Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el a szüleimn...

Hogy magyarázzam el a szüleimnek, hogy mégsem akarok beiratkozni az egyetemre, ahova felvettek?

Figyelt kérdés

Apa nagyon boldog volt és ünnepeltünk,meg már elújságolta minden ismerősnek,hogy megy a gyerek egyetemre.

De mégsem kéne beiratkozni.Egy olyan szakra vettek fel,amivel ha elhelyezkedek,a fizetésem csak nettó 130 ezer forint lenne,nem több.Ha elvégzem,egész életemben csóró leszek,amit nem akarok.Ennyi pénzből nem tudok lakásra gyűjteni,nyaralni menni,hobbira költeni,gyereket vállalni stb. Még egy sima betanított munka is jobban fizet ennél a diplománál.

Szóval szerintem jobb döntés lenne inkább hagyni az egészet.Nem akarok csóró lenni.



2019. aug. 7. 01:51
 51/95 anonim ***** válasza:
100%
Magyarán. eszed ágában sincs tanulni, kifogás kell a lustaságodra. Ja, és persze csak azért akarsz sok pénzt, mert szerinted a nők egytől egyik pénzleső ku.rvák, és félsz hogy alacsony fizetéssel nem lesz kit dugnod. Hát aranyapám: nem a pénzhiány miatt nem kellesz a nőknek.
2019. aug. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 A kérdező kommentje:

Nem,de 130 ezer forintból nem fogok tudni családot alapítani,de még magam se fogok belőle megélni.

Azért elvégeznél te egy egyetemet,hogy 130 ezret keressél,amikor egy gyártósori betanított operátor is megkeres 160-at?Azért megy az ember egyetemre,hogy később jó élete legyen meg jól keressen,nem azért,hogy nyomorogjon.

2019. aug. 15. 16:58
 53/95 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mész erre a szakra, csinálsz meg 4 tárgyat(bármit felvehetsz), idegen nyelveket is, táncot is, művészetet is..mellette dolgozol, majd átiratkozol következő évtől másik szakra, fogadtatod el a tárgyakért kapott krediteket?


Már javasoltam egyszer, választ nem kaptam..


Millió tárgy közül választhatsz, ingyen nyelvtanfolyam, ingyen szamitogepes ismeretek, ingyen tancorak, mellette pedig jut időd dolgozni is!


Összegyűjthetsz egy rakás kreditet, mindenhol elfogadják őket szabadonválaszthatónak, a tesiket meg pláne!


Nem kell meggebedned a tárgyaiddal, felveszel helyettük mást, ez egyetem, nem mondják meg, mit tanulj..


Vagy beiratkozol passziv felevre, meleltte elkezdesz egy okjt, februarban jelentkezel masik szakra, aztan szeptemberben donthetsz, hogy a masik szakot vagy a regit akarod e folytatni..


Én okjs kepzeseken is reszt vettem és több egyetemre is jártam, nagyon ügyesen lehet zsonglőrködni, de komolyan..


Egyébként melyik okj szimpi? egyedül a könyvelés ér valamit meg az egészségügyi képzések, a többin nagyon alacsony a színvonal, pláne vidéken.


Okjra be lehet iratkozni egyetem mellett is, nálunk marketingreklamügyintézőn alig kellett bejárni, simán jutott volna időm egy lájtosabb szakra.


Abban az egyben igazad van, hogy inkább most kell beiratkozni okjra, mint később, a változásokkal már hosszabb lesz szakmához jutni, de egyetemre is most kell, mint jövőre, akkor már kötelező lesz az emelt érettségi és a nyelvvizsga minden szakhog

2019. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/95 A kérdező kommentje:

Nem lehet passzívval kezdeni.Meg itt kötelező bent járni az előadásokra is,annyi órám lesz,hogy több mint 40 órát kell bent lennem az iskolába.Amellett nem nagyon lehet dolgozni.

Ez egy nagyon szigorú egyetem,itt ha megbuksz egy tárgyból félévkor,akkor az egészet újra ísmételtetik.

Ráadásul tényleg csak akkor éri meg elvégezni,ha felvesznek vele olyan helyre,ahol csak diploma kell,semmi más.Szakmán belül nem szabad vele elhelyezkedni,mert közigben éhenhal az ember.


Nem tudom,valami szakmára gondoltam.CNC forgácsoló vagy ilyesmi.Azzal jól lehet keresni.Haverom is most iratkozott be egy szakközépbe gépi forgácsolónak,vele tartanék.

2019. aug. 15. 18:38
 55/95 anonim ***** válasza:
100%

"Ez egy nagyon szigorú egyetem,itt ha megbuksz egy tárgyból félévkor,akkor az egészet újra ísmételtetik."

Az egész mit? Persze, hogy azt a tárgyat meg kell csinálnod újra, ha egyszer meghúztak belőle. Vagy úgy érted, hogy az egész félévet, minden tárgyat? Na ilyen viszont nincs. De most már komolyan kezd érdekelni, melyik lehet ez a "nagyon szigorú" egyetem, ahol olyan tárgyakat is újra kell csinálni, amiket sikeresen teljesítettél.

2019. aug. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az is sántít, hogy nem lehet passzívval kezdeni.


A Bmen lehet, Eltén lehet, Óbudain lehet, Bgen lehet.


Nehéz elképzelni, hogy közigazgatásszervezést oktatnak valami különleges magánegyetemen, amire már szabályok vonatkoznak..

2019. aug. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/95 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem, nke, valami katonás rendészeti cucc, itt lehet, hogy mások a szabályok, de ahogy nézem a szakodnak van adóügyi szakiránya, tudod te hányszázezret keres egy adótanácsadó? ráadásul borzasztó keresett, minden céghez legalább egy kell.


Ezt a szakirányt válaszd majd és mindenképp iratkozz be!

2019. aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/95 A kérdező kommentje:

Corvinuson se lehet pl passzívval kezdeni.

Nem tudom,de nekem valaki azt mondta,hogy itt ha buksz egy tárgyat,akkor bukod az egész félévet.Ez a bolognai rendszer elött is így volt és az NKE megőrizte ezt a “hagyományt”


Adótanácsadó?Annak is elmehetek ezzel?Ahhou nem valami pénzügyi végzettség kell?

2019. aug. 15. 21:35
 59/95 A kérdező kommentje:

Az egyik válaszoló írta,hogy majd keressek pénzes pasit.Ez NAGYON megalázó válasz volt,ha ez jut eszembe,biztos vagyok benne hogy nem akarok beiratkozni.


Én

-Lakást akarok

-Családot akarok

-Autót akarok

-Háziállatot akarok


Egyikre sem fogja futni közalkalmazotti fizetésből.Vagy törődjek bele hogy nyomorban fogok élni és arra se lesz pénzem hoy a barátnőmet randizni vigyem vagy hogy egy kutyát etessek és iratkozzak be?

130 ezer forint fizetés az egyszerűen megalázó.

2019. aug. 16. 04:13
 60/95 A kérdező kommentje:
Mindjárt éjjel 5 óra van de nem tudok aludni,azon stresszelek hogy hogyan fogok megélni közalkalmazotti fizetésből
2019. aug. 16. 04:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!