Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el a szüleimn...

Hogy magyarázzam el a szüleimnek, hogy mégsem akarok beiratkozni az egyetemre, ahova felvettek?

Figyelt kérdés

Apa nagyon boldog volt és ünnepeltünk,meg már elújságolta minden ismerősnek,hogy megy a gyerek egyetemre.

De mégsem kéne beiratkozni.Egy olyan szakra vettek fel,amivel ha elhelyezkedek,a fizetésem csak nettó 130 ezer forint lenne,nem több.Ha elvégzem,egész életemben csóró leszek,amit nem akarok.Ennyi pénzből nem tudok lakásra gyűjteni,nyaralni menni,hobbira költeni,gyereket vállalni stb. Még egy sima betanított munka is jobban fizet ennél a diplománál.

Szóval szerintem jobb döntés lenne inkább hagyni az egészet.Nem akarok csóró lenni.



2019. aug. 7. 01:51
 21/95 A kérdező kommentje:

KÖZIGAZGATÁSSZERVEZŐ


Csak közszférában lehet vele dolgozni,ahol 130 ezer forint a fizetés(bérminimum) Nem több.

Én örültem,hogy felvettek és érdekel is,szívesen csinálnám,tényleg.Nem a kifogásokat keresem.De ennyi pénzből egyszerűen nem lehet megélni.Ha elmegyek egy Burger Kingbe sültkrumplit sütni,ott jobb fizetést adnának mint a közszférában diplomával.Sajnos ez az igazság.

2019. aug. 7. 12:15
 22/95 anonim ***** válasza:
84%

Azért diplomával nettó 160at kéne keresned ezzel a végzettséggel.

egyébként városi hivatal, járási hivatal mellett még Gazdasági társaságok, bankok, vezetési központok is alkalmaznak igazgatási szakembereket.

Az már nem állami....


Alapvetően ez a te beállítottságodtól függ, milliomos valószínűleg nem leszel, viszont biztos állás nyugdíjig. Rendes, normális, állandó időbeosztás, se este, se hétvége, se vészhelyzet, semmi nincs.

Szóval ez a gyerekvállalás szempontjából remek.

Ha úgy gondolod, hogy ezt csinálnád szívesen életed hátralévő részében, akkor nem is rossz döntés.

Nem valami link pasihoz kell hozzá menni, hanem egy megbízható, állandó jövedelemmel rendelkezőhöz, aztán kész is, csóró azért nem leszel.


Én a helyedben utána olvasgatnék ennek a témának rendesen, és ha nem győződök meg róla, hogy jó lesz, egy évet halasztanék.

Addig nyelvvizsga,meló... Akár menj el a kfc-be vagy egy gyárba, hogy meglásd, azt csinálnád szívesen vagy a hivatalban ülést...

2019. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem meg nem olyan rossz ez. Ha elmész a közszférába dolgozni, csak henyelni kell. Keresel egy pasit aki normálisan keres, neked csak hereskedni kell a hivatalban, sokkal jobb mint krumplit sütni, meg 3 műszakzni. Szerintem csináld. Csak part okosan válassz viszont, hogy azt a 130 at egy az egybe magadra nyalhasd, fodrász kozmetika kormos, ruhák.
2019. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
85%
Elvégzed és lesz egy diplomád. Utána dolgozni kezdesz és hétvégenként posztgraduális képzésre mész amit ha lesz kereseted, már magadnak is ki tudsz fizetni. Elvégzel egy HR-t amihez felsőfokú végzettség kell és másfél év alatt megvan posztgradon. Akkor már százezreket kereshetsz. Amúgy nyelvtudással bármilyen diplomával mehetsz multihoz, ott meg már lépkedhetsz feljebb a ranglétrán
2019. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 A kérdező kommentje:
Keressek gazdag férjet persze.Na és ha fiú vagyok és nekem kéne eltartani a nőt?
2019. aug. 7. 15:02
 26/95 anonim ***** válasza:
90%

Ezt a "keress gazdag férjet" típusú marhaságot ignoráld szerintem. Akár fiú vagy, akár lány, ne más keresetére alapozd a megélhetésed. Ez rohadt gáz, már nem azért...

De, ahogy fentebb is írtam, diploma után ha még erre rá elvégzel valamilyen továbbképzést - pl. pályázatíró, csak egy tipp -, máris adott a lehetőség, hogy jobban keress. De a versenyszférában is el lehet helyezkedni, mert, ahogy többen is írtuk, sok helyre elég a BÁRMILYEN diploma, lényeg, hogy legyen. És ahol a felsőfokú végzettség követelmény, ott azért már jobban lehet keresni, mint egy gyorsétteremben. Megjegyzem, a gyorséttermi munka sem annyira gáz, mint ahogy sokan szeretik beállítani, csak ott általában tényleg az alján kezdi mindenki, de aki jelenleg az üzletvezető, területi vezető, stb., az is általában úgy kezdte, hogy szendvicset készített, meg rendeléseket vett fel a kasszánál.

2019. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen diplomával és nyelvtudással simán felvesznek beszerzőnek, adminisztrátornak, titkárnak, ugyfélszolgálatra, de még politikus is lehetsz:)


Igazából a lehetőségek határtalanok, gondolom azért jelentkeztél ide, mert meggebedni nem kell a tanulásban.


Remélem nem azt tervezed, hogy 3 évig tanulsz, aztán egész életedben nem változtatsz..nyelvet képzést a felnőttek is szoktak csinálni meló mellett, ha nem fejlődsz magadtól, sosem fogsz fentebb jutni a létrán..

2019. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 A kérdező kommentje:

#27

Rosszul hiszed.Ez egy nagyon kemény szak,12 vizsgám lesz egy félévben.

Szóval elhelyezkedhetek ezzel versenyszférában is?Ez biztos??

2019. aug. 7. 21:41
 29/95 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Nekem az agrár mérnők barátnőm és az angol tanár egyetemi csoporttársam is logisztikán dolgozik és jól keresnek.
2019. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 A kérdező kommentje:

Oké

De akkor miért dolgoznak a hivatalban ha elmehetnének logisztikusnak is?A logisztikából van okj meg egyetemi szak is,nem hiszem hogy egy ilyen végzettséggel pont engem vennének fel

2019. aug. 8. 03:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!