Kérdező, te ezt a baromságot tényleg elhiszed? Mintha az egész életed egy bizonyítványon múlna.... Mintha nem képezhetnéd tovább magad, vagy nem helyezkedhetnél el más munkakörben. Kifogásokat keresel mert nem akarsz tanulni?
2019. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!